13 червня 2022 переглянуто 1617

Біржа Благодійності «ДоброДій» надала допомогу на 50 млн грн ЗСУ, лікарням і важкохворим дітям

А також провела у Дніпрі благодійний аукціон картин українських художників «Мистецтво = Захист», щоб зібрати кошти для одного з військових підрозділів

Біржу Благодійності «ДоброДій» як один з елементів фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions* було засновано ще у 2014 році для допомоги важкохворим дітям. З початком війни справ у організації суттєво побільшало. Кому і як наразі допомагає Біржа, Mind розповіла засновниця  фінтех-екосистеми, голова наглядової ради ConcordBank, співзасновниця Біржі Благодійності «ДоброДій» і випускниця kmbs Oлена Сосєдка.


«Зранку 24 лютого у нас в головах вирувало багато різних думок і емоцій, не було лише однієї – ми і помислити не могли зупинитись, – розповідає Олена. – Адже ми працюємо з людьми, їхніми грошима, це залишки, картки, накопичення, тож у нас було тільки одне прагнення – протриматися якомога довше. Відділення ConcordBank продовжували працювати для клієнтів там, де це було безпечно; наш діджитал-банк NEOBANK забезпечив клієнтам можливість користування банківськими послугами дистанційно, ми не закривали кредитні ліміти, дозволяли переказувати гроші з кредитних коштів – бо цим можна було підтримати людей».
Крім цього, з перших днів Concord Fintech Solutions виявляла підтримку і у звичний для себе спосіб, через невпинну роботу одного зі своїх елементів – Біржі Благодійності «Добродій», у якої з кінця лютого відчутно побільшало обов’язків.

Від свого заснування у 2014 році Біржа опікувалася хворими дітьми: купувала обладнання для лікарень, оплачувала майстер-класи та навчальні відрядження для лікарів, прицільно допомагала важкохворим дітям. Свою назву отримала завдяки унікальності – натоді Біржа була першим у країні електронним механізмом, через який можна було допомогти цілеспрямовано конкретній людині і бути впевненим, що усі кошти до копійки підуть туди, куди їх направив, оскільки усі логістичні, операційні, адміністративні та інші видатки оплачував банк ConcordBank – ще один елемент екосистеми. Жодних урн для збирання готівки – самі тільки перевірені історії дітей, їхні конкретні потреби та безготівкові донейти.

Так було до війни – так є і зараз, от тільки «лінійка» розширилася: додалися конкретні потреби ЗСУ, допомога переселенцям, підтримка сімей з хворими дітьми. Та і фонд допомоги виріс – з перших днів війни було ухвалено рішення відправляти на благодійність весь прибуток банку і екосистеми. В результаті – за три місяці на благодійність було перераховано більше 37 млн грн. Ще 6 млн ConcordBank перерахував на спеціальний рахунок НБУ для допомоги ЗСУ, а ще близько 2 млн грн на той самий рахунок було перераховано клієнтами NEOBANK, через додаток Neobank для всіх.

Налагоджена ще до війни робота Біржі дозволила команді швидко зорієнтуватися у нових умовах. Завдяки спільним зусиллями усіх партнерів було зібрано 50 млн грн, які розподілили на наступні потреби:

  • 12 млн – на гуманітарну допомогу;
  • 33,4 млн грн – на закупівлю замовлень від конкретних підрозділів ЗСУ: екіпірування, квадрокоптери, тепловізори, автогуму;
  • 4,1 млн грн – на придбання витратних матеріалів, медикаменти та обладнання для опорних лікарень. Крім іншого, було придбано пристрій для лікування ран від'ємним тиском NP-100 та витратні матеріали для нього, оскільки в ньому є велика потреба.
  • 384 тис. грн – важкохворим дітям, давнім підопічним Біржі, які хворіють на рак, синдром Дауна, епілепсію і зараз потребують ще більшої допомоги, ніж у мирні часи.

Наразі серед завдань – одягати своїх хлопців, які йдуть на фронт; зустрічати, розтаможувати і привозити до Дніпра гуманітарну допомогу від партнерів екосистеми; закривати по можливості потреби лікарень і гуманітарного штабу.
«В першу чергу ми намагаємося забезпечувати Дніпропетровську область, – розповідає Олена.  – У нас добрі стосунки з владою області, котра дуже чітко налагодила тут усі процеси, пов’язані з роботою штабу та забезпеченням потреб населення. Ми можемо просто зателефонувати, дізнатися, що саме потрібно, де яку «дірку закрити», або де потрібно те, що у нас є, – і отримати актуальну інформацію, де не вистачає матеріалів для перев’язки, а де потрібні памперси. В області наразі набагато більше мешканців, ніж раніше, – приїхало багато переселенців з Півдня країни, тож потреби суттєво зросли».

Та й самі дніпряни потроху повертаються до домівок.
«З перших днів війни ми винайняли у Львові приміщення і обладнали там гуртожиток для співробітників, – говорить Oлена Сосєдка. – У нас багато працівників у різних відділеннях і в Дніпропетровській області, і в Запоріжжі та Харкові – тож усі, хто хотів, могли з дітьми виїхати. А от буквально пару тижнів тому почали повертатися додому, адже й там тепер не зовсім безпечно».

Невеличкого колективу Біржі, звісно, не вистачило би на закриття усіх напрямків діяльності – але на допомогу прийшли співробітники екосистеми. «Практично усі наші працівники наразі залучені до процесів, волонтерять і допомагають нам, одні ми б так швидко і якісно з такою кількістю завдань не впоралися, – розповідає керівниця Біржі Лоліта Кузіна. – Загалом нам  вистачає наших власних волонтерів, тож ми не залучаємо людей з-поза екосистеми, хоча нам все одно допомагають. Знаєте, більшість вважають, що волонтерство – це матеріальна чи фізична допомога, але волонтерити можна й інакше – наприклад, безкоштовно робити те, що вмієш за фахом». Нещодавно Біржа провела благодійний аукціон картин українських художників «Мистецтво = Захист», який, за словами Лоліти, в результаті став повністю волонтерським: власники простору надали його безкоштовно, музиканти організували музичний супровід, українські художники з усіх куточків країни надіслали для благодійного продажу свої роботи, Студія Brush Hero оформила їх і підготувала до продажу, дніпровські ЗМІ висвітлювали подію, а фотографи зробили фоторепортажі. «Аукціон проходив у двох форматах – онлайн і офлайн, і картини купували люди з різних країн, – розповідає Лоліта. – Наша співзасновниця  Юлія Сосєдка пожертвувала для продажу кілька картин добре відомого українського митця Тараса Триндика. В результаті нам вдалося зібрати непогану суму на підтримку одного з військових підрозділів, а атмосфера була просто неймовірна».


* Concord Fintech Solutions – перша в Україні відкрита фінтех-екосистема, єдину інфраструктуру котрої формують ConcordBank, незалежний процесинговий центр ProCard, платіжний сервіс ConcordPay, IT-компанія MustPay та Біржа Благодійності «ДоброДій».