3 липня 2019 переглянуто 1987

Перше вручення Премії імені Георгія Ґонґадзе для українських журналістів

Премія стала першим соціально-трансформаційним проектом Спільноти, який підтримало 12 меценатів-випускників

21 травня 2019 року у Києві відбулося перше вручення Премії імені Георгія Ґонґадзе для українських журналістів. Powered KMBS alumni platform виступила в ролі партнера та співорганізатора події. Премія стала першим соціально-трансформаційним проектом Спільноти, який підтримало 12 меценатів-випускників.

Премія імені Георгія Ґонґадзе задумана як підримка тих журналістів, які слідують принципам та цінностям незалежної журналістики, демонструють професійність, компетентність, інноваційність, створюють матеріали, що призводять до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні, а також роблять суттєвий внесок у розвиток медіасередовища в цілому.  Претендувати на Премію можуть лише журналісти, які працюють в Україні і які протягом останніх 5 років лишалися в професії.

Лауреатом 2019 року став журналіст, історик, головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та однойменного тележурналу на каналі ZIK, а також засновник Музею-архіву преси Вахтанґ Кіпіані.

Окрім Вахтанґа Кіпіані, до списку фіналістів Премії ввійшли головний виконавчий директор та один із засновників медіапроекту The Ukrainians, засновник проекту Creatives Тарас Прокопишин, а також перший заступник головного редактора газети «Дзеркало тижня», автор програм «Апокриф» на радіо «НВ» та «Гра у класику» на телеканалі ZIK Сергій Рахманін. Загалом до списку номінантів на здобуття Премії імені Георгія Ґонґадзе цього року увійшли 21 український журналіст.

Переможець Премії імені Георгія Ґонґадзе отримав пам’ятну відзнаку – статуетку, яка відображає ідею Премії, та гонорар в розмірі 3000$. Премія присуджується раз на рік 21 травня – у день народження Георгія Ґонґадзе. 

Заснування Премії Георгія Ґонґадзе 2019 року стало можливим завдяки підтримці Спільноти випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи, яка поділяє принципи демократичного розвитку суспільства та прагне змінювати на краще середовище довкола себе. Як зазначив член Development board powered KMBS alumni platform Микола Демченко: «Морально-етичні орієнтири суспільства створюються через вчинки конкретних людей. Через Премію імені Георгія Ґонґадзе ми стаємо свідками появи нових орієнтирів для двох професійних спільнот – журналістської та управлінсько-бізнесової. Відновлюючи культуру спільного родинного меценацтва випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи і підтримуючи соціально значущі проекти, ми створюємо передумови для появи довіри до спільних добрих справ серед бізнесменів. Ці добрі справи прискорять трансформаційні процеси в Україні». Серед меценатів проекту: Микола Сушко, Дмитро Чернов, Людмила Перебийнос, Максим Дядик, Микола Демченко та Ольга Мішуровська, Олег Брусіловський, Олександр Ткачук, Роман Квашенко, Сергій Дулєпов, Ярослав Волковецький, родини Бруннерів, Вікнянських та Міщенків.

Лауреат Премії визначився шляхом висунення кандидатур та голосування за них членами Капітули (журі) Премії імені Георгія Ґонґадзе у складі 9 осіб. До неї входять члени родини Георгія Ґонґадзе, представники Українського ПЕН, powered KMBS alumni platform, «Української правди», а також авторитетні медіаексперти, громадські діячі та інтелектуали.  Лауреата Премії 2019 року обирала Капітула у складі: дружина Георгія, журналістка, головна редакторка і керівниця Української служби «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, журналістка, співзасновниця та власниця видання «Українська правда» Олена Притула,  член Development board powered KMBS alumni platform Микола Демченко,  експерт зі стратегій, керівник експертної компанії pro.mova, член Несторівської групи, член наглядової ради Суспільного мовлення Євген Глібовицький,  журналістка, перекладачка, власна кореспондентка журналу «Тиждень» у Франції Алла Лазарева,  декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук, журналістка, письменниця, правозахисниця Лариса Денисенко, професор історії, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету Сергій Плохій.

Згадуючи Георгія під час церемонії нагородження, Мирослава Ґонґадзе сказала: «Георгій передбачав майбутнє. Власними зусиллями і власним життям він відкрив нам нові горизонти. Він надихав, спонукав і мотивував інших до дії. Георгій поклав своє життя у пошуку Правди. Останній у своєму житті проект він так і назвав «Українська Правда». Він добре розумів, що фінальна правда у цьому світі, можливо, недосяжна, але вже її пошук веде нас від несвободи».

Не можна не радіти старту важливого для України проекту, адже ролі медіа та журналістів є визначальними для розвитку демократичної країни. Це перший проект powered KMBS alumni platform, що має вплив на соціальну трансформацію в України. Тішимося, що випускники kmbs, виступивши меценатами, не лише підтримали Премію, а й таким чином заклали сучасну культуру меценатства в Україні.


Підготовка до другої Премії імені Георгія Ґонґадзе вже розпочалася. Запрошуємо долучитися до кола меценатів Премії 2020! Якщо ви маєте бажання підтримати   талановитих журналістів, які є відданими професії та своєю роботою впливають на розвиток медіасередовища, – запрошуємо заповнювати гугл-форму.

Разом зможемо більше!