Полетіти в хмари: основні помилки міграції
Про стратегію, витрати й технічні бар'єри при переході в хмарні сервіси

Через пандемію компанії були змушені замислитися про перехід у хмару та почати шукати інструменти, які дозволять їм це зробити набагато швидше. Компанії Amazon, Microsoft, Atlassian, Google та Zoom були готовими до цього.
Вчора компанія Zoom побила рекорди на NASDAQ, її акції зросли на 40%, а кількість користувачів збільшилася на 458%. Засновник і головний виконавчий директор Triangu, резидент Reactor.ua Володимир Лебедєв, продовжуючи тему про те, навіщо бізнесу мігрувати в хмару, розповів Mind, як не допустити поширених помилок під час міграції.
Як правило, найбільш поширені помилки в процесі виникають через відсутність стратегії, недооцінки часу та витрат на міграцію. Також труднощі виникають і через людський фактор та відсутність навичок, необхідних для експлуатації нової інфраструктури.
Розробіть свою стратегію міграції
Якщо почати зі стратегії міграції, ви зможете уникнути проблем на більш пізніх етапах міграції. Це особливо важливо, оскільки існує широкий вибір варіантів, залежно від того, обираєте ви приватну, публічну або гібридну хмарну інфраструктуру.
Також не варто переходити в хмару тільки для вирішення короткострокових завдань, оцінюйте довгострокові перспективи та розробіть архітектуру для вашої організації в кінцевому її вигляді.
Контролюйте кожен етап міграції
Нагромадження хмарних інстансів (віртуальних машин) – ще одна поширена проблема міграції в хмару. Якщо ваша компанія використовує кілька хмарних інстансів або навіть хмарних провайдерів, то вам буде складно повністю контролювати й вести облік використовуваних ресурсів.
Наприклад, організація єдиного управління всіма хмарними інстансами вимагає проведення детального аналізу щодо виконуваних функцій і пов'язаних бізнеспроцесів. Після цього дуже важливо підтримувати керованість і підзвітність кожного інстанса на всіх етапах міграції.
Витрати на міграцію
Однією із загальних проблем міграції є планування тривалості проекту й пов'язаних із ним витрат на міграцію. Проекти з міграції не можна виконати миттєво, тому необхідно переконатися, що ваш план міграції має правильні оцінки часу й вартості.
Нагромадження хмарних інстансів часто тягне за собою перевищення вашого початкового бюджету: сервіси продовжують з'являтися без обґрунтованої причини, і витрати починають безконтрольно зростати.
Ведіть облік витрат із першого дня і призначте у межах вашої організації відповідальний підрозділ за контролем витрат. Постійний їхній облік і вимір продуктивності є необхідними для оцінки рентабельності інвестицій у проект з міграції, щоб визначити, чи був він успішний із фінансового погляду чи ні.
Питання безпеки в хмарі
- налаштування параметрів безпеки в хмарних інстансах;
- автоматизацію процесів безпеки;
- побудову систем безперервного моніторингу.
З погляду доступності інфраструктури є дві основні проблеми: доступність на рівні компонентів (один конкретний компонент або мікросервіс може вийти з ладу окремо) і на рівні архітектури (відмова всього середовища). Переходячи в хмару, ви повинні спланувати доступність найбільш важливих компонентів.
Навчання співробітників
Варто зазначити, що операційна неефективність і людський фактор згадуються частіше як основні труднощі в міграції, ніж технічна сторона питання. Переконайтеся, що ваші співробітники перебувають на одній хвилі та володіють необхідними навичками, знаннями й розумінням для роботи з новою інфраструктурою.
Висновки
Хмарні технології є сьогодні одними з найбільш затребуваних та динамічних. Вони змінили традиційні бізнесмоделі, і для більшості компаній міграція в хмару стала вже питанням часу. Перехід у хмару – це не лише виклик, а й можливість зробити наявні бізнеспроцеси більш гнучкими та інноваційними.
REACTOR.UA – відкрита платформа інновацій, що пропонує інфраструктуру та інструменти для успішної роботи з інноваціями. Резиденти платформи – компанії, відкриті до інновацій, акселератори, інкубатори, інноваційні хаби, лабораторії, продуктові технологічні команди.
Ставши резидентом платформи REACTOR.UA, ви зможете:
- працювати з кращими світовими технологічними рішеннями і стартап-командами, здатними реалізувати будь-які інноваційні ідеї;
- шукати рішення своїх інноваційних викликів, використовуючи менторську підтримку резидентів – агентів інновацій; спільно з резидентами проводити відкритий пошук інноваційних ідей;
- бути в курсі провідних інноваційних практик і світових трендів;
- тестувати ідеї просто, швидко і з мінімальними витратами; увійти до списку інноваційних компаній України, взявши участь у Innovation Index.
Компаніям, які мають потребу у трансформації бізнесу за допомогою технологій та інновацій, платформа пропонує пройти безкоштовну менторську програму RE:START. Програма допоможе ухвалити виважене рішення про те, який з наявних підходів до роботи з інноваціями оптимально відповідає запитам і потребам компанії. Вперше в рамках однієї програми власники і топ-менеджери мають можливість попрацювати з кращими менторами, визначити інноваційну стратегію для своєї компанії, навчитися ефективно управляти ресурсами для її реалізації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].