23 березня 2021 переглянуто 44

Тренди wellness-індустрії: Між спа-салонами й коворкінгами стираються кордони

Чого очікувати бізнесу wellness-індустрії найближчі п'ять років

 Фото: pixabay.com

Пандемія привернула увагу людей до свого здоров'я, а увагу влади – до медичної системи. У держбюджеті України на 2021 на охорону здоров'я заклали 157,5 млрд грн – 3,5% від ВВП. Крім того, президент Володимир Зеленський доручив розробити програму «Здорова нація», а Кабінет міністрів виділив 500 млн грн на розвиток спортивної інфраструктури. Активізувався й бізнес, усе більше інвестуючи в цю сферу. Бізнес-девелоперська компанія Strategic проаналізувала, як зміниться wellness-індустрія й чого очікувати бізнесу протягом наступних п'яти років.

Оздоровчі готелі

Протягом останніх кількох років популярними були lifestyle готелі. Наступним етапом буде перехід до оздоровчих готелів.

Основні тенденції оздоровчого готельного бізнесу:
• Кондиціювання та контроль температури
• Ароматерапія
• Спеціально розроблені матраци, часто з ефектом пам'яті
• Затемнені жалюзі й освітлення під настрій гостя
• Вітамінні душі
• Здорова їжа в мінібарі
• Тренажер в номері
• Ментальний відпочинок – кімнати для медитації, розмальовки зошитів
• Медичний супровід.

Коворкінги

Зростання стартапів і гіг-економіка сприяли розвитку коворкінгів. Сектор стає все більш конкурентоспроможним, і оператори пропонують все більш досконалі послуги для отримання конкурентної переваги. Деякі з них, такі як WeWork з його концепцією оздоровлення Rise by We і Industrious, яка тільки що уклала угоду щодо спільної роботі з оператором фітнесу Equinox, можуть похвалитися різноманітними спа, велнес та фітнес-просторами. Аналогічний концепт у компанії LifeTime Fitness / Living / Work.

Так само як провайдери коворкінгів додають wellness послуги, очікується, що оператори спа-салонів створюватимуть простір для роботи. Між цими бізнесами стираються кордони.

Спа-салони на природі

У недавньому дослідженні дослідники з Кінгс-коледжу в Лондоні виявили, що перебування на відкритому повітрі сприяють міцному психічному здоров'ю. Як результат спостерігається зростання числа відкритих «спа-садів» навіть у таких місцях, як Скандинавія і Великобританія, де не надто сприятлива погода.

Торік у США ринок wellness сягнув $18 млрд, тоді як в Україні ця ніша досі залишається незаповненою, попри те, що нині в українців сформоване прагнення до природних методів лікування і збереження здоров’я. Тому наступні п'ять років інвестування у будівництво нових сучасних wellness-готелів і коворкінгів із зоною релаксу стане більш привабливим.