Богдан Логвиненко
Український журналіст, письменник, мандрівник та культурний діяч. Засновник Ukraїner — мультимедійного проєкту, що досліджує та популяризує культурне розмаїття України. Відомий своїми репортажами з різних куточків країни, які показують унікальні історії, традиції та людей. Автор кількох книг, одна з яких «Деокупація. Історії опору українців. 2022» побачила світ у 2023 році. Також співупорядник книги «Як ми назвемо цю війну?», що вийшла у червні 2024 року.
ВИ ВЖЕ БАГАТО РОЗПОВІЛИ В РІЗНИХ ІНТЕРВ’Ю ПРО UKRAЇNER, ТОМУ КОРОТКО РОЗКАЖІТЬ, З ЧОГО ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ, ЩО НАРАЗІ З ПРОЄКТОМ, ЯК ПОВНОМАСШТАБНЕ ВТОРГНЕННЯ ВПЛИНУЛО НА ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЬ?
Усе почалося у 2016 році. Ми організовували поїздки-дослідження Україною та розповідали про це. А у 2021 році перед початком повномасштабного вторгнення ми розробили нову стратегію, яку наразі активно втілюємо, розповідаючи світу про те, що відбувається в Україні.
Крім того, ми розширили нашу діяльність. Ukraїner розділився на українську редакцію та міжнародний напрям Ukraїner International. Також ми заснували видавництво, що публікує енциклопедичні та репортажні книжки про Україну.
Наші ключові напрями роботи зараз – це національна ідентичність, воєнна тематика та візія майбутнього. У нас зараз є окремий канал Ukrainer Q, на якому ми розмовляємо про майбутнє.
ЯКІ КНИЖКИ ВДАЛОСЯ НАДРУКУВАТИ?
Нещодавно видалась книга «Бахмут» Мирослава Лаюка. Перед цим була книга «Деокупація» – про деокуповані території. Щойно вийшла «Як ми назвемо цю війну?». Це хроніка двох років повномасштабного вторгнення. Загалом, наразі ми працюємо одночасно ще над 10 книгами.
ВИ ЗГАДАЛИ ПРО МІЖНАРОДНИЙ НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ UKRAINER INTERNATIONAL. ЯКЕ ЗАРАЗ СТАВЛЕННЯ ДО УКРАЇНЦІВ У СВІТОВОЇ СПІЛЬНОТИ? ВОНО ЯКОСЬ ЗМІНИЛОСЯ ЗА ЦІ ДВА РОКИ?
Важко узагальнити рівень інтересу до України. Спочатку був великий сплеск зацікавленості, але зараз ми маємо частіше нагадувати про те, що відбувається в нашій країні. Інтерес до України неоднорідний і залежить від регіону: десь сильніше представлення, десь слабше. Там, де Україна вже добре відома, легше знаходити аудиторію, але там, де представлення слабше, цікавіше працювати. Можна починати з немедійних, непопулярних тем і формувати ставлення до України фактично з нуля. Загалом, через повномасштабне вторгнення в більшості країн вже є певна поінформованість про Україну.
НА ВАШОМУ САЙТІ НАПИСАНО, ЩО МЕТА ПРОЄКТУ – ДОСЛІДЖУВАТИ, ХТО ТАКІ УКРАЇНЦІ. ЧИ ВДАЛОСЯ ВАМ СФОРМУВАТИ ЦЕЙ ПОРТРЕТ?
Я думаю, що нам ніколи не вдасться дати остаточну відповідь на це запитання. Це постійний процес пошуку та пізнання, який нагадує нескінченний пазл. Звісно, деякі головні меседжі вже сформовані. Наприклад, з початком повномасштабного вторгнення ми демонструємо всьому світові, що свобода є нашою головною цінністю. Але багато речей, особливо регіональних та локальних, усе ще є предметом довгого і постійного дослідження.
Україна – це молода держава, хоч і з великою історією. Наші інституції лише зароджуються або народилися нещодавно, тому відбуваються постійні зміни. Якщо я сьогодні сформулюю, ким є українці, то завтра ця відповідь може бути неактуальною.
У ЯКОМУ РОЦІ ВСТУПИЛИ В БІЗНЕС-ШКОЛУ?
Мені здається, у 2020 році. Якщо не помиляюся, то я увійшов до складу першої групи, що була зібрана після початку пандемії в Україні.

ЩО СТАЛО ПОШТОВХОМ ДО ВСТУПУ В KMBS?
Спроба розвинути управлінські навички, які вкрай необхідні для того, щоб керувати великою командою. Насправді я вимушений управлінець, бо ніколи не прагнув цієї ролі, так сталося.
ЧИ ОБИРАЛИ МІЖ ПРОГРАМОЮ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ ТА ПРОГРАМОЮ ДЛЯ УПРАВЛІНЦІВ?
На той момент стипендіальна програма передбачала лише навчання за програмою Executive MBA. Вже під час навчання ми з кількома іншими стипендіатами зрозуміли, що нам ближче програма Presidents’ MBA, оскільки ми були засновниками організацій. Ми почали адвокатувати всередині kmbs за те, щоб стипендія була доступна і для Presidents’ MBA. Завдяки нашим зусиллям наступна група стипендіатів уже мала таку можливість.

ЧОМУ САМЕ KMBS?
Тому що потужний викладацький склад, неймовірна спільнота учасників та випускників, тому що це бізнес-школа при Києво-Могилянській академії.
А ще мої одногрупники на день народження придбали футболки Ukraїner та прийшли в них на навчання, таким чином вони підтримали нас і символічно, і фінансово. До того ж неодноразово закривали наші збори. Хіба після такого залишаються питання, чому kmbs?
ЯКЕ ЗНАЧЕННЯ КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ МАЄ ДЛЯ ВАС?
Для мене це один із найстаріших навчальних закладів в Україні з величезною історією та репутацією. Я вчився на бакалавраті в Могилянці, але не закінчив його. Це був природничий факультет, хімія. І, на щастя, далі цим шляхом не пішов.
У ЧОМУ ПОЛЯГАЄ ВАША ЖИТТЄВА МІСІЯ?
Створювати цінність для суспільства, бути ефективним і залишатися відкритим.
ЯКА ВАША НАЙКРАЩА ІНВЕСТИЦІЯ ЗА ОСТАННІЙ ЧАС?
Це віра в декількох людей, які за останній рік зросли до надзвичайно професійних журналістів. І це, тобто людський капітал, є найкращою інвестицією.