29 серпня 2022 переглянуто 36

Ірина Горова: «Країні потрібна енергія»

У серії «Проблема в іншому» вийшло нове інтерв'ю зі співзасновницею MOZGI GROUPE

Andrii Suslenko та спільнота kmbs продовжує серію інтерв’ю з випускниками Києво-Могилянської Бізнес Школи під назвою «Проблема в іншому». Це історії про людей, з якими відбулись важливі та глибокі зміни масштабу мислення, і про те, як до цих змін долучилася війна.

Нещодавно відбулося інтерв’ю з Іриною Горовою – співзасновницею  та СЕО MOZGI GROUP, випускницею Presidents’ MBA kmbs. Чи готувалися до війни? Як компанія працює тепер – з початку повномасштабного вторгнення? Чи змінилися цінності Ірини? У чому полягає роль культури в державі та в перемозі над ворогом?

Mind публікує вибрані тези з розмови.


«Я до війни не готувалася. Я навіть не уявляла, що таке можливо. І хоча війна тривала вже вісім років, такого відчуття, як зараз, у мене не було. Це дуже прикро й сумно. Ми бачили це в новинах, але не відчували всередині. І це було моє перше усвідомлення – яка ж це прикра помилка».


«Раніше було багато артистів, які створювали контент російською мовою. Зараз ми все перебудовуємо на українську та англійську. І, відповідно, ми не лише зберегли локальний, український ринок, а ще й виходимо на інші, європейський зокрема».


«Наша сфера хоча й дуже усім відома, але зовсім не структурована й працює несистемно. А друга проблема нашої сфери – у тому, що вона майже невидима для держави. Ми майже нічого не вносили до ВВП, тому й права голосу практично не мали».


«Найбільшим моїм бар’єром був «синдром самозванця». Ти начебто стільки усього зробила, але все одно є відчуття, що ти ще зовсім маленька, наприклад, щоб іти на зустріч до супербізнесменів. З одного боку, це змушувало мене постійно йти уперед, а з іншого, стримувало».


«Мені здається, що всі зараз відчули – особливо ті, хто виїхав вимушено і щось шукає за кордоном, – що світ насправді дуже маленький. З Варшави до Відня, наче з Житомира до Києва».


«Країні дуже важлива енергія. Щоб люди віддавали енергетично: справами, грошами, допомогою, волонтерством. Країна потребує, щоб ти її не забув. Без тебе країна не виживе. І неважливо, де ти. І неважливо, чи ти робиш великі проєкти, чи маленькі. Я для себе зрозуміла, що хочу бути тут і робити те, що роблю».


«Я хочу узяти весь закордонний досвід, привезти в Україну й створити потужний «супермаркет» шоу-бізнесових лейблів. Не просто зробити якогось артиста зіркою, а створити сталий бізнес».


«Культура – це все, що створила людина. І вона не може бути спільною для всього світу, бо обмежена в часі, території. Наприклад, японський ієрогліф – це витвір мистецтва, це культурний код японців, а для нас він незрозумілий».


«Мені здається, що вона (українська культура – ред.) починає ідентифікуватися. Творці починають переосмилювати, починається щось таке, про що ми зможемо сказати: це – українське. Раніше співав хтось, і не завжди можна було сказати, з України він чи росії. А зараз ми відчуваємо цю різницю».Дивитись, слухати та читати інтерв'ю з Іриною Горовою:
Youtube

Apple podcasts

Google podcasts

Mixcloud

Повна текстова версія