15 жовтня 2019 переглянуто 2492

Що таке старість? – відповідають Алла Клименко, Маргарита Мурадова та інші відомі блогери

Благодійний Фонд «Starenki» поспілкувався з відомими блогерами, щоб привернути увагу до проблем старості в Україні

1 жовтня в світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку. Це свято було засновано Генеральною Асамблеєю ООН для того, щоб підвищити обізнаність про проблеми літніх людей, захистити їх права і оцінити внесок старшого покоління в життя суспільства.

Напередодні цього дня Благодійний Фонд «Starenki» поспілкувався з відомими блогерами, щоб привернути увагу до проблем старості в Україні. Тренер зі щастя Алла Клименко, зоряний фітнес-тренер Ксенія Литвинова, стиліст Маргарита Мурадова, кулінарний блогер Аліса Купер і гастро-експерт Едуард Насиров розповіли, як ставляться до старості, та яким хотіли б бачити своє життя після 60.

Що таке старість? – відповідають Алла Клименко, Маргарита Мурадова та інші відомі блогери

Маргарита Мурадова, стиліст і fashion-блогер

«Наша найбільша проблема – це неправильне сприйняття дорослішання. Вважається, що після певного віку людина випадає з суспільного життя. Вона перестає існувати і стає нікому непотрібною. Пам'ятаю, як моя бабуся вже в 50 говорила, що їй час вмирати. Вже тоді вона вважала себе старою і відчувала відстороненою від життя. Я зараз ставлюся до старості зовсім по-іншому – не ділю життя на до і після, воно просто продовжується. В будь-якому віці. Ідеальна старість для мене – це продовження звичайного житті, просто в більш спокійному темпі... Приділяти більше часу собі, спілкуванню з близькими людьми, подорожам».

Що таке старість? – відповідають Алла Клименко, Маргарита Мурадова та інші відомі блогери

Ксенія Литвинова, зоряний фітнес-тренер і експерт «Сніданку з 1 + 1»

«Поки, на жаль, слово «старість» викликає в мене сумні асоціації. Мені б дуже хотілось, щоб його замінили на щось більш привабливе і приємне. Тому що «старість» – це не те, з чим зараз асоціює молоде покоління своє майбутнє. Насправді, я бачу багато «бабусь», яких точно не можна назвати «людьми похилого віку», з внутрішньою і зовнішньою красою. Вони ходять на тусовки, носять короткі спідниці і точно не відчувають себе доросліше ніж на 35 років. Таку старість можна назвати мрією!»

Що таке старість? – відповідають Алла Клименко, Маргарита Мурадова та інші відомі блогери

Алла Клименко, тренер зі щастя і співзасновник проекту Upgrade

«Буду відвертою, я намагаюся не думати про старість, тому що раніше вона викликала у мене страх. Але якось мені пощастило вечеряти з 72-річною Мей Маск, моделлю і мамою легендарного Ілона Маска. Тоді вона мені здалася наймолодшою дівчиною в ресторані. І я зрозуміла, що молодість – це не про зовнішність і не про запис в паспорті, а про внутрішню енергію. Я бачу свою старість – в оточенні дітей і онуків десь в затишному місці, а я – здорова, спортивна, красива і весела».

Що таке старість? – відповідають Алла Клименко, Маргарита Мурадова та інші відомі блогери

Аліса Купер, кулінарний блогер і food-фотограф

«Я б дуже хотіла, щоб ми з вами не старіли. Тому що старість не настає раптом, вона підкрадається поступово. Краще, що ми можемо зробити для себе в старості, – це в першу чергу займатися своїм тілом, тому що коли добре тілу, добре і нам. Також необхідно займатися своїм ясним розумом, тому що саме з ним пов'язані всі процеси старіння. І останнє – це оточувати себе коханими людьми, тому що з ними ніяка старість не лякає!»

Що таке старість? – відповідають Алла Клименко, Маргарита Мурадова та інші відомі блогери

Едуард Насиров, гастро-експерт і food-стиліст

«У мене виникає дві асоціації зі словом старість. Перше – це можливість зменшити обороти, розслабитись, видихнути, нікому нічого не доводити, а насолоджуватися результатами своєї життєдіяльності. Але є ще інший образ старості, який диктують реалії сьогодення в Україні, – це незахищеність, черги в держструктури та іноді навіть агресія старшого покоління на життєві обставини. Але у мене вже є свій план для ідеальної старості – хочу зустріти її на острові Корфу, де я зможу весь рік поратись на городі, вирощувати оливки, їсти мої улюблені сири і насолоджуватися постійним літом».


В Україні понад 700 тисяч самотніх пенсіонерів і це тільки тих, хто стоїть на обліку. Насправді їх близько мільйона. Благодійний Фонд «Starenki» – це перша соціально-благодійна ініціатива, присвячена питанням старості в Україні. Фонд опікується самотніми стареньким Києва, Львова та Дніпра і забезпечує їх продуктовими наборами, а також залучає молодь і корпоративний сектор до вирішення питання спільними зусиллями. Кожен, хто бажає, може допомогти ініціативі ставши волонтером і допомогти з розвезенням продуктів або зробивши благодійну пожертву за посиланням: http://starenki.com.ua/help/