Карантинные протесты: могут ли точечные митинги стать массовыми и привести к новому Майдану
Власти просят подождать с гражданскими акциями до окончания пандемии, но сами планируют поработать в усиленном режиме, приняв непопулярные законы

В пятничном обращении, посвященном мерам по борьбе с пандемией коронавируса, президент Владимир Зеленский дал украинцам несколько советов, касающихся профилактики заболевания. Помимо общеизвестных – «мыть руки», «не прикасаться ко рту и носу», были озвучены рекомендации, которые затрагивают политические аспекты, в частности ограничений массовых собраний людей, в том числе митингов. Эта рекомендация прозвучала очень своевременно – накануне националистических акций, приуроченных ко Дню добровольца. А еще – перед сессионной неделей, на которую вынесены резонансные законопроекты – среди прочего о рынке земли.
Владимир Зеленский «превентивно» опроверг предположения, что карантинные мероприятия призваны как-то ограничить права граждан на протест. «Если бы боялись митингов, мы бы не открывали улицу Банковую», – привел он когда-то железный, но теперь уже заржавевший аргумент. Этот довод прозвучал тем более неубедительно, что заседания парламента, которые проходят под грифом «мероприятия особой государственной важности», не подпадают под действия карантина, запрещающего массовые собрания свыше 200 человек.
Общественное мнение тут же старгетировало связку «ограничить под видом карантина протесты – принять вредительские законы». К последним относили в первую очередь законопроект № 2178-10 «О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно оборота земель сельскохозяйственного назначения». А когда стало известно о неоднозначных договоренностях в Минске по
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.