Тихий кадровый Майдан: что привело к перестановкам в украинской власти
Как можно создать и успешно разрешить политический кризис в рядах правящего большинства

Сегодня Верховная Рада 353 голосами одобрила отставку премьер-министра Алексея Гончарука. За несколько дней до этого информпространство наполнилось самыми разнообразными «достоверными» версиями относительно будущих кандидатур. В качестве преемников для «министров Гончарука» назывались как старые кадры, так и совсем малоизвестные персоналии.
Разразившийся кризис во власти стал логичным продолжением смены руководителя Офиса президента. Новоназначенный глава ОП Андрей Ермак достаточно активно вступил в свою должность. Он сходу взялся управлять ключевыми процессами в государстве, сосредоточившись на стратегических вопросах. А всю бюрократическую деятельность отдал «на откуп» своим заместителям. Его приоритетом на данном этапе является кадровая политика.
При этом все происходящее имеет ряд признаков тщательно срежессированного спектакля. Почему так и кто является режиссером – объясняет Mind.
Как накалялись страсти?
Утром 21 февраля СМИ сообщили, что по результатам опросов общественного мнения, проведенных накануне Центром им. Разумкова, 77% украинцев не доверяют чиновникам, 76% – судебной системе в целом, 71% – местным судам, 68% – Генеральной прокуратуре, 66% – Специализированной антикоррупционной прокуратуре (САП), 65% – НАБУ, 64,5% – Кабинету Министров, 64% – Верховному Суду, 64% – Высшему антикоррупционному суду и 60,5% – Конституционному Суду. А уровень доверия к военным – более 60%.
На фоне таких показателей премьер-министр Алексей Гончарук со своими
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.