Discuss Discuss
Гроші на ТБ: за що платять глядачі в США

Гроші на ТБ: за що платять глядачі в США

І до чого тут Україна

Этот материал также доступен на русском
Гроші на ТБ: за що платять глядачі в США
Фото: unsplash

Ринок відеоконтенту в США складніший, аніж в Україні. Це пов'язано з тим, що ми звикли споживати його абсолютно по-іншому. Наприклад, у нас вимкнення аналогового телебачення для багатьох стало великою трагедією, адже поняття «платити за контент» – поки абсолютно нове явище в суспільстві.

Про те, скільки глядачі платять за відеоконтент у Штатах, що їх приваблює найбільше та при чому тут Україна, розповів Mind директор SWEET.TV Олександр Резунов за дослідженням PwC про переваги та споживання відеоконтенту в США. 

Чого хоче глядач?

Загалом ринок відеоконтенту в США можна вважати вже давно усталеним. Про це говорять три фактори:

 1. Споживачі платних сервісів підтверджують, що вони повністю задовольняють їхні потреби. До речі, в США тільки ефірні телеканали не вимагають оплати. Решта видів мовлення – платні.
 2. Після цифрової революції онлайн-мовлення стало звичайним явищем: 90% споживачів у США дивляться відеоконтент через інтернет.
 3. Середньостатистичний глядач уже створив свій власний портфель цікавого контенту. Тобто за гроші підключився до кількох відеосервісів. Наприклад: HBO, Amazon Prime і Apple TV.

Щодо останнього пункту хотілося б пояснити, що для глядачів у США цілком нормально бути підписаним і платити за кілька стримінгових сервісів одночасно.

Річ у тому, що на ринку США в принципі немає такого поняття, як єдина бібліотека, у якій зібрано весь контент. Там є безліч сервісів, які конкурують за рахунок ексклюзивів.

Саме тому глядачам і доводиться формувати власний портфель онлайн-кінотеатрів. Люди в США більше не ставлять запитання: «Де дивитися?» Вони швидше ставлять собі запитання: «Що залишити, а що прибрати?»

В Україні легальні сервіси так само намагаються наповнювати свої бібліотеки ексклюзивним контентом, який буде доступним тільки на їхньої платформі. Різниця в тому, що українці поки тільки починають звикати до необхідності платити за це. Вони вибирають радше один зручний сервіс, ніж підписуються на кілька. На жаль, логіка в тому, що часто можна легко знайти потрібний фільм на піратському сайті – хоч і в поганій якості, проте безкоштовно. Водночас стримінгові сервіси платять великі гроші для того, щоб отримати можливість транслювати контент легально.

А тепер давайте докладно розглянемо ринок США в цифрах:

 • 68% від загальної кількості телеглядачів дивляться ТБ за гроші;
 • Netflix випереджає платне ТБ за популярністю. Інші гравці, як-от Hulu і HBO Go, теж продовжують збільшувати частку ринку;
 • 76% споживачів задоволені відеосервісами, на які підписані. Проте вони визнали, що продовжують шукати щось нове. Половина каже, що має намір підписатися «на що-небудь ще»;
 • 64% американців не проти підписатися на новий сервіс, готові зробити це, якщо їм нададуть знижку.

«Кабельна революція» завершилася

Частка глядачів у США, які віддають перевагу кабельному ТБ продовжує падати: зниження відбулося з 61% у 2015 році до 39% у 2019-му. Хоча вперше за п'ять років кількість користувачів, що повністю відмовилися від кабельного ТБ, знизилася в порівнянні з попереднім роком.

Крім того, все менше передплатників ТБ віддають перевагу саме кабелю: 77% із них отримують доступ онлайн. У 2019 році користувачі платного телебачення підписувалися в середньому на п'ять додаткових відеосервісів у порівнянні з чотирма 2018 року.

А ось ті, хто відмовився від безкоштовного кабельного ТБ взагалі, додатково до передплати телеканалів підписувалися ще на 10 онлайн-відеосервісів. Ці користувачі гнучкі, але найменш лояльні: 40% сказали, що вони хочуть відмовитися від передплати хоча б на одну зі своїх поточних послуг. Хто б сумнівався.

Затишшя перед стримінговою бурею?

60% американців визнають, що зараз відеоконтенту стало як ніколи багато. До того ж велика частина опитаних повністю задоволена як якістю, так і наповненням своїх підписок.

Гроші на ТБ: за що платять глядачі у США

На запитання: «Чи готові ви платити більше за відеоконтент?» – 60% відповіли згодою. Зараз на свої підписки американські споживачі витрачають близько $76 на місяць. Це десь 2200 грн. При цьому люди готові доплачувати, щоб позбутися реклами.

Якщо порівнювати ці цифри з Україною, то середня сума, яку глядачі витрачають на контент щомісяця, становить близько 110 грн (майже $4).

Стримінгова конкуренція загострюється

Глядачі в США готові витрачати більше, щоб отримати оригінальний і ексклюзивний контент. Хороші новини для стримінга в тому, що це далеко не все, на що звертають увагу.

Сімейні цінності

Потенційних передплатників Disney+ заохочує «родинність» компанії:

 • 59% мотивовані оригінальним контентом, а для 49% є важливим ексклюзив;
 • 28% вважають, що завжди зможуть знайти щось цікаве;
 • 22% кажуть, що підпишуться, адже контент подобається їхній родині.

Легкість використання

Потенційні передплатники Apple+ мотивовані репутацією компанії щодо простоти використання:

 • 48% говорять, що підпишуться через оригінальне наповнення;
 • 31% мотивовані ексклюзивним контентом;
 • 30% вважають, що сервісом буде просто користуватися.

Хітові блокбастери

Споживачі HBO вибирають сервіс в основному через велику бібліотеку:

 • 56% мотивовані оригінальним контентом, на кшталт серіалів «Гра престолів» і «Секс у великому місті»;
 • 48% мотивовані ексклюзивним контентом, на кшталт «Друзі» та «Теорія великого вибуху».

Локальний контент

А ось українцям важлива локалізація. Якщо говорити простіше, наші глядачі хочуть дивитися українське, українською мовою та на створених в Україні платформах. Про це говорять дані дослідження серед користувачів SWEET.TV, яке ми провели у 2020 році. Виявилося що:

 • 42% вибирають SWEET.TV, тому що їм важливий широкий вибір телеканалів;
 • 35% мотивовані зручним пошуком, а 33% – якістю картинки;
 • 63% хочуть дивитися контент українською мовою, а 53% вважають за краще користуватися онлайн-кінотеатром родом з України.

Ось і маємо: тоді, коли в США користувачів здебільшого цікавить ексклюзив, в Україні велику роль відіграє якість, зручність, кількість доступного контенту та можливість подивитися його рідною мовою.

З моменту появи в Україні технологій онлайн-трансляції відео IPTV і ОТТ наш і західний ринки розвиваються приблизно в одному напрямку. Треба тільки зробити поправку на менталітет і платоспроможність населення. Саме ці два чинники вносять свої корективи в розвиток платних сервісів в Україні.

REACTOR.UA – відкрита платформа інновацій, що пропонує інфраструктуру та інструменти для успішної роботи з інноваціями. Резиденти платформи – компанії, відкриті до інновацій, акселератори, інкубатори, інноваційні хаби, лабораторії, продуктові технологічні команди.

Ставши резидентом платформи REACTOR.UA, ви зможете:

 • працювати з кращими світовими технологічними рішеннями і стартап-командами, здатними реалізувати будь-які інноваційні ідеї;
 • шукати рішення своїх інноваційних викликів, використовуючи менторську підтримку резидентів – агентів інновацій;
 • спільно з резидентами проводити відкритий пошук інноваційних ідей;
 • бути в курсі провідних інноваційних практик і світових трендів;
 • тестувати ідеї просто, швидко і з мінімальними витратами;
 • увійти до списку інноваційних компаній України, взявши участь у Innovation Index.

Компаніям, які мають потребу у трансформації бізнесу за допомогою технологій та інновацій, платформа пропонує пройти безкоштовну менторську програму RE:START. Програма допоможе ухвалити виважене рішення про те, який з наявних підходів до роботи з інноваціями оптимально відповідає запитам і потребам компанії. Вперше в рамках однієї програми власники і топ-менеджери мають можливість попрацювати з кращими менторами, визначити інноваційну стратегію для своєї компанії, навчитися ефективно управляти ресурсами для її реалізації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті