21 травня 2023 переглянуто 62

Лауреатом премії Ґонґадзе-2023 став Богдан Логвиненко

Фіналістами стали засновник проєкту DonbasFrontliner Андрій Дубчак та редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко

 Фото: facebook.com/gongadzeprize

Що сталося. П’ятим лауреатом Премії імені Георгія Ґонґадзе став журналіст, письменник, ведучий і засновник проєкту Ukrainer Богдан Логвиненко.

Джерело. Про це йдеться на офіційній фейсбук-сторінці Премії.

Деталі. «До появи Ukraïner я почував себе у меншості. Людиною, яка намагається зсередини змінити журналістську етику, розповідати про внутрішню корупцію. Це премія на честь журналіста, який також відчував себе у меншості серед колег, які за інерцією совєтської пропаганди служили своїм власникам, політикам, правлячим партіям.

Безкомпромісність у питаннях співпраці з ворогом, російським колоніалізмом, української ідентичності – це те, що ми отримали у спадок від Георгія Ґонґадзе. Премія – це кредит довіри і відповідальність за цей спадок», – зазначив Богдан Логвиненко.

Також цього року фіналістами Премії Ґонґадзе стали військкор, засновник проєкту DonbasFrontliner Андрій Дубчак та редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко.

Довідка. У 2016 році Богдан Логвиненко заснував проєкт Ukraїner. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну медіа перезапустило всі свої канали комунікації, що почали мовити про війну Росії проти України для української та закордонної аудиторії. Богдан Логвиненко є співавтором документального проєкту та книги «Деокупація» про опір людей на деокупованих територіях України. Він також був фіналістом Премії імені Георгія Ґонґадзе у 2020 році.

Премія  – нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи, Києво-Могилянською Бізнес-Школою та виданням «Українська правда». Її вручають раз на рік 21 травня – у день народження журналіста Георгія Ґонґадзе.

Лауреат визначається Капітулою, яка складається з 9 осіб. Лише її члени можуть висувати номінантів на здобуття Премії. Лауреат отримує статуетку, яка відображає ідею Премії, а також винагороду 100 000 гривень. Меценатами Премії Ґонґадзе можуть бути лише випускники Києво-Могилянської Бізнес-Школи. З моменту заснування Премію підтримав 21 меценат: