Дайджест Reactor Monitor: іспанські можливості для українських інноваторів
Три виклики відкритих інновацій, до яких можна долучитися просто зараз
До війни IT-галузь в Україні активно розвивалася. У 2020 році, згідно з масштабним дослідженням компанії Beetroot, сервісний IT-ринок зріс на 20% порівняно з 2019-м. Україна експортувала IT-послуг на $5,06 млрд, а загальна частка IT у структурі експорту склала 8,3%. У 2021-му Мінцифри порахувало, що до 2025 року частка IT-індустрії у ВВП країни досягне 10% (проти близько 4% на той момент), а кількість робочих місць збільшиться з 200 до 450 тисяч. IT – це українська нафта, за нашими програмерами ганявся весь світ.
Війна, за великим рахунком, мало що змінила в цьому плані – адже талант, інноваційність та винахідливість українських айтівців нікуди не поділися. Так, команди мусили підлаштовуватися під складні реалії, але їх ідеї, продукти та рішення залишилися з ними. І це прекрасні, цікаві, креативні ідеї!
Платформа відкритих інновацій Reactor.ua переконана: світ має бачити Україну як колиску проривних інноваційних ідей, а не просто як батьківщину айтівців, які професійно пишуть код під чужі задачі. Для цього була створена семантична платформа-агрегатор викликів відкритих інновацій Reactor Monitor. Платформа збирає кращі світові відкриті челенджі, в яких можуть взяти участь українські команди.
Сьогодні Mind та Reactor.ua започатковують серію матеріалів «Дайджест Reactor Monitor», у якій ми регулярно публікуватимемо обрані відкриті колли. Це лише мала частка того, що є на платформі Reactor Monitor – там з’являється понад 50 найрізноманітніших челенджів на місяць. Перший дайджест присвячений можливостям, які для команд з України відкриває Іспанія.
Челендж на участь у програмі «М’яка посадка в Мадриді»
Хто оголошує: Міська рада Мадрида.
Ключова індустрія: фінтех.
Опис: Міська рада Мадрида у межах ініціативи «Залучення інвестицій у Мадрид» оголошує челендж на участь у програмі «М’яка посадка в Мадриді» для фінтех-компаній, які хочуть розпочати діяльність у столиці Іспанії або вже працюють тут і бажають посилити свою присутність. Мерія пропонує допомогу й поради та надає робочий простір протягом усього терміну дії програми.
Хто може брати участь: фінтех-команди та компанії з усього світу, зацікавлені у роботі в Мадриді.
Переваги для команд:
- безкоштовні коворкінги в Мадриді протягом шести місяців;
- доступ до мережі ресурсів програми для співпраці з потенційними партнерами;
- експертні консультації та поради від представників фінансової екосистеми Мадрида;
- переваги від інтеграції з екосистемою іспанської фінтех-платформи Finnovating: участь у Finnovating FinTech Unconferences, висока видимість на платформі, можливість презентувати своє рішення перед представниками впливових іспанських компаній та інвесторів.
Дедлайн: 20 листопада 2022 року.
Як взяти участь: заявка подається з платформи Finnovating після реєстрації.
Це ще не все!
Більше викликів відкритих інновацій – на платформі Reactor Monitor
Dépor Innovation Center Startup Challenge
Хто оголошує: Dépor Innovation Center, лабораторія технологічних інновацій футбольного клубу Deportivo.
Ключова індустрія: спорт.
Опис: Dépor Innovation Center шукає команди з інноваційними ідеями, проектами та інструментами, головною місією яких є трансформація спортивної індустрії за допомогою унікальних технологічних рішень.
Хто може брати участь: технологічні команди і компанії з усього світу. Особливих вимог до учасників немає, організатор оцінить ентузіазм, відданість та бажання трансформувати спортивну індустрію в Галіції.
Переваги для команд:
- доступ до найбільшої екосистеми спортивних інновацій у Галіції;
- можливість проведення пілотних випробувань спільно з відомими спортивними організаціями Іспанії;
- доступ до мережі інвесторів, що спеціалізуються на індустрії спортивних технологій;
- висока видимість у соціальних мережах, місцевих і національних ЗМІ;
- особливі призи для 9 фіналістів.
Дедлайн: 20 січня 2023 року.
Як взяти участь: подача заявки відбувається після реєстрації з офіційної сторінки челенджу. Приготуйте пітч-дек.
Штучний інтелект для аналізу комбінованих клінічних змінних для нового персоналізованого лікування жіночого безпліддя
Хто оголошує: Біотех-компанія з Барселони Oxolife, яка фокусує свою діяльність у сфері покращення жіночої фертильності.
Ключові індустрії: штучний інтелект, аналіз даних.
Опис: Oxolife розробила перший у своєму класі пероральний препарат для лікування безпліддя у жінок, який підвищує успішність імплантації ембріона та, відповідно, шанси жінки завагітніти. Нині компанія завершує другу фазу клінічних випробувань і прагне застосувати технологію на базі штучного інтелекту для комбінованого аналізу всіх можливих клінічних змінних, наявних у дослідженні. Компанія очікує, що це допоможе вивести на ринок препарат із уже визначеним клінічним профілем та високими шансами на успішну реакцію у пацієнток.
Хто може брати участь: стартапи, які мають досвід роботи з ШІ у сфері здоров’я жінок та клінічних змінних.
Переваги для команд:
співпраця з Oxolife, можливість стати співорганізатором першого біотех-проекту з аналізом клінічної розробки (фаза II та майбутня фаза III) за допомогою штучного інтелекту.
Дедлайн: 30 квітня 2023 року.
Як взяти участь: 1) зареєструватися на платформі Catalonia Open Challenges, 2) призначити зустріч з організатором зі сторінки челенджу.