1 серпня 2022 переглянуто 1363

Запорізька клініка Святого Миколая безкоштовно лікує переселенців і військових

А Благодійний фонд Клініки щодня відправляє на фронт «мобільні госпіталі» та ліжка, генератори, одяг і ліки

 kmbs

26 лютого 2022 року – за два дні від початку війни – Микола Бєлий, випускник Presidents’ MBA kmbs і співвласник Клініки Святого Миколая (КСМ) у Запоріжжі разом з командою вирішили не припиняти роботу і лікувати мешканців міста попри наступ ворогів і постійні вибухи. А вже 28 лютого Клініка оголосила, що готова надавати безкоштовну термінову (ургентну) допомогу переселенцям, пораненим і військовим.

Паралельно Микола став одним із засновників гуманітарного хабу «Волонтери Запоріжжя», куди почали з’їжджатися гуманітарні вантажі з заходу країни та з країн Європи. З 15 березня Хаб взяв на себе отримання, сортування, зберігання і подальшу комплектацію допомоги відповідно до заявок. Щодня волонтери отримували, сортували і відправляли продукти харчування, дитячі суміші, засоби для військових, медикаменти, памперси та засоби гігієни, одяг, ковдри, теплі речі – і завдяки цьому виконували заявки, які отримували від віськових підрозділів, лікарень та громадських організацій.

За місяць з Хабу виросла нова організація – 23 квітня оголосив про своє створення Благодійний фонд «Клініки Святого Миколая», який крім отримання і розподілення гуманітарних вантажів зайнявся акумулюванням коштів для цілеспрямованої закупівлі необхідних товарів – від ліків до спецзамовлень для фронту. Тепер команда Фонду щодня відправляє бійцям «мобільні госпіталі» для надання першої невідкладної допомоги, мобільні ліжка, генератори, розгрузки, балаклави, футболки, ліки й засоби гігієни. Тільки за перший місяць Фонд передав на першочергові потреби більше 500 тонн гуманітарного вантажу. «Ми маємо, хто чим може, допомагати хлопцям, які захищають нашу країну від агресора. Кілька днів тому бійці сказали, що їм необхідний генератор – і ми допомогли», – коментує голова Благодійного фонду «Клініки Святого Миколая» Микола Бєлий.

Крім того, команда тісно співпрацює з місцевими кафе та ресторанами, на постійній основі щотижня доставляючи їм продукти харчування – звісно, не для продажу. З початком війни усі ці приватні заклади перетворилися на кухні, де можуть безкоштовно поїсти військові, поліцейські, переселенці та тероборонці.

Перші місяці показали, що і саме Запоріжжя, і область, на яку поширила свою діяльність клініка, потребують набагато більше медичної допомоги – особливо в умовах, коли місто перетворилося на логістичний центр для прийому вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій. А тому з 13 травня КСМ оголосила про відновлення роботи ще однієї клініки в іншому районі міста, а з початку червня упорядкувала прийоми для біженців і зробила їх регулярними і постійними, відвівши для них певні години і дні роботи лікарів: від терапевта і психолога до вузьких спеціалістів практично з усіх сфер. Крім того, клініка намагається за можливості забезпечувати пацієнтів ліками – звичайно, за призначенням лікаря.

А з кінця червня КСМ долучилася до проєкту Мобільних телемедичних бригад, ініційованого Волонтерським рухом Volunteer Movement разом з UNICEF Ukraine, і розпочала виїзди спеціалістів до віддалених громад та місць вимушеного перебування людей – наприклад, до бомбосховищ, тимчасових локацій ВПО, шкіл. До складу мобільної бригади входять два лікаря – сімейний та один з вузькопрофільних спеціалістів, а також – психолог. Разом вони здатні оперативно надати медичну, психологічну і навіть соціальну допомогу.