mind
IT-клондайк: частка українських фахівців топ-рівня вдвічі вища, ніж в інших країнах

IT-клондайк: частка українських фахівців топ-рівня вдвічі вища, ніж в інших країнах

Зарплата професіоналів із вісьмома і більше роками досвіду становить $100 000 на рік

IT-клондайк: частка українських фахівців топ-рівня вдвічі вища, ніж в інших країнах
Фото: прес-служба Crossover

В Україні спостерігається стрімке зростання кількості спеціалістів у сфері IT топ-рівня. Близько 40% від кількості співробітників із вісьмома і більше роками досвіду працевлаштовані компанією з України. Про це повідомляє міжнародна рекрутингова компанія Crossover.

Згідно з повідомленням, зарплата Chief Architect (розробник з 8+ роками досвіду) становить $100 000 на рік. Наразі також є відкриті вакансії на $200 000 на рік та більше. В Україні є вже два співробітники такого рівня.

«У Crossover таких людей називають world citizens. Колеги можуть сказати: «У нього рівень IT-бог»... Під час DEV Challenge12 учасники проходили Crossover crash test. Зазвичай у світі успішно його проходять 5% з кандидатів. Під час чемпіонату 50% українських розробників, які брали участь у процесі тестування, успішно його пройшли», – розповів генеральний менеджер компанії Crossover в Києві Кирило Бяло.

За даними компанії, на сьогодні в 130 країнах працює приблизно 5000 професіоналів такого рівня. В середньому на кожну з країн припадає 24 співробітники рівня Architect і вище. В Україні частка категорії Chief Architect вдвічі вища, ніж в інших країнах. Високооплачувані фахівці входять до 1% кращих талантів світової IT-спільноти, відібраних Crossover.

Для того щоб потрапити до списку кандидатів на омріяну позицію, необхідно пройти комплексне тестування. Про це в коментарі для Mind розповів Кирило Бяло.

Перший крок – це онлайн-тестування, яке складається з чотирьох етапів, зокрема, заповнення профілю і питання на базову відповідність. Далі – двохвилинний аудіозапис англійською.

«Важливо пам'ятати, що на цьому етапі увага акцентується на те, як каже кандидат, а не що саме він говорить. Не дивлячись на те, що питання більш ніж конкретні, варто звернути увагу на якість вимови, відсутність пауз, а також грамотність і плавність мови», – розповідає експерт.

Третій етап – питання у сфері експертності кандидата: від 1 до 50 питань (залежно від позиції) з можливістю вибору варіанту відповіді. Заключний блок: 2–5 питань, на які необхідно дати розгорнуту відповідь, а іноді підготувати презентацію або записати відео і CCAT-тестування (15 хвилин, 50 питань: питання математичного, просторового і вербального характеру).

У разі успішного проходження цього тестування претендент потрапляє до списку кандидатів для подальшої співбесіди всередині компанії.

Менеджер надсилає запрошення на півгодинну відеоспівбесіду, надаючи різні варіанти часу для зручності кандидата. Кандидат вибирає час, проходить співбесіду і отримує офер. Кількість співбесід може бути необмеженою доти, доки потенційний співробітник не обере для себе той проект і ту компанію, які будуть для нього максимально цікаві.

«Півгодини по Skype/Zoom – і менеджер вже знає, чи підходить йому кандидат, а кандидат знає про проект і може прийняти рішення», – розповідає Кирило Бяло.

За словами експерта, сумарно процес закриття однієї вакансії може зайняти від тижня до трьох місяців.

«Людина може пройти тестування в суботу. У вівторок вона отримає відповідь, що пройшла його успішно. У середу-четвер пройти низку співбесід і визначитися, який проект їй цікавий. Отримати офер у п'ятницю, і з понеділка вийти на роботу», – пояснює генеральний менеджер Crossover.

Інколи, після проходження тестування, кандидат очікує запрошення на співбесіду до одного місяця. Надалі йде співпраця із попереднім роботодавцем – notice period терміном два місяці.

Компанія Crossover є частиною венчурного фонду ESW Capital і має ексклюзивне право наймати людей у понад 80 компаній у сфері SaaS Enterprise (серед них JIVE, GFI, Aurea, Kayako, Optiva), що належать ESW Capital. Кінцевими клієнтами і користувачами продуктів ESW Capital є компанії: Daimler, Ford, IBM, JPMorgan Chase, Paypal, Disney та інші.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті