15 квітня 2022 переглянуто 1129

Волонтерська команда KIDDISVIT на чолі з випускником kmbs Павлом Овчинніковим отримала і розподілила більше 200 тон гуманітарних вантажів

Крім того, компанія організувала шелтер для переміщених осіб, постачає медикаменти збройним силам і допомагає дітям

 KIDDISVIT

Що сталося. Одразу після вторгнення Павло Овчинніков – СЕО  компанії та  випускник kmbs – звернувся через LinkedIn до світових компаній іграшок із закликом припинити продажі та поставки російським компаніям. Додатково розповів про ситуацію в Україні та потребу в гуманітарних товарах. Так почалася історія підтримки України гравцями світового ринку іграшок.

Джерело. ФБ-сторінка Павла Овчиннікова.

Деталі. Волонтерська робота команди KIDDISVIT розпочалася у перші ж дні вторгнення. «Нам знадобилося три дні, щоб трохи прийти до тями, вирішити для себе, чи будемо ми евакуюватися, чи продовжимо працювати – і почати роботу», – розповідає CEO компанії Павло Овчинніков.

Почалося все з організації шелтера. Павло разом з братом Дмитром Овчинніковим надали для його організації власне офісне приміщення і запропонували співробітникам зайнятися облаштуванням місця, де можна було би надати притулок тим, хто втратив домівку. «Коли люди самі проявляють ініціативу, виростає справжня «бірюзова компанія» – дуже гнучка і мобільна, з величезними можливостями. Поки організовували шелтер, паралельно зв’язалися з теробороною, дізналися, що їм потрібно. І знов кожен сам взяв на себе певні обов’язки: хтось сів на телефон шукати допомоги та відповідати на дзвінки з запитами, хтось працює на складі, хтось зустрічає фури. Люди розкрилися з несподіваного боку, демонструють найкращі свої якості».

Наразі команда отримує гуманітарні вантажі зі Словенії, Чехії, Ізраїлю, Німеччини, Туреччини і Швейцарії і далі розвозить їх до Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької і Кіровоградської областей. На даний момент отримано 200 тон гуманітарних вантажів.

У перші тижні команда сконцентрувалася на постачанні перев'язувальних матеріалів та медикаментів для військових і госпіталів, сподіваючись, що війна швидко закінчиться. «Волонтери в Німеччині виявилися куди далекогляднішими за нас і одразу почали збирати гуманітарну допомогу для цивільного населення і запропонували поставки їжі», – написав Павло на початку квітня. Тепер, коли запаси мирних регіонів, що приймають переселенців, почали виснажуватися, їжа, медикаменти і засоби гігієни з гуманітарної допомоги стали просто знахідкою – і тони вантажу  розлітаються регіонами в лічені дні: на передову, в шелтери, в ресторани, що безкоштовно годують переселенців, до центрів допомоги.

Волонтерcька команда KIDDISVIT

Разом з тим, команда не забуває і про головну свою місію – «наповнювати дитинство». З перших днів війни KIDDISVIT допомагає дітям, сім'ям з дітьми, дитячим будинкам сімейного типу, пологовим будинкам, дитячим відділенням при міських та обласних лікарнях, інтернатам.

Окрему увагу приділяють також дітям та дорослим з інвалідністю через реабілітаційні центри, геріатричні пансіонати, будинки інвалідів, – завдяки тому, що наразі компанія має можливість виконувати і запити від установ, і адресні заявки на гуманітарну допомогу від конкретних людей, яким довелося залишити свої домівки.

Крім того, продовжує працювати та приймати на терапію дітей заснований Павлом і Дмитром Овчинніковими «Іоаннів Центр» – Благодійний «Центр реабілітації, фізичної терапії та інклюзивного навчання ім. Святого праведного Іоанна».

А в шелтері від початку війни вже встигли знайти притулок більш ніж 1600 біженців. Команда оперативно організувала більше 100 місць для ночівлі, щоб люди могли відновити сили після сидіння в бомбосховищах та виснажливої подорожі з окупованих територій до Дніпра. «У шелтері ми створюємо максимально комфортні умови для всіх: для дорослих та дітей, для людей з інвалідністю та літніх людей, – розповів Mind Павло Овчинніков. – І навіть для тварин, які також прибувають разом із своїми господарями».

Задля більшої ефективності волонтери KIDDISVIT співпрацюють з різними волонтерськими організаціями: головним координаційним штабом волонтерів Дніпра, Центром гуманітарної допомоги для жінок та дітей переселенців, Центральним хабом з медицини, Штабом «Перемога», організацією «Help Kharkiv» – та багатьма іншими. Для переселенців силами IT команди KIDDISVIT був створений зручний telegram chatbot @Yak_Ty (Як ти?), де було зібрано повну базу шелтерів Дніпра і гуманітарних центрів. За перші два дні у боті зареєструвалися більше тисячі людей. Наразі chatbot готовий до масштабування в інших регіонах України.

За півтори місяці війни волонтери вибудували справжню мережу, яка охоплює кілька регіонів. «Завдяки такій співпраці ми більш оперативно виконуємо заявки, обмінюємося інформацією та отримуємо результат», – розповідає Овчинніков.

Зупинятися команда не збирається – усі готові й надалі працювати, допомагаючи тим, хто постраждав через війну. На запитання, чи не планує Павло в майбутньому організувати при компанії Фонд, він задумується: «Я практична людина і розумію, що ми вміємо заробляти, але не вміємо просити гроші, тому із створенням Фонду при компанії не поспішаю. Натомість, всі ми розуміємо, що навіть після війни ми не зможемо просто припинити волонтерити і допомагати, тому не виключаю такої  можливості».