Вшанування Дня Соборності України
Уже уп’яте, традиційно 22 січня, випускники Києво-Могилянської бізнес-школи зустрілися, щоб вшанувати День Соборності: згадати про значення цієї дати для України, обговорити її вплив на сучасність та майбутнє. Цього року гостем був Антон Дробович - керівник Центру прав людини та меморіалізації війни Київської Школи Економіки.
Під час зустрічі гості заходу занурилися у походження і значення самого слова «соборність», його політичного, історичного та філософського контекстів, а також спробували проаналізувати особливості його функціонування як одного з маркерів сучасної української ідентичності
Антон Дробович почав лекцію з пояснення соборності через чотири ключові поняття:
- еклезія (місце громадських зібрань),
- ойкумена (цивілізаційний простір);
- кафолічність (єдність у різноманітті);
- синодос (спільне зібрання).

Ці ідеї відображають відчуття приналежності до чогось більшого, що й стало основою української національної ідентичності. Відтак, соборність – це не просто політичне об’єднання, а першочергово – глибоке духовне єднання людей, яке коріниться в християнській та давньогрецькій традиціях.
Термін «соборність» зник з ужитку на понад сто років, але його зерна містичним чином, попри заборону й табуйованість, змогли прорости у ХХ столітті і міцно укорінитися дотепер.

Наприкінці розмови узагальнили, що соборність виходить за межі територіальних кордонів та етнічних категорій, об’єднуючи українців не лише в межах країни, а й усюди, дозволяючи відчувати себе частиною єдиного «українського світу».
Дякуємо Антону за цю фантастичну розмову!
Запис лекції уже на нашому YouTube-каналі. Підписуйтеся та слідкуйте за оновленнями!