3 червня 2021 переглянуто 420

СЕО не може бути лідером, якщо він залучений в операційні процеси – Олександр Саврук

Лідер повинен стояти над системою, а менеджер адмініструвати її

 Фото: Києво-Могилянська бізнес-школа

Декан Києво-Могилянської бізнес-школи Олександр Саврук вважає, що СЕО компанії не може бути лідером, якщо він залучений в операційні процеси. Про це він сказав у інтерв‘ю «Лабораторія сенсів».

«Ми змушені розділяти ці два поняття. Поняття «лідер» залишаємо за людиною, яка стоїть над системою. А той, хто підтримує систему, адмініструє її – це менеджер», – пояснює він.

Саврук додав, що лідер має бачити цілісну картинку та балансувати її логікою.

«Мало бути власником, треба ще, будучи суб’єктом-власником, бачити іншого суб’єкта й допомагати йому стати таким, як є сам», – додав Саврук.

Він зауважив, що це не суперечить конкуренції між лідерами.

«В індустріальній епосі конкуренція зводилася до зіткнення лобами й логіки війни. Сьогоднішня логіка зовсім інакша. У книзі «Смерть конкуренції» Джеймс Мур сказав, що та конкуренція, про яку ми звикли думати, померла. Сьогодні треба думати: «Чому я потрібен тому, хто мені начебто конкурент?», – пояснює він.

Раніше учасники програми Kyiv-Mohyla Business School (kmbs) «СEO Development Program» на зустрічі-інтерв’ю поспілкувалися з СЕО та головою Правління Національного депозитарію України Бакасом Міндаугасом, який розповів про роль і якості високоефективних СЕО.