24 липня 2024 переглянуто 204

Євген Пенцак

Доктор філософії (Lausanne University, Швейцарія), керівник програми Master in Business Analytics and Finance, професор фінансів та економіки в kmbs. Працював директором бізнес-школи Львівського інституту менеджменту, викладав вищу економетрику в Лозаннському університеті (UNIL), фінансову математику у Лозаннській політехніці (EPFL), інвестиційний менеджмент в Роттердамському університеті (ERU), працював бізнес аналітиком в IEMS (Institute of Health Economics and Management, Lausanne), інвестиційним директором компанії P&S Capital Ukraine.

РОЗКАЖІТЬ ПРО ГРУПУ MBAF-14

Навчання відбувалося у складний період, під час війни. Люди не розуміли, як жити далі, що буде з країною. Але навіть у таких умовах вони хотіли вчитися. Кожен учасник прийшов зі своїми цілями, своїми болями. Хтось хотів розширити управлінські інструменти, особливо аналітичні, для власного бізнесу. Хтось – додати до основного бізнесу нові напрями, наприклад, аналітичний консалтинг. Були й ті, чий бізнес зростав занадто швидко, з’являлися нові напрями, які було складно контролювати та підвищувати їхню ефективність.

Один учасник спочатку хотів стати викладачем на нашій програмі. Але ми побачили, що йому бракує базових концептів бізнес-аналітики. У результаті навчання він реалізував грандіозний проєкт – побудував інвестиційну компанію. Завдяки програмі він досяг значних успіхів, розширив свої повноваження та обсяг інвестицій, якими управляє. Навіть власники компанії, в якій він працює, зацікавилися навчанням, бо побачили його ефективність.

Була учасниця з попередньої групи, яка через ковід і початок війни не змогла завершити навчання. Вона повернулася, щоб написати магістерську роботу, й успішно інтегрувалася в нову групу. Її дипломна робота буде практичною і змістовною, з використанням багатьох аналітичних інструментів, вивчених на програмі.

Ще один учасник вирішив заглибитися в актуальну для всіх українців тему пенсійного забезпечення. Він досліджував, як створити аналітичні інструменти для ефективного управління своїм майбутнім з урахуванням споживчих цілей. Він провів опитування, класифікував потреби різних сегментів українського населення щодо фінансового управління та планує створити платформу для допомоги людям у фінансово-інвестиційному управлінні, використовуючи доступні на українському та міжнародному ринках інструменти. Один з учасників програми планує розробити для українського малого і середнього бізнесу багатофункціональну, зручну та гнучку облікову систему.

ЧИ ПОМІТИЛИ ВИ ЗМІНИ В УЧАСНИКАХ ПІСЛЯ 2022 РОКУ? МОЖЛИВО, ЗМІНИВСЯ ЇХНІЙ ЗАПИТ ДО ШКОЛИ?

Цього року прийшли зовсім інші люди. Важко сказати, що саме вплинуло на це. Можливо, це певні індивідуальні чинники або наша комунікаційна політика, маркетингові кампанії щодо різних цільових аудиторій. Але факт залишається фактом. Зараз у нас навчається група MBAF-15 – це дуже амбіційні молоді люди, які вже мають гарні аналітичні навички. Вони прийшли, щоб відбенчмаркуватися, отримати нові інструменти, зрозуміти, які є запити в бізнесі щодо сучасної аналітики та використання сучасних інструментів, близьких до машинного навчання, різних програмних продуктів для вирішення аналітичних завдань задля підвищення ефективності ведення бізнесу.

Євген Пенцак

НА ВАШУ ДУМКУ, ЯКА РОЛЬ УПРАВЛІНЦЯ В РОЗВИТКУ УКРАЇНИ?

Кожен управлінець є частиною загальної екосистеми підприємництва країни. Він має розуміти, куди рухається країна, які її цілі, які бізнеси потрібні, розуміти макроекономічну та геополітичну ситуацію. Щоб створювати високоефективні нові бізнеси, потрібно знаходити нові ніші. А для цього необхідна сучасна аналітика. Це може бути макроаналітика, галузева аналітика, аналітика всередині компанії або аналітика з використанням нових сучасних інструментів, які дадуть змогу ефективніше та гнучкіше керувати власним бізнесом.

КОГО ВИ ЧЕКАЄТЕ ДО СЕБЕ НА ПРОГРАМУ, ЯКИХ ЛЮДЕЙ, З ЯКИМ ЗАПИТОМ?

У нас немає особливих вимог до базової освіти. Однак людина має відчувати в собі великий, але ще невикористаний потенціал. За допомогою аналітики та нового способу мислення цей потенціал можна реалізувати. Якщо коротко, то наша програма саме про це – реалізацію внутрішнього аналітичного потенціалу.

ЩО ПОБАЖАЄТЕ ВИПУСКНИКАМ?

Ваше життя у ваших руках. Ніхто за вас вашої роботи не зробить. Якщо у вас є схильність до чогось, ви відчуваєте в собі талант – не чекайте, йдіть навчатися. Навчання на нашій програмі відкриє вам нові обрії.