30 червня 2022 переглянуто 1529

З 1 липня заснована випускником kmbs австрійська ініціатива «Sunua» припиняє інтенсивну допомогу українським біженцям і скеровує ресурси на відбудову України

Її співініціатор Томас Бруннер пропонує започаткувати партнерство між Верхньою Австрією та Дніпропетровською областю

 Tips

У квітні Mind вже писав про ініціативу «Sunua» (Support Ukraine NOW Upper Austria), яку розгорнув у місті Лінц Верхньої Австрії випускник kmbs Томас Бруннер. Спочатку Томас разом з командою збирав і розподіляв гуманітарну допомогу і залучав до цього школярів старших класів. Зараз команда впевнена, що все необхідне в Лінцу вже налагоджено і час переорієнтуватися на інші справи. 

«На початку березня ми розгорнули допомогу за лічені дні, – говорить організатор Томас Бруннер. – Ось вже три місяці ми інтенсивно збираємо гуманітарну допомогу,  опікуємося тисячами біженців. Ми вже досягли усіх цілей, котрі ставили перед собою. Час рухатися далі – ми хочемо повністю зосередитися на допомозі самій Україні. Війна не закінчилася і наша допомога триватиме».

За цей час «Sunua» розмістила більше 600 прибулих українців в будинках і квартирах, допомогла тисячам біженців, відправила до України 220 тонн гуманітарної допомоги і 15 тонн медикаментів, щоденно забезпечувала усім необхідним до 2400 людей. «Sunua» стала важливим контактним пунктом для біженців і усіх, хто хотів допомогти, а її частина – кав’ярня «Київ» – місцем для консультацій, відпочинку, курсів німецької та допомоги у догляді за дітьми.

Співініціатор «Sunua» Ганна Клименко говорить, що наразі команда розпочинає другу фазу: «Ми будемо допомагати відбудовувати країну, ми маємо контакт з місцями, які потребують повної реконструкції. Тому пожертви і надалі вітаються, але будуть пов’язані вже з іншими завданнями».

«У нас з’явилася ідея, – діляться Бруннер и Клименко, – чому б не створити партнерство між Верхньою Австрією і таким само сильним регіоном України – наприклад, Дніпропетровською областю, щоб співпрацювати найближчі 10-20 років? Можна робити спільні проєкти на усіх рівнях: шкіл, бізнесу, промисловості, університетів. Ми не маємо чекати на ініціативи від федерального уряду!»