Discuss Discuss
Дайджест Reactor Monitor: як інновації дозволяють великим компаніям досягати Цілей сталого розвитку

Дайджест Reactor Monitor: як інновації дозволяють великим компаніям досягати Цілей сталого розвитку

І як просто зараз допомогти п'яти світовим гігантам стати екологічнішими

Дайджест Reactor Monitor: як інновації дозволяють великим компаніям досягати Цілей сталого розвитку
Фото: depositphotos.com

Врахування концепції сталого розвитку у своїй бізнес-стратегії сьогодні є must have для будь-якої відповідальної компанії у світі. Думати не лише про свої прибутки, а й про майбутнє планети, усвідомлювати і намагатися долати екологічні та соціальні кризи, відновлювати соціальну рівновагу – все це є ознаками того, що бізнес сповідує принципи сталого розвитку. Це непросто, адже часто компанії змушені ставати перед вибором: збільшити виробництво продукції чи припинити забруднення річки, створити нову гору відходів поруч із попередньою чи змінити ідеально налаштований технологічний процес.

Багато хто обирає «задовольняти потреби сьогодення без шкоди для здатності майбутніх поколінь задовольнити свої» (офіційне визначення сталого розвитку, яке дала Міжнародна комісія ООН з навколишнього середовища і розвитку). І це круто. Але як при цьому не жертвувати якістю та залишатися конкурентоспроможним? Одна з відповідей – за допомогою інновацій.

У новому випуску дайджесту Reactor Monitor розповідаємо про програму відкритих інновацій Innovate2030. Вона шукає технологічні рішення, що допомагають компаніям і корпораціям реалізовувати концепцію сталого розвитку. Варто зазначити, що вимоги цієї концепції тією чи іншою мірою закладені в майже всі запити відкритих інновацій, розміщені на платформі Reactor Monitor, – а їх зараз близько 70.

«Дайджест Reactor Monitor» – спільний проєкт Mind і платформи Reactor.ua, присвячений кращим світовим викликам відкритих інновацій, у яких можуть взяти участь українські технологічні команди.

Що таке Innovate2030?

Програму Innovate2030 організував у 2021 році німецький інкубатор відкритих інновацій Ekipa. У фокусі її уваги – ефективні інноваційні рішення, які сприятимуть досягненню Цілей сталого розвитку ООН. Нагадаємо, Цілі сталого розвитку, або Глобальні цілі, – це ключові напрями розвитку країн, покликані покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання до 2030 року. ЦСР ухвалені на період від 2015 до 2030 року і нараховують 17 Глобальних цілей, яким відповідають 169 завдань.

Innovate2030 проводиться в декілька раундів; в ідеалі їх має бути 17. Кожен з них присвячений обраній Цілі і має своїх бізнес-партнерів – часто це всесвітньо відомі компанії та корпорації, громадські організації та об’єднання, державні установи. Вони пропонують учасникам працювати над реальними інноваційними викликами, з якими стикаються у своїй роботі й вирішення яких зробить їх на крок ближче до досягнення ЦСР.

Нині успішно завершені три раунди програми. Вони були присвячені Цілям 9 – Промисловість, інновації та інфраструктура, 11 – Сталий розвиток міст і громад, 12 – Відповідальне споживання та виробництво. Серед бізнес-партнерів були такі компанії, як Bosch, Liebherr, Swarovski, GIZ – Німецьке товариство міжнародного співробітництва та багато інших. До програми вже долучилися понад 500 учасників з близько 20 країн.

У листопаді 2022 року Ekipa відкрила наступний раунд Innovate2030, цього разу присвячений Цілі 13 – Пом'якшення наслідків зміни клімату. Учасникам пропонують попрацювати над п'ятьма реальними викликами від таких відомих корпорацій, як GE, RheinEnergie, Haspa, Henkel і RWZ.

Хто може брати участь: стартапи і технологічні команди з усього світу.

Дедлайн: 20 лютого 2023 року.

Серед призів програми: грошові винагороди, участь в ексклюзивних подіях і програмах співпраці, навіть можливості фінансування. Це гарна можливість для інноваторів дати поштовх своїй кар’єрі, рішенню чи команді.

Отже, які виклики поставили перед командами партнери програми?

1. GE Challenge. Майбутнє розумної інвентаризації для компонентів турбін

Ключові індустрії: Energy, Data Analysis.

Опис: Технічне обслуговування вітрових турбін передбачає декілька кроків. Один із них – перевірка окремих компонентів турбіни, які необхідно обслуговувати, щоб дізнатися, що за модель встановлена. Наразі це вимагає присутності на місці відповідальних технічних спеціалістів, які вносять інформацію в різні бази даних, доступні лише локально. General Electric шукає інноваційні рішення для створення цифрового інтерфейсу, щоб зробити локально збережені дані централізованими та доступними в цифровому вигляді в усьому світі.

2. Hamburger Sparkasse Challenge. Включаємо «зелений» підхід

Ключові індустрії: Financial Services, FinTech.

Опис: Завдання стосується банку Hamburger Sparkasse (Haspa), його приватних та корпоративних клієнтів і міста Гамбурга. Банк вважає, що центральна роль у «зеленій» трансформації відводиться кредитним установам, оскільки фінансові рішення мають прямий вплив на інвестиції та грошові потоки. Haspa хоче виконувати конкретну рушійну роль у переході до зеленої економіки і просить інноваторів допомогти їй у цьому. А ще банк пропонує накреативити ідей, як можна підтримати місто Гамбург в його прагненні стати піонером у захисті клімату.

Це ще не все!

Більше викликів відкритих інновацій – на платформі Reactor Monitor

3. Henkel Challenge. Екологічні сурфаканти для засобів чищення для дому й особистого користування

Ключові індустрії: Novel Materials, CleanTech

Опис: Сурфаканти, або поверхнево-активні речовини, – ключовий інгредієнт мийних засобів та шампунів, який забезпечує ефективність видалення бруду і жиру. Однак сьогодні багато сурфакантів або викопного походження, яке не є відновлюваним, або ж їх отримують із пальмового чи кокосового горіха, що має несприятливий вплив на біорізноманіття. Henkel шукає альтернативи, щоб зробити наявні системи та отримані в результаті мийні засоби більш екологічними, не втрачаючи рівня чистоти та сумісної продуктивності.

4. Rhein Energie Challenge. Майбутнє концепцій стійкої енергії

Ключові індустрії: Energy Management, Data Analysis

Опис: Доступність і обробка даних сьогодні має вирішальне значення як основа для прийняття рішень у складних системах енергоменеджменту та є найпростішою складовою успішного енергетичного переходу. Наразі гігантська кількість даних є у відкритому доступі. Ці дані мають величезний потенціал для аналізу та використання як основи для інноваційних енергетичних концепцій. Бракує лише відповідних цифрових інструментів, які б не лише об’єднували ці дані, а й комплексно і всебічно аналізували їх, щоб розробити моделі прийняття рішень щодо стійких та індивідуальних енергетичних концепцій. Саме такі інструменти шукає Rhein Energie.

5. RWZ Challenge. Стале будівництво в сільській місцевості

Ключові індустрії: Rural Development, Smart Construction

Опис: Зараз у світі безліч невизначеностей – від незахищених поставок до нестабільних цін. Щоб протистояти цим викликам, необхідно ресурси використовувати ефективно, а наявний простір – розумно. У цьому контексті особливий інтерес становлять сільські регіони. Сучасні тенденції, як правило, сягають цих територій досить повільно, але їх розвиток є таким само важливим, як і розвиток міст. RWZ, як рушійна сила розвитку сільських територій, пропонує командам завдання, що полягає, з одного боку, в об’єднанні ресурсів і пропозицій RWZ щодо просування комплексних послуг для сталого будівництва в сільській місцевості, а з іншого – у визначенні сфер діяльності, де можна використати потенціал оптимізації.

Як взяти участь:

  1. Зареєструйтеся на платформі Ekipa як команда або індивідуальний інноватор (у такому разі, якщо ви захочете брати участь у якомусь челенджі, вам підберуть команду).
  2. Оберіть челендж зі сторінки програми.
  3. Надішліть свої рішення та концепції в інтегрований робочий простір до закінчення дедлайну.

Сподобалися челенджі?
Допоможемо подати заявку!