Discuss Discuss
Про вигоди абонплати за робоче місце

Про вигоди абонплати за робоче місце

І про можливості передплати для бізнесу

Этот материал также доступен на русском языке
Про вигоди абонплати за робоче місце
Фото: depositphotos.com

Передплата розпочала свій шлях давно: газети, журнали, потім музика та серіали. За щомісячну плату користувач отримує будь-який розважальний контент, але світ рухається далі – передплата стала однією з основних моделей використання ресурсів сучасного бізнесу. Навіщо інвестувати в непрофільні активи, якщо можна вкласти кошти в розвиток бізнесу та інструменти для здійснення безпосередньої діяльності, розповіла Mind директорка з прямих продажів Konica Minolta Ukraine, резидент Reactor.ua Катерина Кривенда.

Сервіси з передплати руйнують ідею капіталістичного світу, де, щоб користуватися чимось, потрібно цим володіти.

В основі передплати, яка стала новим типом використання ресурсів для більшості компаній, лежить вигода.

Розпочніть системну роботу з інноваціями просто зараз!
Вирішуйте технологічні запити разом із Платформою відкритих інновацій REACTOR.UA.
Пройдіть менторську програму для бізнесу RE:START – ваше вікно у світ інновацій.

Передплата – це операційні, а не капітальні витрати. Для компаній у пріоритеті cashflow – «живі» гроші, які потрібно вкладати в профільні активи. Всі витрати на процеси, які прямо не впливають на бізнес, не варті того, щоб компанії викладали за них відразу кругленькі суми. Вони мають бути частиною операційної діяльності і, отже, не підлягати капіталізації.

Передплата часто містить у собі доставку, установку, ремонт, технічну підтримку, обслуговування, податки та багато інших регулярних витрат, які зазвичай не входять у вартість продукту. Компанії ж несуть ці витрати самостійно. Тільки правильне порівняння сумарних витрат володіння та вартості передплати дає компаніям можливість зробити розумний вибір моделі.

В основі передплати лежать:

  • Свобода і гнучкість. Передплата не прив'язує до конкретної речі: оплата відбувається саме за те, що використовується. У будь-який момент набір сервісів можна змінити.
  • Зручність. Постачальники сервісів передплати беруть на себе всі турботи – бізнес економить ресурси, які так необхідні в профільної діяльності.
  • Можливість підбору правильного рішення. Часом перед покупкою важко визначитися з вибором: ринок пропонує дуже багато варіантів. Як без особливих витрат зрозуміти, чи підходить рішення компанії? У разі передплати можливо протестувати рішення без значних інвестицій.

Розглянемо можливості передплати для сучасного робочого місця.

Робочий простір

Купівля офісу, ремонт, закупівлі меблів... особистий офіс вимагає вкладення великих інвестицій. Офіс – це левова частка вкладень на старті бізнесу і в моменти зростання. Безліч компаній вже відчули всі переваги коворкінгів: кожна команда може знайти собі затишне місце для роботи. Тарифи залежать від локації, часу, площі, технічних пристроїв, наявності кухні, мерчу, інтерактивів тощо.

Ноутбуки та гаджети

Техніка для офісу також вимагає істотних інвестицій на старті, її подальшого обслуговування й амортизації. Аутсорсинг гаджетів для роботи співробітників дозволяє компанії безболісно вибрати більш сучасні та потужні пристрої для роботи команд, а також оновлювати їх своєчасно й безболісно. При цьому здійснюючи тільки щомісячні платежі за користування.

Система управління документообігом

Обладнання та комплектуючі, ПЗ для створення та управління документами також можно не купувати.

Аутсорсинг таких процесів – послуга не нова, але популярна на корпоративному ринку. Візьмемо просту ситуацію, щоб розібратися в користі аутсорсингу друку. Уявімо, що є два варіанти:

  • купити персональний принтер за $300;
  • взяти сучасний пристрій за $60 на місяць.

На перший погляд здається, що перший варіант більш вигідний, адже інвестиції швидко окупляться. Але варто докладно розібрати всі супутні процеси і врахувати додаткові щомісячні витрати:

  • витратні матеріали ~ $10;
  • запчастини ~ $5;
  • сервіс ~ $7;
  • задіяння співробітників ~ $2.

Який результат? Витрати на аутсорсинг виходять більш вигідними як за грошовими, так і за людськими ресурсами, ніж загальна вартість володіння. Це як довгострокова оренда з програмою «все включено».

Збереження даних

Хмарними сховищами вже нікого не здивуєш: власники Apple зберігають дані в ICloud, Samsung – Samsung Cloud.

Юзери спокійно довіряють свої особисті фотографії, контакти і документи хмарам, а тепер так роблять ще й компанії.

Багато компаній обирають одного з гігантів – провайдера мультихмарних платформ – таких світових гравців, як Google Cloud, Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure або IBM.

Щоб отримати максимум, багато хто розвиває партнерські відносини, обираючи єдиного постачальника для задач бізнесу. Так вони можуть розраховувати на підтримку: допомога при впровадженні інновацій, під час цифрової трансформації або розробок в інженерії. Наприклад, ми в Konica Minolta обрали Microsoft.

Цифрове робоче місце

Робота з будь-якої локації стала новою нормальністю, тому компаніям необхідне цифрове середовище, яке допоможе бути мобільними. Для забезпечення цифрового робочого місця корпорації вибирають між Microsoft 365 і Google Workplace. Такі платформи забезпечують можливість обміну даними, спільної роботи з документами, проведення онлайн-зустрічей, управління проєктами і спілкування.

Системи управління документами (ECM), корпоративний пошук, CRM, ERP та інші сучасні інструменти для бізнесу також вже не вимагають капітальних інвестицій. Крім того, завдяки корпоративним сучасним платформам, наприклад Power Platform, будь-який співробітник може розробляти власні бізнес-інструменти і брати участь в автоматизації бізнес-процесів.

З робочим місцем за передплатою витрати в компаніях стають прогнозованими та керованими. Також перевагами є масштабованість, гнучкість і безпека.

Компанії мають можливість легко адаптуватися до зміни вимог до продуктивності, безпеки і мобільності співробітників.

Робоче середовище та підхід до нього кардинально змінилися за останні півтора року. Бізнес намагається переосмислити й автоматизувати свої процеси, піклуючись про безпеку, інфраструктуру та ефективність робочих процесів. Важливо це робити швидко та з мінімальними інвестиціями. Саме тому застосування сучасних інструментів і переосмислення моделей їхнього використання є такими важливими сьогодні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті