30 червня 2021 переглянуто 421

Ми живемо в оточенні знаків, які тісно пов'язані з культурним середовищем – Дар’я Зіборова

Філософиня розповіла про знаки в нашому житті та їхній стосунок до культури

 Фото: pexels

Філософиня Дарина Зіборова розповіла, що ми живемо в оточенні знаків, які тісно пов'язані з культурним середовищем. Про це йшлося під час лекції, яку організовувала школа мислення Cowo.guru.

«Я б сказала, що знакове середовище не просто є, воно перенасичене», – зауважила Зіборова. Вона пояснила, що значення деяких знаків ми за замовчуванням розуміємо, наприклад, знаки дорожнього руху або жести.

«Їх знакова функція для нас очевидна, а є знаки, які для нас герметичні. Для того, щоб зрозуміти, що це таке, треба мати якісь особливі знання», – додала Зіборова.

Філософиня пояснила, що це пов'язано з тим, що незрозумілі для нас знаки стосуються іншого культурного контексту, в якому ми не розбираємося.

«Знаковий простір і є культура, і наш знаковий простір для нас зрозумілий, а простір чужої культури – ні, саме тому нам потрібні провідники, які пояснили б», – підсумувала вона.

Раніше викладач філософії Олег Хома розповів, що потрібно постійно оновлювати досвід застосування своєї свідомості, щоб розвинути мислення.