31 серпня 2022 переглянуто 695

Фонд «Все для перемоги» передав на фронт першу партію Starlink

Щоб скласти реальний перелік необхідного воїнам, волонтери особисто їздять на передову збирати замовлення

Чи знаєте ви, що середня тривалість життя авто на передовій становить менше одного місяця? Щоб воїни ні на день не залишалися «без коліс», за п’ять місяців свого існування Фонд «Все для перемоги» відправив на першу лінію фронту 125 військових автівок. І не тільки автівок. Асортимент того, чим Фонд допомагає військовим, наразі викристалізувався і є точно допасований до конкретних потреб тих 30 підрозділів, з якими безпосередньо тримають контакт засновник Фонду Геннадій Васьків, колишній заступник мера Львова і  випускник Presidents’ MBA kmbs, та його партнерка у справі благодійності Йоганна-Марія Лехтме, засновниця естонського Благодійного Фонду MTÜ Slava Ukraini.

Тільки перша лінія
В атаковану ворогом Україну Генадій Васьків повернувся 25 лютого з гірськолижного курорту – і одразу ж взявся до справи. Перший місяць разом з однодумцями намагався отримувати і розподіляти допомогу через старі Фонди колег, засновані ще до війни, але вже скоро переконався, що задля більшої ефективності слід зареєструвати новий спеціалізований Фонд і налагодити його роботу.

Новий Фонд All For Victory офіційно почав працювати 30 березня. «З перших днів дуже багато наших європейських партнерів хотіли допомагати, – говорить Геннадій Васьків, – і ми просто приймали все, що надходило, і відправляли усім, хто просив. Але скоро зрозуміли, що так неправильно і що у цій сфері дуже багато зловживать, коли військові, а ще більше – ТРО – готові замовляти і забирати усе, що дають, «аби тільки було», хоча насправді воно їм не потрібне. І тоді ми поїхали на першу лінію фронту особисто – налагоджувати контакти і складати реальний перелік необхідного».

У таких поїздках і з’ясували, чого саме і кому насправді не вистачає. Це допомогло сформувати і запит для партнерів з Європи. Так поступово склалася спеціалізація Фонду, пов’язана з технічними, медичними і харчовими потребами тих, хто воює на передовій.

Фонд «Все для перемоги» передав на фронт першу партію Starlink


«Головне завдання – довезти поранених до швидкої»

Наразі Фонд збирає кошти і замовляє за кордоном насамперед авто для військових, а також дрони, тепловізори та інші технічні девайси. «Нинішня війна – це війна артилерії, – пояснює Геннадій. – Дрони – це й очі, і сюрпризи, якими не тільки б’ють москальню, але й пошкоджують танки (виводячи з ладу систему охолодження, яка знаходиться позаду башти), і коригувальники вогню для наших танкістів і арти».

Фонд «Все для перемоги» передав на фронт першу партію Starlink

Волонтери перед перегоном авто на передову. На фронт за кермом їздять і хлопці, і дівчата

Друга велика група – усе, що пов’язано з наданням медичної допомоги: військові аптечки, укомплектовані за стандартами НАТО, а головне – замасковані та переобладнані швидкі, головне завдання яких – вивезти поранених з поля бою і доправити в місце, куди вже можуть доїхати швидкі з лікарень.

Нарешті, третя група – це їжа. По-перше – тактична, для військових. Воїнам часто доводиться харчуватися в ситуаціях, коли не можна навіть запалити вогонь, тому для них постачають спеціальні консерви, які підігріваються просто шляхом додавання звичайної води завдяки хімічній реакції.
По-друге – для цивільних, котрі опинилися на лінії фронту або були в окупації. «Не думайте, що для людей, яких звільнили, все вже скінчилося, – говорить Васьків. – Багато хто з них втратив дім, не кажучи вже про роботу, у них немає ні їжі, ні одягу, і немає, де це взяти, окрім як отримати гуманітарну допомогу». Тут команда Фонду також перейшла від розвезення того, що отримали у вантажах, до цілеспрямованих замовлень і формування стандартних боксів з їжею на тиждень для сім’ї з чотирьох людей. Це дозволяє не лише вести прозору звітність, а й поступово заміщувати іноземні продукти в таких наборах українськими. «Наші європейські колеги купують ці продукти за фіксованими високими цінами в Європі, потім ще й закладають у вартість зберігання дорогу через кордони до місця призначення, а ми б хотіли, щоб вони одразу купували усе, що тільки можна, в Україні. Це дозволить не викидати зайві гроші та допомогти українським виробникам».

Ідея «купувати українське» лежить в основі ще одного проєкту Геннадія – будівництва житла для переселенців та військових. Наразі існує домовленість з Львівською ОДА про надання ділянки під цю забудову, а також попередні домовленості з іноземними інвесторами, які готові вкладати кошти в реалізацію готових проєктів з будівництва багато- і малоповерхового, а також малого пересувного житла. «Залишилося тільки домовитися з державою, що вона закриє військові ризики, створити механізм державної компенсації – без цього ніхто інвестувати не буде», – розповідає глава Фонду.

На одній хвилі

За час існування Фонд з невеликої спеціалізованої установи став центром величезної об’єднаної структури, в якій є місце для багатьох бізнесів та інших Фондів. «Зараз я вже можу сказати, що нашими партнерами стають соціально зрілі бізнеси зі схожими цінностями, – формулює концепцію співпраці Генадій. – Ми працюємо на win-win умовах, вибудовуємо нові бізнес-процеси, які не потребують значних початкових інвестицій, але працюють на користь людям і державі, а згодом починають приносити і невеликий прибуток. Все це самодостатні бізнеси, які долучаються насамперед на волонтерських засадах, кожен з них щось вкладає: надає склад, офіс, кошти – хто що може».

Фонд «Все для перемоги» передав на фронт першу партію Starlink

Нарада «Трьох одногрупників»: до роботи Фонду долучилися одногрупники Геннадія з КМБШ, вони допомагають шукати і доставляти з Європи авто і їжу для передової.  

Наразі Фонд має чотири склади: в Польщі, в Таліні, у Львові та Дніпрі. На перших трьох збирають допомогу, а вже зі складу в Дніпрі усе необхідне роз’їжджається по усій першій лінії фронту від Харкова до Одеси – до кожної з 30 військових частин, з якими Фонд співпрацює напряму.

Координується робота з двох офісів – у Львові і Таліні, де працюють по 3-4 людини, які отримують зарплатню. На них покладено найбільш відповідальну постійну роботу. До інших завдань долучаються волонтери. Загалом, за словами Генадія, у роботі задіяно до 70 осіб. Головним партнером є естонський Фонд MTÜ Slava Ukraini та його засновниця Йоганна-Марія Лехтме, котра має титул Європейця 2022 року.

Фонд «Все для перемоги» передав на фронт першу партію Starlink

Геннадій та Йоганна-Марія Лехтме після підписання меморандуму з Верховною Радою

«Ми налагоджували процеси в Україні, а наші талінські друзі допомагали з контактами в Європі, – пояснює Васьків. – Наразі ми стали першим українським фондом, який отримав погодження на донацію з Європейського інвестиційного банку».

Геннадій сподівається, що у майбутньому українські благодійні Фонди зможуть утворити єдину мережу – структуру, в якій кожен робитиме те, що йому вдається найкраще, і закриватиме конкретні проблеми. Але поки ще для цього не настав час, вважає Васьків. Наразі головна мета – перемога у війні, для чого Фонд невпинно збирає кошти на дрони, автомобілі та усе, що потрібно нашим хлопцям на передовій.