Discuss Discuss
Допомагати легко: як ГО можуть безкоштовно оновити своє програмне забезпечення

Допомагати легко: як ГО можуть безкоштовно оновити своє програмне забезпечення

Лайфхаки для неприбуткових організацій

Этот материал также доступен на русском
Допомагати легко: як ГО можуть безкоштовно оновити своє програмне забезпечення
Фото: depositphotos

Пандемія та новітні технології змінили світ. Громадянам, державам і бізнесам довелось терміново змінювати свої звички як в сфері охорони здоров'я, так і в сфері кібербезпеки. Комерційні підприємства, державні установи продовжують процес міграції в онлайн. Через все нові виклики, яких більшає день від дня, бізнес і держава знаходять кошти на оновлення і впровадження інновацій. Складніше це питання втілити тим, хто не має прибутку, а працює на громадських засадах. Безліч громадських об'єднань продовжують працювати у тих самих умовах і за застарілими правилами. Раніше експерти розповідали Mind як громадським активістам розпочати процес перетворення у матеріалі «Оцифрувати ідею: навіщо громадським активістам планова трансформація».

Сьогодні ж – про те, як таким неприбутковим організаціям отримати безоплатне чи пільгове програмне забезпечення для продовження власної діяльності у більш комфортних умовах. Де і як громадським активістам знайти потрібне ПЗ розповів Mind ​​CEO DevRain, резидент Reactor.ua Олександр Краковецький

Компанія DevRain, золотий партнер компанії Microsoft, вже допомогла безкоштовно понад 40 українським неприбутковим організаціям почати користуватись сервісами від Microsoft. 

​​Головне завдання неприбуткових організацій – вирішення гострих соціальних проблем, а не генерування прибутку. Однак бізнес-процеси неприбуткових організацій мало відрізняються від організацій, основною метою яких є фінансовий прибуток.

Розпочніть системну роботу з інноваціями просто зараз!
Вирішуйте технологічні запити разом із Платформою відкритих інновацій REACTOR.UA.
Пройдіть менторську програму для бізнесу RE:START – ваше вікно у світ інновацій.

​​​​В Україні неприбуткові організації не можуть похвалитись наявністю великої кількості фінансових ресурсів, щоб користуватись сучасними інструментами. З іншого боку, технічний рівень неприбуткових організацій теж не найкращий.
​​

Неприбуткові організації, як правило, не знають про існування великої кількості пропозицій, що дозволяють користуватись сучасним програмним забезпеченням безоплатно або з великим дисконтом.

​​Компанія DevRain і я особисто вже кілька років допомагаємо неприбутковим організаціям стати більш технологічними та отримати безкоштовне програмне забезпечення.
​​
Нижче – про основні пропозиції, які доступні неприбутковим організаціям і про те, чому вендори надають свої продукти і сервіси неприбутковим організаціям безкоштовно або з великими знижками.

Як правило, компанії-вендори розуміють важливість існування неприбуткових організацій, які розв’язують соціальні проблеми. І вартість ліцензій – невелика ціна за те, щоб наше життя ставало краще. Крім того, компанії таким чином демонструють свою корпоративну соціальну відповідальність.

​​​​Як компанії перевіряють статус неприбутковості організацій?

​​Більшість компаній працює через TechSoup, неприбуткову організацію, що займається технічною підтримкою нонпрофітів в усьому світі. Саме вони знають нюанси законодавства і оподаткування своїх країн і здійснюють верифікацію статусу неприбутковості.

​​В деяких випадках компанії не користуються послугами TechSoup, а надають сервіси за фактом звернення. ​

Якщо ви – неприбуткова організація, вам обов’язково потрібно зареєструватись на TechSoup і пройти перевірку. ​​Український підрозділ TechSoup Ukraine знаходиться тут.

Де шукати безоплатне ПЗ

​​Всі поточні пропозиції я зібрав тут. Інформація буде доповнюватись.
​​
​​Якщо ви хочете отримати хмарні ресурси, то зверніть увагу на пропозиції від Amazon і Microsoft в рамках програм Azure Grant, AWS Nonprofit Credit Program, AWS Imagine Grant Program  та AWS Cloud Credit for Research. Microsoft пропонує $3500 кредитів на будь-які сервіси Microsoft Azure, Amazon пропонує $2000 кредитів на AWS.

​​Для спільної роботи, комунікації та колаборації:

 • ​​​​Microsoft в рамках програми Microsoft 365 for Nonprofit пропонує 300 безкоштовних ліцензій Microsoft 365 Business Basic (вартістю $5/місяць за людину) та 10 безкоштовних ліцензій Microsoft 365 Business Premium (вартістю $12.5/місяць за людину) + знижку 30-70% на інші ліцензії на кшталт Power Automate чи Power BI Pro.
 • ​​Google пропонує Google Workspace for Nonprofits до 2000 користувачів. За Business Standard потрібно буде платити $3/місяць за користувача, що становить лише 25% від оригінальної ціни.
 • ​​Slack пропонує 85% знижку на свої тарифні плани.
 • ​​Zoom пропонує 50% знижку на свої тарифні плани.

​​Для дизайну або прототипування:

 • ​​​​Miro надає 30% знижку на свої тарифні плани.
 • ​​Canva пропонує Premium функціональність безкоштовно.
 • ​​Adobe пропонує знижки на свої сервіси та програмне забезпечення (розмір потрібно уточнювати).

​​​​Для організації розсилок:

 • ​​​​GetResponse дає від 30% до 50% знижку на свої тарифні плани.
 • ​​Mailchimp дає 15% знижку на свої тарифні плани.
 • ​​eSputnik надає велику кількість сервісів безкоштовно.
 • ​​У Google також є програма Google Ad Grants, за якою організації можуть отримати безкоштовні кредити на показ реклами. А також YouTube Nonprofit Program, якщо ви плануєте вести відеоблог на цій платформі. 
 • Підписувати документи в електронному вигляді можна на 30% дешевше з DocuSign. 
 • ​​Шукати людей в LinkedIn можна на 50% дешевше в рамках програми “LinkedIn for Nonprofits”.

​​Для проєктного менеджмента:

 • ​​​​Monday.com пропонує 18% знижку на річні плани.
 • ​​Asana пропонує 50% знижку на свої плани.
 • ​​Trello пропонує 75% знижку на Trello Business Class та Enterprise плани.
 • ​​Зберігати файли в Dropbox можна з 40% знижкою на Business Standard і Business Advanced плани.
 • ​​І пропозиції від українських розробників: перевірка граматики англійської мови від Grammarly, яка пропонує безкоштовні ліцензії, та 50% знижка на Setapp (маркетплейс застосунків для Apple Mac) від MacPaw.

​​​​Звісно, це не повний перелік пропозицій, але його цілком вистачить для старту.​​

​​Ще один лайфхак. Якщо ви не бачите пропозицію від вендора програмного забезпечення для неприбуткових організацій – просто напишіть підтримці,  розкажіть про місію своєї організації та попросіть надати знижку чи безкоштовну ліцензію. У 99% випадках ви без проблем отримаєте, як мінімум, суттєву знижку або повну ліцензію абсолютно безкоштовно.

Якщо ж ви зацікавлені в активації Microsoft for Nonprofit, то можете звернутись до нас, Ми можемо підказати, які сервіси найкраще підійдуть саме вам, і максимально спростимо процес отримання ліцензій для вашої організації. І так, це безкоштовно. Це – наша соціальна відповідальність.      

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті