Деякі питання та пропозиції виводили мене із зони комфорту, я ж уже мав готову «правильну» відповідь
Микола Демченко розповів про свій досвід участі у засіданні Advisory Board kmbs Alumni
Щосереди у стінах Києво-Могилянської Бізнес Школи проходять засідання Advisory Board kmbs Alumni – експертної ради, що допомагає знайти необхідне бізнес-рішення чи поглянути на ситуацію, що склалась, під іншим кутом.
До вашої уваги розмова з Миколою Демченком, який отримав цінний результат від зустрічі з експертами Advisory board!
– Розкажіть про свій досвід роботи з Advisory Board.
– Спочатку для мене це був свого роду експеримент. Мені було цікаво спробувати й перевірити, чи може така організація працювати на випускника.
Для участі в Advisory Board я взяв кейс, в якому «варився» останній рік і на який, чесно кажучи, у мене вже було своє рішення. Але я був приємно вражений та здивований результатами роботи експертів Advisory Board та якістю відпрацювання різних аспектів кейсу й запропонованих рішень.
По-перше, експерти Advisory Board вивели мене з «коробочки», я отримав шість-сім альтернатив, яких не бачив до цього і кожна з них має право на життя. По-друге, завдяки цим альтернативним поглядам я переосмислив питання і побачив, що істинна проблема міститься в іншому.
Мій кейс пов'язаний із створенням незалежної Наглядової Ради в компанії. Я думав, що зможу зберегти джерело доходу, але власне від бізнесу дистанціюватися. Експерти поставили мені цікаве питання, що значить для мене бізнес, і запропонували, як альтернативу, продати його та вкласти гроші у високоприбуткові акції. Тоді я зрозумів, що помилявся щодо дистанціювання. У цьому бізнесі я реалізовую себе, тому, звісно, не готовий його продавати.
Наразі моє питання звучить інакше і ситуація має інший вигляд. Рішення почало матеріалізуватися, зміни запущені.
– Завдяки чому вдалося досягти такого результату?
– «Прохід» у проблему відбувається дуже швидко. Між учасником та експертами борду за замовчуванням є довіра як результат єдиного ціннісного поля та розуміння як результат єдиного смислового апарату.
А різниця в компетенціях, у знаннях та досвіді учасників дає змогу побачити проблему з різних сторін – це формує цілісність «картинки» і безліч альтернатив рішення.
Відтак, спільне смислове та ціннісне поле, різні взаємодоповнюючі компетенції в сукупності дозволяють досягти такого високого результату.
– Як Advisory Board працює на практиці?
– Щоб отримати пораду експертів, необхідно подати заявку на Advisory Board, і коротко сформулювати питання чи проблему. Наталя Мартиненко, ініціатор проекту, за певним принципом формує склад борду: з однієї сторони, щоб експерти мали відповідний досвід, а з іншої – щоб зберігалися різність та різноманітність експертизи.
Загалом у борді беруть участь п'ять-сім експертів, а його засідання проходять у стінах kmbs щосереди. Робота відбувається в два етапи: на першому учасник занурює експертів у контекст і озвучує питання, експерти ставлять питання для уточнення деталей і після розходяться на коротку перерву. Після перерви кожен з експертів по черзі формулює своє рішення, ділиться власним досвідом.
Скажу відверто, в процесі роботи деякі питання та пропозиції виводили мене із зони комфорту, я ж уже мав готову «правильну» відповідь. Але в цьому і полягає цінність взаємодії: саме через «некомфорт» ти здатний побачити кейс з іншої сторони. Це відбувається не відразу, а вже у рефлексії після завершення борду. Тому всім учасникам рекомендую записувати кожне слово під час зустрічі!
– Кому б ви порекомендували стати учасником борду та скористатися його послугами?
– Оскільки це професіональний борд, на мій погляд, особливо успішно тут вирішуватимуться питання управління та питання взаємодії між власником і менеджерами. Тому всім власникам і керівникам, які готові вийти зі звичної «коробочки» і подивитися на свій кейс ширше і глибше, я на 100% рекомендую скористатися послугами Advisory Board!