Карантинні протести: чи можуть точкові мітинги стати масовими і призвести до нового Майдану
Влада просить почекати з громадянськими акціями до закінчення пандемії, але планує попрацювати в посиленому режимі, ухваливши непопулярні закони

У п'ятничному зверненні, присвяченому заходам по боротьбі з пандемією коронавірусу, президент Володимир Зеленський дав українцям кілька порад щодо профілактики захворювання. Крім загальновідомих – «мити руки», «не торкатися до рота і носа» – були озвучені рекомендації, які зачіпають політичні аспекти і стосуються обмежень масових зібрань людей, у тому числі – мітингів. Ця рекомендація прозвучала дуже своєчасно – напередодні націоналістичних акцій, приурочених до Дня добровольця. А ще – перед сесійним тижнем, на який винесені резонансні законопроєкти – серед іншого про ринок землі.
Володимир Зеленський «превентивно» спростував припущення, що карантинні заходи покликані якось обмежити права громадян на протест. «Якби боялися мітингів, ми б не відкривали вулицю Банкову», – навів він колись залізний, а тепер вже заіржавілий аргумент. Цей аргумент пролунав тим більше непереконливо, що засідання парламенту, які проходять під грифом «заходи особливої державної важливості», не підпадають під дії карантину, який забороняє масові зібрання понад 200 осіб.
Громадська думка тут же зтаргетувала зв'язку «обмежити під виглядом карантину протести – прийняти шкідницькі закони». До останніх відносили в першу чергу законопроєкт №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». А коли стало відомо про неоднозначні домовленості в Мінську з приводу персонального складу консультаційної ради, до якої увійшли представили ЛНР і
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.