Энергетический «коронакризис»: как Игорь Коломойский взял реванш у Рината Ахметова
5 причин сегодняшних проблем и 5 первостепенных шагов по предотвращению коллапса отрасли

«Разруха в головах!» – именно этим крылатым выражением профессора Преображенского можно как нельзя лучше описать состояние, в котором оказалась украинская энергетика в апреле 2020 года. Несмотря на пандемию коронавируса, временный карантин и даже падение платежей до июля, других объективных причин для возникновения системного и полномасштабного энергокризиса в стране не существует. Да и сама возможность его появления в отечественной энергетике, с ее 300-процентным профицитом мощностей, выглядит, на первый взгляд, нелепой.
Это же как было нужно управлять отраслью в условиях стабильной выработки 50% электроэнергии на АЭС, избыточных запасов угля на складах ТЭС, а также чрезмерной на сегодня мощности «зеленой» генерации, чтобы довести энергосистему до такой ситуации?
Тем не менее ответ прост: энергокризис в Украине обусловлен исключительно субъективными факторами. И первопричиной всех бед является непрофессиональное управление, которое зиждется на удовлетворении групповых интересов. Иногда групповые интересы совпадают с общими, а иногда – идут вразрез с ними.
И если до запуска либеральной модели энергорынка с 1 июля 2019 года в отрасли доминировала группа условного Рината Ахметова (читай: производителей), то уже после 1 июля – условного Игоря Коломойского (читай: потребителей).
Впрочем, с назначением Ольги Буславец новым и. о. главы Минэкоэнерго, у Рината Леонидовича появились шансы восстановить свои позиции. По утверждению экспертов, у Ольги Анатольевны
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.