Відкладений ефект: чому депутати знову не ухвалили закон про ринок землі
А земельний бліцкриг перетворився на позиційну війну

Український парламент увійшов у затяжний процес проведення земельної реформи – з вкрай низькими шансами на його благополучне завершення. Ухвалення законопроекту за повною процедурою обійдеться владі дуже дорого – і в певний момент ініціатори можуть збагнути, що ціна не буде адекватною результату. Mind проаналізував поточну кон'юнктуру для прийняття земельного закону, виділивши її основні ризики та плюси.
Ніколи ще влада так не раділа громадським протестам. Противники зняття мораторію на продаж землі (як мінімум, у запропонованому Кабміном Олексія Гончарука варіанті), що зібралися під стінами Верховної Ради 6 лютого і недвозначно натякнули на готовність екстраполювати ці протести на всю Україну, дали можливість зробити хорошу міну при поганій грі – почати розгляд законопроекту №2178-10 від 10.10.2019 за повною процедурою.
Чому розгляд настільки затягнувся?
Попри те, що ще напередодні, вранці 6 січня, голова фракції СН Давид Арахамія запевняв: голосування по землі проходитиме в форматі «земельної ночі», і законопроект гарантовано буде прийнятий до ранку наступного дня, реальність суперечила його словам – голосів у монобільшості не вистачало.
У цьому міг переконатися президент Володимир Зеленський, який приїхав наставляти «зелених депутатів». Усі надто добре пам'ятали, що в жовтні, перед першим читанням законопроекту, Зеленський так само просив підтримати документ під свою відповідальність і обіцяв, що він буде серйозно доопрацьований. Вдруге цей трюк не
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.