Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Відкладений ефект: чому депутати знову не ухвалили закон про ринок землі

Відкладений ефект: чому депутати знову не ухвалили закон про ринок землі

А земельний бліцкриг перетворився на позиційну війну

Цей матеріал також доступний російською
Відкладений ефект: чому депутати знову не ухвалили закон про ринок землі
Фото: pixabay.com

Український парламент увійшов у затяжний процес проведення земельної реформи – з вкрай низькими шансами на його благополучне завершення. Ухвалення законопроекту за повною процедурою обійдеться владі дуже дорого – і в певний момент ініціатори можуть збагнути, що ціна не буде адекватною результату. Mind проаналізував поточну кон'юнктуру для прийняття земельного закону, виділивши її основні ризики та плюси.

Ніколи ще влада так не раділа громадським протестам. Противники зняття мораторію на продаж землі (як мінімум, у запропонованому Кабміном Олексія Гончарука варіанті), що зібралися під стінами Верховної Ради 6 лютого і недвозначно натякнули на готовність екстраполювати ці протести на всю Україну, дали можливість зробити хорошу міну при поганій грі – почати розгляд законопроекту №2178-10 від 10.10.2019 за повною процедурою.

Чому розгляд настільки затягнувся?

Попри те, що ще напередодні, вранці 6 січня, голова фракції СН Давид Арахамія запевняв: голосування по землі проходитиме в форматі «земельної ночі», і законопроект гарантовано буде прийнятий до ранку наступного дня, реальність суперечила його словам – голосів у монобільшості не вистачало.

У цьому міг переконатися президент Володимир Зеленський, який приїхав наставляти «зелених депутатів». Усі надто добре пам'ятали, що в жовтні, перед першим читанням законопроекту, Зеленський так само просив підтримати документ під свою відповідальність і обіцяв, що він буде серйозно доопрацьований. Вдруге цей трюк не вдався – можливо тому, що «доопрацювання» законопроекту полягало в коригуванні декількох факультативних норм і внесення хаотичних змін, посилених непрофесійною комунікацією з боку уряду і уповноважених спікерів реформи – Тимофія Милованова і його заступника по агросектору Тараса Висоцького.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті