Отложенный эффект: почему депутаты снова не приняли закон о рынке земли
А земельный блиц-криг превратился в позиционную войну

Украинский парламент вошел в затяжной процесс проведения земельной реформы – с крайне низкими шансами на его благополучное окончание. Принятие законопроекта по полной процедуре обойдется власти очень дорого – и в какой-то момент инициаторы могут понять, что цена не будет адекватна результату. Mind проанализировал текущую конъюнктуру для принятия земельного закона, выделив ее основные риски и плюсы.
Никогда еще власть так не радовалась гражданским протестам. Противники снятия моратория на продажу земли (как минимум в предложенном Кабмином Алексея Гончарука варианте), собравшиеся под стенами Верховной Рады и недвусмысленно намекнувшие на готовность экстраполировать их на всю Украину, дали возможность сделать хорошую мину при плохой игре – начать рассмотрение законопроекта №2178-10 от 10.10.2019 по полной процедуре.
Почему рассмотрение так затянулось?
Несмотря на то что еще накануне, утром 6 января, глава фракции СН Давид Арахамия уверял, что голосование по земле будет проходить в формате «земельной ночи», и законопроект гарантировано будет принят к утру следующего дня, реальность противоречила его словам – голосов у монобольшинства не было.
В этом мог убедиться президент Владимир Зеленский, приехавший наставлять «зеленых» депутатов. Все слишком хорошо помнили, что в октябре, перед первым чтением законопроекта Зеленский также просил поддержать документ под свою ответственность и обещал, что он будет серьезно доработан. Второй раз этот номер не прошел –
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.