Інвестиційна стратегія: поради від інвестора
Фахівець поміркував на тему найбільш вартісних активів
Перш ніж починати інвестувати, потрібно зрозуміти, для чого це вам – розбагатіти, заощадити на пенсію або ж з інших причин. У цьому переконаний Іван Лозовий, український громадський активіст, політик, бізнес-консультант та інвестор з 15-річним досвідом. Своїми підходами до інвестування фахівець поділився з учасниками MBAF-14 під час лекції. Mind публікує їх.
1. Шукати унікальні можливості
Як приклад, Іван Лозовий згадав події весни 2020 року, коли світом ширилася пандемія коронавірусу. Передчуваючи зміни в житті людей, зокрема зростання кількості онлайн-покупок, він інвестував в акції південноамериканської компанії «MercadoLibre», яка спеціалізується на електронній комерції.
2. Цікавитися не лише компанією, а й усією сферою, у якій вона працює
Хоча Іван Лозовий віддає перевагу інвестиціям у компанії з різних сфер, він наголошує, що навіть у випадку спеціалізації на одній галузі важливо цікавитися діяльністю не лише тієї компанії, яка привернула вашу увагу, а й усього сектору.
3. Звертати увагу не на показники, а на менеджмент компанії
«Мене більше цікавить те, як працює менеджмент, ніж поточні показники компанії. Адже його завдання якраз і полягає в тому, щоб ці показники змінити», – пояснює свою думку фахівець.
4. Переглядати свою стратегію
Інвестиційна діяльність повинна починатися зі створення стратегії, водночас вона не має бути сталою, її повсякчас треба переглядати.
5. Покладатися в першу чергу на себе
Іван Лозовий переконаний, якщо ви співпрацюєте з компаніями, які управляють вашими інвестиціями, усе одно не потрібно втрачати пильність, натомість залишатися в процесі. Можна дослухатися до порад, але рішення в будь-якому разі ви ухвалюєте самостійно.
Окрім того, фахівець поміркував на тему найбільш вартісних активів, запропонувавши власний рейтинг:
- антикваріат (ці речі існують у певній кількості, яка вже точно не збільшиться);
- нерухомість;
- дорогоцінне каміння та метали;
- стартапи (у цій сфері можна як отримати величезні заробітки, так і все тратити);
- криптовалюта (хоча сам Іван Лозовий не готовий у неї інвестувати, бо за нею «нічого не стоїть»);
- фінансові інструменти (наприклад, облігації або акції компаній).