23 лютого 2023 переглянуто 1007

Головний продюсер Sky News в Україні про номінацію на «Оскар», фонд «Голоси дітей» і перші кадри звільненого Херсона

Команда Азада Сафарова була першою з журналістів, хто потрапив до звільненого Херсона

 Фото: facebook.com/gongadzeprize

Головний продюсер Sky News в Україні Азад Сафаров розповів про номінацію на «Оскар», фонд «Голоси дітей» і перші кадри звільненого Херсона. Mind вибрав найцікавіше.


Про «Оскар» та фонд «Голоси дітей»

Азад Сафаров на початку вторгнення почав роботу на двох напрямках ― продюсування для шести команд Sky News у різних регіонах країни та управління фондом «Голоси дітей». Офіційно фонд з’явився у 2019 році. Тоді його зареєструвала правозахисниця Олена Розвадовська. Заснувати фонд її підбурив Азад. Вона допомагала йому та режисеру Сімону Леренгу Вілмонту знімати їхній другий фільм про дітей поблизу фронту. Раніше вони вже створили стрічку «Віддалений гавкіт собак», а того разу потребували допомоги з доступом до інтернатів.

У перший знімальний день другого фільму команда потрапила під обстріл ― поїхали з Оленою вивозити родину із Золотого. У машині вилетіло все скло від розриву снаряда поруч. Азад Сафаров був переконаний, що Сімон припинить зйомки. Утім той вирішив продовжувати. Так з’явився «Будинок зі скалок» про дітей в одному з інтернатів на Донбасі.

Після показу в Сєвєродонецьку один із героїв – підліток, який вважався складною дитиною, – знайшов родину. Азад каже, що це краще за будь-який «Оскар». Проте й ту статуетку команда може отримати ― стрічка потрапила в номінацію «Найкращий документальний повнометражний фільм». Також її номінували на «альтернативний Оскар» ― Film Independent Spirit Awards, що вручатимуть на початку березня. На оголошення обох нагород у Лос-Анджелес поїдуть виховательки, які стали героїнями кіно.

Минулий фільм команди «Віддалений гавкіт собак» був у шорт-листі на «Оскар», але Азад радіє, що номінували саме «Будинок зі скалок» ― його частково фінансувала Україна. Саме завдяки цьому фільму з’явився фонд «Голоси дітей». Спершу в команді було семеро людей, стільки ж психологів поблизу лінії фронту. Тепер їх більше, а про організацію пишуть у міжнародних медіа, їм просять донатити Мадонна та Опра.


Про звільнення Херсона 

Команда Азада була першою з журналістів, хто потрапив до звільненого Херсона. 11 листопада вони знімали в селі за 16 км від міста. Про звільнення Херсона дізналися, коли виїхали зі зйомок. Попросили пресофіцера пропустити в місто, проте їм відмовили. Але ввечері Азаду зателефонував знайомий і сказав, що завтра вони зможуть зранку проїхати в Херсон із топофіцером.

Ті кілька днів у звільненому Херсоні Азад потім назвав одними з найщасливіших у житті. Щоправда, за це в команди забрали акредитацію, яка дає змогу працювати в Україні. Через 5 днів після публічного скандалу дозволи повернули.

― Не треба ніяких ексклюзивів, ― каже Азад. ― Треба, щоб якнайбільше людей побачили українські прапори і радість від звільнення. Так нам буде більше допомоги. Те, як українці повертають свою землю ― це найкращий мотиватор для шольців і макронів.