Самопоміч: Три книжки для відновлення ментальної рівноваги
Короткий огляд
У складні часи ми часто звертаємося до філософії та психології, щоб зрозуміти, що з нами відбувається і як собі допомогти. Лідери – не виключення: вони також вразливі до вигорання та стресів. kmbs запропонувала добірку книжок, які допомагають відновити ментальну рівновагу.
«Сила жалкування» Деніела Пінка
Одне з переконань, що іноді визначають перебіг нашого життя, стосується жалкування. Ми вважаємо, що жалкувати за чимось – нерозумно, це марно витрачати свій час. Або навіть віримо, що ця емоція здатна нашкодити нашому здоров’ю. Звідусіль ми чуємо заклики: забудь про минуле, лови майбутнє! І думаємо, що життя має лише один фокус – і він попереду. Така життєва філософія здається логічною: навіщо страждати, якщо можна цього уникати? Проте все не так просто, переконаний автор. Жалкування, на його погляд, є частиною людського життя. Причому дуже цінною.
«Дисципліна – це доля» Раяна Голідея
Дуайт Ейзенхауер казав: «Свобода – це лише можливість для самодисципліни». Тому усі блага, які надала нам цивілізація – від технологій до влади – стають благословенням, лише якщо ми вміємо обмежувати себе. Автор упевнений: кожен із нас виграє, якщо володітиме самодисципліною та самоконтролем. Він наводить чимало прикладів історичних постатей, зокрема, Джорджа Вашингтона. Той бачив чимало поганого у житті: коли йому було 11 років, його батько помер, а у 21-річному віці Вашингтон уперше потрапив під обстріл. Проте, прийнявши філософію стоїків, кожну наступну погану звістку він зустрічав у стані спокою та смиренності. У будь-яких умовах він не діяв під впливом миттєвих емоцій, а спочатку зважував усе й детально розмірковував. Ця книжка про те, як опанувати самодисципліну у трьох вимірах: тіло, характер, душа.
«Виклик вигорання» Крістіни Маслах та Майкла Лейтера
Лише 20% людей у світі відчувають зацікавленість у своїй роботі. У 2019 році ВООЗ визнала вигорання феноменом, який має негативний вплив на стан працівників. А на думку авторів цієї книжки, більшість посад сьогодні – це джерело сильного стресу. Зрештою, працівники починають відчувати знесилення, зростає цинізм та відчуття неефективності. Саме ця тріада й характеризує вигорання. Вигорання – це наче попіл, який залишається на тому місці, де колись було полум’я. Раніше ми відчували пристрасть до того, чим займалися, а тепер – лише безмірну втому. Автори визначили шість чинників вигорання й пропонують рекомендації – як покращити ситуацію.