Discuss Discuss
Дайджест Reactor Monitor: як держава шукає інновації для бізнесу по всьому світу

Дайджест Reactor Monitor: як держава шукає інновації для бізнесу по всьому світу

Дві програми челенджів відкритих інновацій, започатковані Сингапурською державною агенцією з розвитку підприємництва Enterprise Singapore

Дайджест Reactor Monitor: як держава шукає інновації для бізнесу по всьому світу
Фото: depositphotos.com

Сингапур – одна з найбільш вражаючих історій успіху в розвитку націй. У межах одного покоління країна з обмеженими ресурсами та невеликими шансами на самостійне виживання перетворилася на світового лідера практично з усіх аспектів соціально-економічного розвитку. Десятки досліджень присвячені аналізу «сингапурського дива», але всі сходяться в одному: одним із його визначальних факторів є масштабна державна підтримка інновацій і технологій. Від самого початку Сингапур вважав сильну програму R&D важливим інструментом розвитку національної економіки. З 1995 року було ухвалено шість генеральних планів у галузі науки та техніки. В останньому з таких планів, у 2020 році, Сингапур виділив $19 млрд на дослідження та розробки для створення економіки, що ґрунтується на знаннях, заснованих на інноваціях.

Держава в Сингапурі водночас і активно підтримує ринок інновацій, і пильно його контролює. До прикладу, ринок криптовалют суворо регулюється з боку Державно-кредитного управління (MAC), але при цьому у цій сфері створене рівне та сприятливе середовище для інновацій. А розвитком інноваційного бізнесу в країні опікується Державна агенція з розвитку підприємництва Enterprise Singapore. Добре це чи погано, важко сказати. Але це шлях, і ось пара фактів, які свідчать про його результати. За підсумками 2021 року, за даними Міжнародного валютного фонду, Сингапур посідає друге місце у світі за обсягом ВВП на душу населення, тут він становить $116 486 і зростає рік у рік. У Global Innovation Index 2022 Сингапур на сьомому місці в загальному рейтингу та на другому (після Південної Кореї) – у своєму регіоні Південно-Східної і Східної Азії та Океанії.

Агенція Enterprise Singapore є палким прихильником моделі відкритих інновацій і вже багато років оголошує та підтримує челенджі з пошуку новітніх технологічних рішень. Цей підхід реально працює і взаємовигідний для всіх сторін – і для тих, хто шукає інновації, і для команд; нещодавно ми переповідали дві історії успіху сингапурських стартапів після участі у викликах відкритих інновацій.

Зараз на платформі Reactor Monitor розміщені дві великі програми челенджів, організованих Enterprise Singapore спільно з різними сингапурськими і міжнародними бізнесами. Розповідаємо про них у черговому випуску дайджесту.

«Дайджест Reactor Monitor» – спільний проєкт Mind і платформи Reactor.ua, присвячений кращим світовим викликам відкритих інновацій, в яких можуть взяти участь українські технологічні команди.

Trade and Connectivity Challenge – 4th Edition

Опис: 2022 року агенція Enterprise Singapore відкрила Trade and Connectivity Challenge (TCC) уже вчетверте. Конкурс має на меті стимулювати партнерство між корпораціями та стартапами, щоб спільно створювати ключові інноваційні рішення, які задовольняють потреби промисловості на місцях і сприяють цифровій трансформації в секторах торгівлі й комунікацій.

Ключові індустрії: Sustainability, Supply Chain Resilience, Transport&Mobility, Robotics&Automation.

Челенджі. Виклик складається з 7 челенджів:

 1. Розробка автоматизованого рішення (без втручання людини або з мінімальним втручанням) для розпаковки продукту, його маркування та повернення назад в упаковку. Партнер – Bollore Logistics Singapore.
 2. Розробка застосунку, який генерує оптимальні рейсові маршрути для суден, використовуючи дані в реальному часі. Партнер – Equatorial Marine Fuel Management Services.
 3. Розробка застосунку, який замінить ручний спосіб збору інформації, необхідної для ухвалення комерційних рішень у морській галузі, оптимізує цю інформацію і розробить рекомендації щодо ухвалення рішень з урахуванням історії торговельної активності та прогнозування щодо визначеного товару. Партнер – IMC Pan Asia Alliance.
 4. Розробка рішення, яке б показувало кінцевому споживачеві екологічність усього життєвого циклу продукту, щоб стимулювати перехід до більш екологічного суспільства й підтримувати декарбонізацію транспортної галузі. Партнер – PSA Corporation.
 5. Розробка інтелектуальної системи для ідентифікації та збору інформації для широкого діапазону продуктів, яка б допомогла зменшити людські помилки та пришвидшила оборот товарів. Партнер – Tionale.
 6. Розробка станції дистанційного управління, яка може під наглядом людини керувати навантажувачем (незалежно від бренду) для переміщення, підйому та укладання товарів. Партнер – Toll Group.
 7. Пошук моделі / рішення комп’ютерного зору на основі штучного інтелекту для візуальної ідентифікації та підрахунку кожного ящика / коробки на кожній стійці. Партнер – Toll Group.

Переваги для команд: Учасники Short List’а отримають можливість співпрацювати з компаніями – партнерами челенджів, спільно розробляти та пілотувати рішення, протестити платні пробні версії. Загальний призовий фонд 4-го TCC – 100 000 сингапурських доларів.

Дедлайн: 1 березня 2023 року.

Як взяти участь: форма заявки розміщена на платформі Agorize, доступна для заповнення після реєстрації.

Це ще не все!

Більше викликів відкритих інновацій – на платформі Reactor Monitor

Sustainability Open Innovation Challenge 2022

Опис: цей конкурс Enterprise Singapore також оголошує вже вчетверте. Його мета – пошук інноваційних рішень від стартапів та МСБ по всьому світу, щоб задовольнити нагальну потребу в більш стійкому майбутньому та побудувати «зелений» світ.

Sustainability Open Innovation Challenge має аж 20 завдань, кожне з яких представляє галузевий партнер. Вони присвячені таким темам, як «зелене» будівництво, відновлювана енергетика, екологічні джерела їжі, нульові відходи, екологічно чисті матеріали та упаковка.

Ключові індустрії: Zero-waste, Sustainable Food Source, Sustainable Materials, Sustainable Packaging, Renewable Energy, Green Buildings.

Челенджі. Виклик складається з 20 челенджів:

 1. Рішення для очищення фільєри, які стануть доповненням до наявного процесу партнера або запропонують нові процеси. Партнер – Asia Pacific Rayon.
 2. Створення упаковки закуски із сушених водоростей, щоб зробити її більш екологічною. Партнер – CheilJedang.
 3. Рішення для розв’язання проблеми «вторинного» збирання врожаю, яке працюватиме з обмеженим доступом до інфраструктури. Партнер – CNH Industrial.
 4. Нові стійкі шляхи переробки, використання або застосування некондиційних плодів чи неїстівних частин плодів. Партнер – Dole.
 5. Рішення для утилізації або переробки килимків EPDM. Партнер – EM Services.
 6. Рішення для збору, сортування та переробки харчових відходів або ж рішення для переробки харчових відходів у нові ресурси / матеріали / продукти. Партнер – Fei Siong Food Management.
 7. Рішення, які можуть створити систему на рівні об’єкта (завода) для виключення парникових газів із викидів напівпровідникових заводів. Партнер – GlobalFoundries.
 8. Рішення, які допоможуть видобувати мінерали з промислового осаду для повторного використання. Партнер – GlobalFoundries.
 9. Рішення для повної заміни системи фільтрації у пральних машинах або, якщо це неможливо, для поліпшення ефективності та/або збільшення строку служби фільтрів. Партнер – Haier Singapore Investment Holding.
 10. Пошук стійкого формату саше / пакетів для дієтичних добавок із цільовим строком придатності – 24 місяці. Партнер – Swisse.
 11. Будь-яке рішення, яке допоможе продовжити строк служби олій, які використовуються у виробництві продуктів Pringles. Партнер – Kellogg's Asia Pacific.
 12. Рішення для зменшення споживання води невеликими фермами, які вирощують рис: надійні датчики контролю рівня води на рисових полях. Партнер – Olam Global Agri.
 13. Розробка економічно ефективних і системних рішень для Сингапуру зі збору текстильних відходів та поводження з ними. Партнер – RGE NTU Sustex.
 14. Рішення зі створення цінності з потоків відходів і перетворення їх на ресурси, як-то енергія, біомаса та/або паливо. Партнер – SembWaste.
 15. Рішення для максимального використання сонячної енергії. Партнер – Sentosa Development Corporation.
 16. Рішення для переробки пластикової косметичної упаковки, які допоможуть боротися зі споживчими відходами та невикористаними / непроданими продуктами. Партнер – Shiseido Asia Pacific.
 17. Розумні розробки, що можуть допомогти рухатися в напрямку повністю розвиненого ринку P2P між будівлями. Партнер – Solarvest Holdings.
 18. Рішення, які дозволили б встановлювати сонячні панелі на складних дахах або фасадах. Партнер – Shiseido Asia Pacific.
 19. Рішення для переробки та/або переробки текстильних відходів, що виникають після виробництва, у нові ресурси вищої вартості. Партнер – Teo Garments Corporation.
 20. Liveability Challenge – «конкурс у конкурсі» з пошуку інноваційних рішень для вирішення проблем великих міст, як-от протидія зміні клімату й відповідальне ставлення до продуктів харчування.

Переваги для команд: Можливість співпраці з корпораціями-партнерами, доступ до їх досвіду, менторства і ресурсів, потенційна грантова підтримка від Enterprise Singapore, 70 000 сингапурських доларів від Hexagon Group, а також потенційне фінансування та можливості тестування проєктів від самих галузевих партнерів.

Дедлайн: 31 січня 2023 року.

Як взяти участь: форма заявки розміщена на платформі Agorize, доступна для заповнення після реєстрації.

Сподобалися челенджі?
Допоможемо подати заявку!

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS