14 квітня 2023 переглянуто 61

Інвестиційна стратегія: поради від інвестора

Фахівець поміркував на тему найбільш вартісних активів

 Фото: pixabay.com

Перш ніж починати інвестувати, потрібно зрозуміти, для чого це вам – розбагатіти, заощадити на пенсію або ж з інших причин. У цьому переконаний Іван Лозовий, український громадський активіст, політик, бізнес-консультант та інвестор з 15-річним досвідом. Своїми підходами до інвестування фахівець поділився з учасниками MBAF-14 під час лекції. Mind публікує їх.

1. Шукати унікальні можливості

Як приклад, Іван Лозовий згадав події весни 2020 року, коли світом ширилася пандемія коронавірусу. Передчуваючи зміни в житті людей, зокрема зростання кількості онлайн-покупок, він інвестував в акції південноамериканської компанії «MercadoLibre», яка спеціалізується на електронній комерції.

2. Цікавитися не лише компанією, а й усією сферою, у якій вона працює

Хоча Іван Лозовий віддає перевагу інвестиціям у компанії з різних сфер, він наголошує, що навіть у випадку спеціалізації на одній галузі важливо цікавитися діяльністю не лише тієї компанії, яка привернула вашу увагу, а й усього сектору.

3. Звертати увагу не на показники, а на менеджмент компанії

«Мене більше цікавить те, як працює менеджмент, ніж поточні показники компанії. Адже його завдання якраз і полягає в тому, щоб ці показники змінити», – пояснює свою думку фахівець.

4. Переглядати свою стратегію

Інвестиційна діяльність повинна починатися зі створення стратегії, водночас вона не має бути сталою, її повсякчас треба переглядати.

5. Покладатися в першу чергу на себе

Іван Лозовий переконаний, якщо ви співпрацюєте з компаніями, які управляють вашими інвестиціями, усе одно не потрібно втрачати пильність, натомість залишатися в процесі. Можна дослухатися до порад, але рішення в будь-якому разі ви ухвалюєте самостійно.

Окрім того, фахівець поміркував на тему найбільш вартісних активів, запропонувавши власний рейтинг:

  • антикваріат (ці речі існують у певній кількості, яка вже точно не збільшиться);
  • нерухомість;
  • дорогоцінне каміння та метали;
  • стартапи (у цій сфері можна як отримати величезні заробітки, так і все тратити);
  • криптовалюта (хоча сам Іван Лозовий не готовий у неї інвестувати, бо за нею «нічого не стоїть»);
  • фінансові інструменти (наприклад, облігації або акції компаній).