Discuss Discuss
Коронація у 3D, електронна пошта і спогади на планшеті: як королева Єлизавета ІІ використовувала технології

Коронація у 3D, електронна пошта і спогади на планшеті: як королева Єлизавета ІІ використовувала технології

Протягом усього свого правління королева йшла в ногу з технологіями та навіть одного разу надіслала випадковий твіт

Коронація у 3D, електронна пошта і спогади на планшеті: як королева Єлизавета ІІ використовувала технології
Фото: DR

Британська монархиня Єлизавета II прожила довге і насичене життя, більша частина якого супроводжувалася розквітом технологій. Королева бачила та навіть брала участь у становленні та розвитку цілих індустрій: її авторитет був кращою рекламою. Від радіо до MP3-плеєра, від керування авто до відеозв’язку з МКС – вона цікавилася усім новим. «Дивлячись у майбутнє, я не маю жодних сумнівів у тому, що єдиним беззаперечним фактом є зміни, – сказала Єлизавета ІІ у своєму різдвяному зверненні 1999 року, – і темпи цих змін, здається, будуть лише збільшуватися». Але вона бачила, як стрімко змінюється світ, і виступала за поєднання новітніх технологій із збереженням міжлюдських стосунків, заснованих на цінностях добра, справедливості й порозуміння.

Які технологічні винаходи супроводжували королеву протягом її життя, дослідила британська щоденна газета Metro. Публікацію переклала для Mind редакція платформи відкритих інновацій Reactor.ua.

Королева Єлизавета II протягом усього свого правління виступала за інноваційні технології. Від надсилання електронного листа в далекому 1976 році до публікації твітів і фотографій в Instagram у 2010-х роках вона прийняла і використовувала цифрові медіа.

Ще до того, як вона стала королевою, Єлизавета II зробила радіозвернення, щоб підтримати дітей у всьому світі під час війни. У молодості вона палко підтримувала новітні технології, а надалі зберегла гостроту розуму – розбиралася у новаціях до глибокої старості, навіть якщо іноді їй потрібна була невелика допомога онуків.

Якими найвизначнішими технологічними досягненнями користувалася королева?

Спілкування

Радіо. Ще до своєї коронації молода принцеса Єлизавета зробила свою першу публічну промову по радіо. Це сталося під час Другої світової війни, майбутня королева та її сестра Маргарет передали послання надії для дітей усієї Співдружності.

Телебачення. Відомий факт, що коронація королеви у 1953 році була великою телевізійною подією, що спричинило бум продажів домашніх телевізорів. Але мало хто знає, що вона була не просто знята в кольорі, а й записана за допомогою експериментальної технології 3D.

Електронна пошта. Королева була першим монархом, який відправив електронного листа. Це сталося у 1976 році. Монархиня використала першу комп’ютерну мережу ARPNET, щоб надіслати технічну інформацію про сервіс.

Вебсайт. У 1997 році запустився перший офіційний вебсайт королівської родини.

Відеодзвінок. У 2007 році королева розмовляла з астронавтами на Міжнародній космічній станції по відеозв’язку з Центру космічних польотів НАСА імені Ґоддарда у Меріленді, США.

Соціальні мережі. Королева Єлизавета ІІ опублікувала перше відео на YouТube у 2008 році, перший твіт – у 2014-му та фото в Instagram – у 2019-му.

Пристрої

Мобільний телефон. Вважається, що принц Ендрю подарував своїй матері перший мобільний телефон у 2010 році. Королева обережно ставилася до потенційної шкоди цих пристроїв; один з гостей садової вечірки у 2016 році сказав, що вона не любить, щоб її онуки проводили надто багато часу зі своїми телефонами.

Комп’ютер. У королеви був комп’ютер, але, зі слів того самого гостя, вона казала, що їй потрібна допомога онуків, щоб правильно ним користуватися.

MP3-плеєр. Багато хто свідчить, що у королеви був принаймні один iPod. Сріблястий MP3-плеєр був помічений на столі у замку Балморал у 2017 році. Чи був це пристрій, подарований подружжям Обама у 2009 році?

Планшет. Королева Єлизавета ІІ додала до Королівської колекції планшет із записаними спогадами за останні 60 років, щоб відзначити свій діамантовий ювілей у 2012 році. Завдяки історіям від понад 37 000 волонтерів, цей Samsung Galaxy Note 10.1 вважається цифровою капсулою часу.

Транспорт

Потяги. У 1969 році королева відкрила лондонську лінію метро «Вікторія», названу на честь її прапрабабусі. Щоб відзначити цю подію, вона проїхала у метро від станції Оксфорд-серкус до станції Вікторія.

Літаки. У 1977 році королева стала пасажиркою першого рейсу надзвукового Concorde, що летів з Барбадосу до Лондона, і була сфотографована під час огляду кабіни.

Автомобілі. Королева уникала професійних водіїв. Її часто бачили за кермом особисто протягом усього часу правління. Вона водила машину швидкої допомоги під час Другої світової війни і навіть була помічена, коли їздила на авто по Віндзорському маєтку, ще будучи неповнолітньою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua