Бетховен фест та Steinway за 5 млн: досягнення «Друзів філармонії Дніпра» Томаса Бруннера
У 2018 році Томас Бруннер створив благодійну організацію для підтримки дніпровської філармонії. На березень 2020 року за її сприяння було проведено чотири фестивалі, оновлено фоє та придбано інструменти світового класу. Зокрема рояль Steinway & Sons.
Бетховен фест 2020. Навіщо потрібен новий рояль?
У 2020 році виповнюється 250 років із народження Людвіга ван Бетховена. А «Бетховен фест» – ще один фестиваль класичної музики, який було проведено у Дніпрі за підтримки організації Томаса Бруннера. Ключовим елементом дводенної події стало дебютне звучання рояля Steinway & Sons.

Новий інструмент, Steinway & Sons
Інструмент за 170 тисяч євро було передано філармонії у якості подарунка від компанії Roshen, імпульсом для якого стало звернення до компанії Томаса Бруннера та інших учасників спільноти «Друзі філармонії Дніпра».
Новий рояль має для філармонії виключне значення. Тепер вона може приймати великих піаністів, вимога яких – якість інструменту. До того ж, Steinway & Sons має принципово інше звучання – більш глибоке та чітке, – що впливає на виконання твору оркестром. Переконатися у цьому допомогла добірка творів під час фестивалю. Всі вони були концертами для фортепіано з оркестром.

Бетховен фест із диригенткою Наталією Пономарчук, виконання творів
Читайте про попередній фестиваль за сприяння організації Томаса Бруннера
Відновлення будівлі філармонії у Дніпрі. Які новини?
За два роки із будинком філармонії вже відбулися трансформації: оновлено фоє, зону рецепції, а трохи раніше – приведено до ладу передню частину фасаду. Так, пам’ятник раннього конструктивізму, побудований у 1911-1913 роках, поступово повертається до первинного модерного вигляду. На черзі новий етап – приведення до ладу бокової та задньої частини фасаду.

Проєкт відновлення філармонії

Чому відновлювати приміщення важливо? Окрім того, що будинок філармонії є рідкісної пам'яткою модерну, він також, за проєктом, що мав подвійне оригінальне призначення.
Будівля створювалася Олександром Гінзбургом як місце для громадських зібрань, таких як наукові конференції, зустрічі з іноземними гостями та аматорські вистави. Таким чином, приміщення ставало платформою для діалогу, місцем обговорення справ міста, знайомств робітничого класу та інтелігенції.

Під час концерту дводенного «Бетховен фесту»
За задумом спільноти «Друзі філармонії Дніпра», реставрація фасадної та внутрішньої частини філармонії – важлива частина побудови іміджу інституції, до якої хотілося б приходити та де містянам хочеться проводити час якнайдовше.
Про те, як стати другом філармонії Дніпра, читайте тут. Річний внесок становить $50 для однієї людини та $75 для пари.