Discuss Discuss
Челендж з Reactor Monitor: Як протестувати інноваційні ідеї в реальних умовах Deutsche Bahn
Відкриті інновації

Челендж з Reactor Monitor: Як протестувати інноваційні ідеї в реальних умовах Deutsche Bahn

Маєте 10 днів, щоб долучитися до двох відкритих коллів німецького інфраструктурного гіганта

Челендж з Reactor Monitor: Як протестувати інноваційні ідеї в реальних умовах Deutsche Bahn
Фото: deutschebahn.com

Deutsche Bahn – найбільший залізничний оператор Німеччини та державне акціонерне товариство. Deutsche Bahn обслуговує понад 33 тисячі кілометрів залізничних шляхів – це найбільша залізнична мережа в Європі, – якими щодня ходять 40 тисяч поїздів, 24 тисячі з яких пасажирські й перевозять на добу більше семи мільйонів осіб. DB дотримується Цілей сталого розвитку ООН, а в інноваційному плані йде в ногу з часом: підтримує стартапи та практикує модель відкритих інновацій. Для просування інновацій у залізничній сфері компанія у 2015 році заснувала спеціальну інфраструктуру – DB mindbox. Її центральним проєктом є 100-денна акселераційна програма для стартапів з усього світу, заснована на реальних умовах DB та його партнерів. За час роботи платформа зібрала понад 4100 заявок від стартапів з 50 країн. Близько 350 команд взяли участь у програмі, з них 60% мають подальшу співпрацю з Deutsche Bahn.

Два крутих колли з цієї програми, дедлайн яких ось-ось вийде, сьогодні публікуємо в серії «Челендж з Reactor Monitor».

1. Зелені технології для Deutsche Bahn

Ключова індустрія: Green Technology.

Опис: Deutsche Bahn шукає інноваційні підходи – від стійких матеріалів, циркулярного дизайну та енергозбереження до таких питань, як здорові ліси та мікроклімат навколо залізничних станцій – для того, щоб бути ще більш екологічною компанією. Теми колла:

  1. Новітні матеріали, максимально безпечні для клімату: стійкі будівельні матеріали, уловлювання, повторне використання та зберігання вуглецю в матеріалах або продуктах, стійкі матеріали за межами будівництва.
  2. Клімат і навколишнє середовище: мікроклімат на залізничних станціях, температурні умови на підприємствах технічного обслуговування, здоров’я та біорізноманіття лісів.
  3. Енергоефективність: управління енергією, безпечні для клімату технології опалення, рішення для обчислення топографічних умов та геометрії колій для розрахунку рекомендацій для машиніста.
  4. тійкий і циркулярний дизайн: діджиталізація планування, рішення для просування циркулярної економіки, переробки та повторне використання відходів або побічних продуктів від операцій технічного обслуговування, аналіз життєвого циклу викидів парникових газів на проєктах будівництва DB.
  5. Інші зелені рішення, які допоможуть DB вийти на новий рівень.

2. Майбутнє будівельних технологій 2023

Ключова індустрія: Infrastructure.

Опис: У цьому коллі партнером Deutsche Bahn виступає інший німецький інфраструктурний гігант – Autobahn GmbH. Партнери запропонували претендентам широкий спектр тем:

  1. Технології перевірки і технічного обслуговування інфраструктури залізниць та автомагістралей: перевірка важкодоступних і недоступних шумозахисних бар’єрів і стін, перевірка мостів, системи обслуговування та проєктної діяльності для мостової інфраструктури.
  2. Еволюція будівельного майданчика: діджиталізація і робота з даними, оптимізація та координація логістики.
  3. Робота зі скаргами за допомогою ШІ та інтелектуальна допомога у формуванні відповідей.
  4. Виявлення і фіксація кабелів місцезнаходження кабелів та трубопроводів: переносні та повітряні рішення.

Дедлайн обох челенджів: 30 липня 2023 року.

Переваги для команд: Обрані команди особисто представлять свої розробки, після чого розпочнеться 100-денна програма Proof-of-Concept, під час якої команди дороблятимуть рішення і тестуватимуть прототип. Команди, які будуть відібрані для участі в програмі, отримають:

  • 25 000 євро (без урахування власного капіталу);
  • ексклюзивний доступ до експертів DB (у другому випадку – та Autobahn), даних і ринків;
  • можливість наживо протестувати рішення в реальному середовищі;
  • ексклюзивний доступ до мережі кращих коучів та менторів.
  • вас підтримуватиме стартап-менеджер DB mindbox, цілодобовий доступ до коворкінгу.

Як взяти участь: Дізнайтеся більше про теми запитів: зелені технології – тут, будівельні технології – тут. Дедлайни коллів близькі, але це компенсується простою на даному етапі формою заявки (англійською мовою) + пітч. Форма заявки спільна для обох челенджів, просто оберіть потрібний вам колл. Підготуйте також лого та фото членів команди. Подумайте, як передати вашу ідею у 15 словах. Якщо вас відберуть для участі в акселераційній програмі – приготуйтеся якийсь час із цих 100 днів провести у Берліні.

Це ще не все!

Mind і платформа відкритих інновацій Reactor.ua збирають найцікавіші челенджі відкритих інновацій, а команда Reactor Monitor допомагає подавати заявку на участь у них.

Більше викликів відкритих інновацій, на які ви можете податись - на платформі Reactor Monitor!