Челендж з Reactor Monitor: НАТО шукає технології дистанційного розмінування
Фіналісти поїдуть пітчити у Вільнюс, кращі рішення отримають грошові призи

Дрони-розміновувачі, дистанційно керовані трактори-розміновувачі, роботи-шукачі – Україна змушена блискавично розвивати технології для очистки територій від вибухонебезпечних засобів і речовин. Різноманітні апарати, які ефективно діють на українських полях, зараз мають можливість бути побачені й застосовані на світовому рівні, якщо їх розробники візьмуть участь у тематичному челенджі НАТО.
НАТО Innovation Challenge – це циклічний брейнсторм-проєкт, який проводиться двічі на рік з метою пошуку інноваційних рішень, що здатні ефективно й економічно вигідно вирішити операційні проблеми Альянсу та його держав-членів. Конкурс організовує командування ОЗС НАТО з питань трансформації (https://www.act.nato.int/) через NATO Innovation Hub (https://innovationhub-act.org/), він покликаний розвивати інноваційну мережу Альянсу та з’єднувати його з широкими колами інноваторів – науковими спільнотами, стартапами, індивідуальними винахідниками. Єдине обмеження – команда має бути зареєстрована у країні, що є членом НАТО. 14-та ітерація челенджу присвячена розмінуванню.
NATO Innovation Challenge 2024/Spring: Розпізнавання і нейтралізація вибухонебезпечних речовин
Ключова індустрія: MilTech.
Опис: У конфліктних і постконфліктних районах забруднення територій вибухонебезпечними речовинами становить серйозну небезпеку як для військових, так і для цивільного населення. Організатори челенджу шукають інноваційні рішення для дистанційного зондування й розмінування таких територій. Ключовими вимогами до рішень у цьому виклику є ефективність, безпека та мінімум людського втручання.
Можливі напрями розробок:
- технології дистанційного виявлення вибухонебезпечних речовин;
- механізми дистанційної нейтралізації вибухонебезпечних речовин;
- аналіз та візуалізація даних.
Рішення мають демонструвати безпеку та надійність, можливість інтеграції з існуючими системами.
Дедлайн: 17 квітня 2024 року. Десять команд-фіналістів будуть оголошені 17 травня. Pitch Day заплановано провести у Вільнюсі у червні 2024 року. Інноваційна агенція при Міністерстві економіки та інновацій Литовської Республіки та Міністерством оборони Литви є співорганізаторами цього челенджу.
Переваги для команд: Грошові призи: 1 місце – $5000, 2 місце – $2500, 3 місце – $1000. Одне з рішень, які пройшли у фінал, може бути взяте у розробку НАТО.
Як взяти участь: заповнити онлайн-заявку. Докладні правила участі, вимоги до заповнення заявки, критерії оцінювання та форма заявки – за посиланням.