Тихий кадровий Майдан: що призвело до перестановок в українській владі
Як можна створити й успішно погасити політичну кризу в лавах правлячої більшості

Сьогодні Верховна Рада 353 голосами схвалила відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука. За декілька днів до цього інформпростір наповнився найрізноманітнішими «достовірними» версіями щодо майбутніх кандидатур. Наступниками для «міністрів Гончарука» називалися як старі кадри, так і геть маловідомі персоналії.
Криза, що виникла у владі, стала логічним продовженням зміни керівника Офісу Президента. Новопризначений глава ОП Андрій Єрмак досить активно заступив на свою посаду. Він негайно взявся керувати ключовими процесами в державі, зосередившись на стратегічних питаннях. А всю бюрократичну діяльність віддав «на відкуп» своїм заступникам. Його пріоритетом на цьому етапі є кадрова політика.
При цьому все, що відбувається, має низку ознак ретельно зрежисованої вистави. Чому так і хто є режисером – пояснює Mind.
Як розпалювалися пристрасті?
Вранці 21 лютого ЗМІ повідомили, що за результатами опитувань громадської думки, проведених напередодні Центром ім. Разумкова, 77% українців не довіряють чиновникам, 76% – судовій системі в цілому, 71% – місцевим судам, 68% – Генеральній прокуратурі, 66% – Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП), 65% – НАБУ, 64,5% – Кабінету Міністрів, 64% – Верховному Суду, 64% – Вищому антикорупційному суду і 60,5% – Конституційному суду. А рівень довіри до військових – понад 60%.
На тлі таких показників прем'єр-міністр Олексій Гончарук зі своїми 35,5% (повна довіра – 6%, часткова – 29,5%) виглядав вкрай блідо.
А 24
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.