Челендж з Reactor Monitor: Чи складно це – сформувати майбутнє фінансів?
За кращі інноваційні рішення німецькі банківські установи дають грошові винагороди та пропонують співпрацю

За останнє десятиліття банківська галузь зазнала серйозних змін, особливо у сферах платежів, кредитування, управління капіталом і роздрібного банківського обслуговування. Цікаво, що ці зміни не обмежилися лише банківськими та фінансовими технологіями: великі технологічні компанії та гіганти електронної комерції, такі як Google, Amazon, Facebook, Apple, Alibaba, зуміли використати своє величезне охоплення й технологічні можливості, щоб кинути серйозний виклик класичному банкінгу. Але останній намагається не пасти задніх і технологізується прискореними темпами – часто на рівні банківської системи країни й залучаючи до трансформації інноваційні команди з усього світу.
Одна з таких програм під назвою Future Finance Innovation Program (Програма фінансових інновацій майбутнього) реалізовується зараз у Німеччині. Вона організована інкубатором відкритих інновацій Ekipa спільно з Федеральним міністерством фінансів, а її банківськими партнерами є шість провідних фінансових установ Німеччини.
Future Finance Innovation Program
Ключова індустрія: Banking.
Опис: До участі у програмі запрошуються стартапи, молоді спеціалісти, дослідники, студенти з усього світу, які розробляють нові підходи або вдосконалюють наявні рішення, зосереджуючись на розбудові та формуванні майбутнього фінансів. Програма базується на конкретних і реальних проблемах від шести провідних партнерів: Sparkasse Bremen, BHW Bausparkasse, GLS Bank, LBBW, Hamburg Commercial Bank та Santander. Рішення має бути адаптоване до німецької мови.
1. BHW Bausparkasse: Інноваційний клієнтський досвід для встановлення довгострокових фінансових відносин. Будівельні товариства пропонують своїм клієнтам довгострокові фінансові послуги, такі як заощадження на житло або іпотечне кредитування. Однак часто із часом відносини з клієнтами слабшають. BHW шукає рішення для створення міцних структур і встановлення тісних, тривалих відносин із клієнтами, щоб вони могли залишатися надійним партнером протягом багатьох років.
2. GLS Bank: Революційний консалтинг у сфері сталого розвитку. GLS Bank шукає інноваційні ідеї, що сприяють стійкій трансформації малих і середніх підприємств та організацій соціального забезпечення в секторах його діяльності. Цікавлять ідеї комплексної підтримки та короткострокових пропозицій, враховуючи поточні потреби та потенціал ринку.
3. Hamburg Commercial Bank: Діджиталізація фінансування активів. Розробка нової революційної цифрової платформи для фінансування активів (наприклад, фінансування комерційної нерухомості, суден, літаків тощо).
4. LBBW: Прискорення імпакт-інвестицій за допомогою dApps на основі блокчейну. Розробка зручного додатку, який дозволить інвесторам знаходити, інвестувати і торгувати стійкими активами, забезпечуючи при цьому прозорість та підзвітність. Співпрацюйте з LBBW та використовуйте платформу SWIAT, щоб створити нову пропозицію, яка відповідає зростаючому попиту на ефективне інвестування.
5. Santander: Омніканальність у банківській справі – покращення досвіду клієнтів за всіма каналами. Завдяки цифровим технологіям банківська індустрія зазнала значних змін. Змінились і очікування клієнтів, і це робить дуже важливою безперебійну та послідовну роботу в багатьох каналах. Santander прагне оптимізувати клієнтський досвід шляхом переходу на стратегію багатоканальності.
6. Sparkasse Bremen: Банкинг нового рівня з GPT. Провідний німецький банк Sparkasse Bremen та його філії Smavesto (Roboadvisor) і Flexi (Proptech) шукають інноваційні рішення для вдосконалення своїх послуг за допомогою передових технологій, таких як GPT, для покращення обслуговування клієнтів, посилення маркетингових зусиль тощо.
Дедлайн: 30 липня 2023 року.
Переваги для команд: Переваги для команд: призовий фонд €30 000 (автори кращих рішень по кожному з завдань отримають по €5 000), ексклюзивні заходи та фінал у Берліні, можливість спільних проєктів та співпраці з партнерами.
Як взяти участь: Докладні описи всіх челенджів, форма заявки і темплейти для подань розміщені на платформі Ekipa. Не забудьте про німецьку локалізацію.
Це ще не все!
Mind і платформа відкритих інновацій Reactor.ua збирають найцікавіші челенджі відкритих інновацій, а команда Reactor Monitor допомагає подавати заявку на участь у них.
Більше викликів відкритих інновацій, на які ви можете податись - на платформі Reactor Monitor!