26 квітня 2022 переглянуто 1430

На платформі пошуку роботи для українських переселенців викладено шість тисяч вакансій у різних країнах світу

Попит переважає над пропозицією: нову вакансію закривають максимум за годину

 Фото: depositphotos.com

Що сталося. Українська команда Jooble запустила платформу для працевлаштування українських переселенців за кордоном і в межах держави. Наразі на сайті шість тисяч актуальних вакансій від роботодавців, з яких близько 2,5 тис. – за кордоном.

Джерело. «Робота для українців за кордоном».

Деталі. З початку війни український проєкт Jooble було заморожено, а ресурси розробки – перенаправлено на завдання інших проєктів цієї міжнародної компанії. Тим часом менеджери вирішили перевести проєкт у соціальну площину. «Усі ті, хто безпосередньо працював з роботодавцями, клієнтами, почали збирати вакансії на допомогу нашим переселенцям, – розповідає Ірина Палієнко, СЕО Jooble Ukraine і випускниця kmbs. – Вже за тиждень від початку війни ми почали розміщувати вакансії від роботодавців для біженців. І розміщення, і пошук роботи на платформі – безкоштовні».

За словами Ірини, наразі на ринку не вистачає пропозицій у порівнянні з тією кількістю людей, які шукають роботу. Після розміщення нової позиції надходить близько 70 дзвінків – і вакансію закривають протягом години. «Ми підтримуємо роботу платформи у ручному режимі і перебуваємо на  постійному зв’язку з роботодавцями, адже важливо підтримувати актуальність пропозицій і вчасно прибирати з сайту закриті вакансії, щоб не витрачати час і не відволікати шукачів», – говорить Ірина.

Крім дефіциту вакансій, існує ще й гендерний перекіс пропозицій: більшість з них розраховані на чоловіків, тоді як роботу шукають насамперед жінки – причому, і за кордоном, і в Україні.

Для більшої зручності команда також запустила два телеграм-канали: один для пошуку роботи в Україні, другий – за кордоном.

А на сайті, крім власне інформації про вакансії, можна також знайти:

  • перелік документів, які необхідні для працевлаштування;
  • поради, як безпечно знайти роботу;
  • рекомендації з оформлення резюме,
  • інформацію про виїзд за кордон для тих, хто планує зробити це найближчим часом.

Щоб привернути увагу роботодавців в усьому світі до проблеми працевлаштування українських переселенців, Jooble разом з Parimatch, Happy Monday, а також у партнерстві з Глобальним договором ООН в Україні оголосили про запуск спільної ініціативи «Give a Job for UA» («Дайте роботу українцям»).

Мета ініціативи – об’єднати зусилля у пошуку вакансій для 4 млн українців, котрі були змушені залишити свої домівки; а також – через локальні мережі ГД ООН заохотити максимальну кількість компаній до створення можливостей для працевлаштування українських переселенців як всередині країни, так і за кордоном. Крім того, ініціатива передбачає:

  • збір загальної інформації для анкет для пошуку роботи;
  • створення списків місцевих порталів з пошуку роботи та ресурсів для вивчення мов;
  • оцінку місцевих нормативних вимог та нюансів підбору персоналу;
  • переговори з місцевими компаніями щодо виділення робочих місць для українців у межах їхніх програм корпоративної соціальної відповідальності.

Усі вакансії, здобуті у межах ініціативи «Give a Job for UA», безкоштовно розміщуються у спеціальних розділах Jooble та Happy Monday.