Челендж з Reactor Monitor: Грантова можливість для команд, які працюють у сфері кліматичних технологій
«Кліматичні Інноваційні Ваучери» повертаються, щоб підтримати українських інноваторів

Інноваційні команди та організації громадянського суспільства, які працюють у «зеленому» секторі, добре знають програму «Кліматичні Інноваційні Ваучери», а можливо, і отримували грант в її межах. Ця програма – одна з найбільших в Україні, що підтримує «зелені» інновації та стимулює розвиток кліматично-дружніх технологій. Вона є компонентом програми ЄБРР «Центр трансферу технологій та фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC), що підтримується European Union in Ukraine у рамках ініціативи EU4CLIMATE.
У 2017 році Україна стала першою країною, де була запущена схема Ваучерів, і за цей час ЄБРР та ЄС надали понад €1 мільйон близько 50 місцевим компаніям. Шостий рік поспіль «Кліматичні Інноваційні Ваучери» в Україні втілює Greencubator – неприбуткова організація, яка підтримує стале підприємництво у сфері кліматичних інновацій та розвиток зеленої економіки в Україні. Наприкінці липня стартувала третя хвиля конкурсу, тож організатори запрошують долучатися всіх інноваторів, хто працює у сфері кліматичних технологій.
«Кліматичні Інноваційні Ваучери»: третя хвиля
Ключова індустрія: Climate Tech.
Опис: У конкурсі можуть брати участь підприємці, які розробляють або впроваджують кліматичні інноваційні технології, що зменшують викиди парникових газів та підвищують ефективність споживання енергії. Учасниками мають бути зареєстровані юридичні особи (приватні компанії), які провадять діяльність на території України не менше 1 року та відносяться до категорії малого та середнього бізнесу. Учасники мають бути готові співфінансувати проєкт на рівні не менше 25% від суми гранту. Детальніше про процедуру та умови конкурсу можна дізнатися на офіційному сайті проєкту.
Проєкти оцінює експертне журі за такими критеріями: рівень інноваційності продукту чи технології, вплив на скорочення викидів парникових газів, здатність до масштабування та використання в інших секторах, ринковий потенціал і реалістичність впровадження проєкту, досвід та експертиза команди.
Дедлайн: 30 вересня 2023 року.
Переваги для команд: Переможці грантового конкурсу отримують Кліматичні Інноваційні Ваучери на суму до 50 000 євро на розробку або впровадження кліматичних технологій, що зменшують викиди парникових газів та підвищують ефективність споживання енергії. Ваучери можна використати на оплату послуг, необхідних для вдосконалення інновації, її просування на інші ринки, інші види діяльності, які стимулюватимуть певний прорив для розвитку компанії та масштабування технології.
Як взяти участь: Організатори створили докладний мануал для учасників. Ознайомтесь з ним та з умовами конкурсу, перш ніж подавати заявки. Зверніть увагу, що вам потрібно буде вибрати сервіс-провайдера серед зареєстрованих компаній-партнерів. Це буде ваш партнер і помічник при виконанні гранту, який допоможе розв’язати проблему та вдосконалити вашу інновацію.
Це ще не все!
Mind і платформа відкритих інновацій Reactor.ua збирають найцікавіші челенджі відкритих інновацій, а команда Reactor Monitor допомагає подавати заявку на участь у них.
Більше викликів відкритих інновацій, на які ви можете податись - на платформі Reactor Monitor!