17 січня 2022 переглянуто 8358

Дайджест kmbs alumni: рік під знаком бізнесу, соціальних проєктів та благодійності

Найцікавіші події alumni kmbs за рік

 Фото: depositphotos.com

Випускники Києво-Могилянської бізнес-школи навесні 2019 року запустили kmbs alumni platform – місце взаємодії спільноти alumni kmbs із фокусом на соціальні, культурні та бізнес-проєкти. За три роки до платформи доєдналися 15 ініціатив випускників. 

За минулий рік спільнота організувала та провела близько десятка подій. Спільно з kmbs здійснила alumni visit на Чернігівщину й відвідала місця, де проживали відомі українські родини – Галагани, Скоропадські, Маркевичі, Тарновські, – досліджуючи тему еліт. Крім того, під час мандрівки підписано Меморандум про стратегічне партнерство між kmbs та Асоціацією випускників kmbs.  

У рамках співпраці з Києво-Могилянською бізнес-школою та, зокрема, спільнотою її випускників Mind пропонує своїм читачам ознайомитися з найцікавішими подіями за рік. 

Події alumni kmbs platform

Зустріч до Дня Соборності України

Випускники Києво-Могилянської бізнес-школи в День Соборності України започаткували традицію розпочинати новий рік спільноти із вшанування цього дня. Перша зустріч відбулася у форматі семінару за келихом вина з українським вченим, релігієзнавцем і громадським діячем Ігорем Козловським.

Дайджест kmbs alumni: рік під знаком бізнесу, соціальних проєктів та благодійності

Last Friday Monthly Drinks

Спільнота випускників з лютого 2021 року започаткувала неформальні зустрічі випускників kmbs, які відбуваються щомісяця в останню п’ятницю в міському кафе UrbanSpace 500. Учасники знайомилися, обговорювали книжки, ділилися спогадами про виїзні модулі та навчання в школі. Під час серпневої традиційної зустрічі до них приєднався експрем'єр-міністр України та учасник «Школи стратегічного архітектора» Олексій Гончарук, з яким дискутували на тему відносин влади й бізнесу.


Онлайн-зустрічі в ClubHouse

На початку року учасники тестували формат віртуального спілкування в ClubHouse. Загалом вони провели близько 10 зустрічей – kmbs alumni meeting. Мета такого експерименту – знайомство, нетворкінг, обговорення нагальних питань alumni-спільноти.

Дайджест kmbs alumni: рік під знаком бізнесу, соціальних проєктів та благодійності

Diversity and inclusion. D&I – Volume 1: Gender

У березні kmbs alumni platform разом із Києво-Могилянською бізнес-школою відкрила серію зустрічей щодо впровадження в українське суспільство та бізнес принципів соціокультурного різноманіття та рівних можливостей (Diversity and inclusion). У діалозі брали участь такі спікерки: генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук, менеджерка з оцінки та розвитку лідерства Ірина Тимощенко-Петрова, керівниця напрямку сталого розвитку, StarLightMedia Яна Гончаренко та голова Наглядової Ради громадського ресторану Urban Space 500 Альона Шуліма

Дайджест kmbs alumni: рік під знаком бізнесу, соціальних проєктів та благодійності

Alumni visit. Качанівка

Наприкінці квітня аlumni-спільнота відвідала Густинський монастир і маєток Галагана, гуляла Дендрологічним парком «Тростянець» та історико-культурним заповідником «Качанівка». Там учасники намагалися дослідити історію українських еліт, дискутували про різницю між меценатством і спонсорством. Важливий результат спільної мандрівки – підписання Меморандуму про стратегічне партнерство між kmbs та Асоціацією випускників kmbs.

Дайджест kmbs alumni: рік під знаком бізнесу, соціальних проєктів та благодійності

Kmbs alumni Regatta’21

Перші перегони на спортивних вітрильних човнах в історії випускників kmbs відбулися 23–25 липня в Одесі. З 44 учасників сформували 12 команд, які змагалися за перше місце. Переможцям вручили кубок, який переходитиме з року в рік новій команді, адже за задумом організаторів захід має стати традиційною подією kmbs alumni. Відео з kmbs alumni Regatta’21 можна переглянути на youtube-каналі kmbs alumni.

Дайджест kmbs alumni: рік під знаком бізнесу, соціальних проєктів та благодійності

Презентація нової книжкии Ярослава Грицака «Подолати минуле: глобальна історія України»

У листопаді для alumni-спільноти Ярослав Грицак презентував свою нову книжку «Подолати минуле: глобальна історія України». У книжці аналізується минуле й майбутнє. Автор розповідає, що майбутнє залежить від наших правильних питань, цінностей і головно від того, чи прагнемо ми бути поколінням садівників, які плекають свою садибу, чи народом, який живе в хащах? Відеозапис події можна переглянути на youtube-каналі kmbs alumni.

Дайджест kmbs alumni: рік під знаком бізнесу, соціальних проєктів та благодійності

Спільні проєкти

Advisory Board kmbs Alumni

Лідер проєкту - Наталя Мартиненко (EMBA-24)

Концепт: експертна рада випускників Києво-Могилянської бізнес-школи. Advisory Board kmbs Alumni допомагає пройти тест-драйв Advisory Board (АВ) компаній, швидко розв'язувати актуальні проблеми. Advisory Board kmbs Alumni збирається щосереди на запити від комерційних ы некомерційних організацій.

Що зробили. За цей рік експерти АВ працювали із запитами від бізнесу з ІТ-галузі, ресторанного бізнесу та соціального – Starenki, «Прокачай школу», «Відкритий Університет Майдану». Крім того, учасники збиралися за запитом від alma mater – Києво-Могилянської академії.

З вересня Advisory Board kmbs Alumni відкрив серію онлайн-заходів kmbs Alumni Talks з обміну досвідом, інструментами управління та практиками від випускників kmbs, експертів Advisory Board kmbs Alumni. Провели п’ять таких зустрічей.


Друзі філармонії Дніпра

Лідер проєкту – Томас Бруннер (PMBA-13)

Концепт: перший проєкт в Україні,  який створений із метою підтримки та допомоги філармонії Дніпра. 

Що зробили. Саме з ініціативи засновника проєкту Томаса Бруннера в Києві, Харкові та Дніпрі протягом двох тижнів проходив фестиваль «Австрійська осінь 2021». Над музичною програмою фестивалю працювала заслужена діячка мистецтва України, диригентка Національної Філармонії України Наталія Пономарчук та австрійський віолончеліст Флоріан Еггнер, який виступає у складі всесвітньо відомого Eggner Trio. 


Премія імені Георгія Ґонґадзе

Лідер проєкту – Антон Артеменко (PMBA-13)

Концепт: премія покликана підтримати журналістів, які не бояться викликів, здатних знаходити інноваційні способи донесення інформації, а також сприяють впровадженню ліберальних реформ в Україні.

Важливо, що меценатами Премії Ґонґадзе можуть стати лише випускники kmbs. Їх об’єднує спільний досвід навчання і прагнення створювати системні зміни в Україні. Від моменту створення у 2019 році премію підтримав уже 21 меценат.

Що зробили. За 2021 рік Премія імені Георгія Ґонґадзе представила спецпроєкт «30 до 30: Хто творить майбутнє українських медіа», організувала та провела пресконференцію на тему «21-і роковини вбивства Георгія Ґонґадзе: Що (не) зробила Україна і чого очікує міжнародна спільнота». Премія також запустила другий сезон відеолекторію «Журналістика незалежної України: Історія від першої особи», де провідні журналісти діляться спогадами про створення ключових медіа та формування актуальних трендів і явищ українського медіапростору, а в травні 2021 року оголосила лауреата премії – Мирославу Барчук, журналістку, телеведучу.


Прокачай школу

Лідер проєкту – Дмитро Земляний (PMBA-19)

Концепт: проєкт «Прокачай школу» – недержавна благодійна ініціатива, націлена на поліпшення освітньої інфраструктури українських шкіл. 

Що зробили. За 2021 рік проєкт прокачав 14 шкіл із різних областей України: Запорізької, Івано-Франківської, Херсонської, Донецької, Вінницької, Луганської, Кіровоградської та інших. Загалом витратили 420 000 грн для технологізації шкіл, поліпшили процес навчання для більш ніж 4000 учнів із різних регіонів України.


Starenki

Лідер проєкту – Ірина Бараненко (MBA(l)-7)

Концепт: Starenki – волонтерська соціально-благодійна ініціатива, яка порушує питання старості в Україні й формує відповідне ставлення молодого покоління українців до старості. 

Що зробили. За час роботи благодійної ініціативи Starenki зібрали 3 000 000 грн пожертвувань. У роботі фонду взяли участь 500 волонтерів та доставили 6000 пакетів допомоги.


Docens: розвиток через навчання

Лідер проєкту – Сергій Войцеховський (ЕMBA-26)

Концепт: Docens задуманий як місце зустрічі друзів. Тут можна зустрітися із сильними вчителями задля спільного безперервного розвитку. Учасники Docens щосуботи зустрічаються в  Equides Club.

Що зробили. Проєкт запустили цього року, але вже встигли організувати й провести декілька зустрічей. Учасники проєкту Docens зустрічалися з Тетяною Лукинюк та Ольгою Балашовою. Лукинюк розповідала про маркетинг і поділилася власним досвідом у цій сфері. А за допомогою Ольги Балашової вони поринули у світ мистецтва, його розвиток у світі та Україні.

Зі Світланою Пугач порушили тему культури благодійності в нашій країні, з Володимиром Коломойцем розбиралися в Executive Search. Дмитро Семеренко поділився своєю історією підкорення Евересту, а Ілля Пономарьов занурив учасників в інвестиційний менеджмент.

Ангели – Амбасадори kmbs alumni platform

Повноцінну та стійку роботу Платформи забезпечують Ангели – натхненні й дієві люди, які здатні мислити надраціонально, які розділяють і підтримують ідею Платформи, забезпечують фінансово її сталий розвиток.

Ангели акцептують стратегію розвитку kmbs alumni platform, стратегічний план та бюджет, звіт  про виконання стратегічних завдань та фінансовий звіт. Саме з числа Ангелів формується борд Платформи, який лідує стратегічні ініціативи та виконує представницькі функції kmbs alumni platform.

За перший рік роботи в новій логіці до Ангельського братства kmbs alumni platform приєдналися 19 Ангелів.

Плани на 2022 рік

У 2022 році вже заплановано декілька активностей спільноти,  до яких можна доєднатися і допомогти з реалізацією:

  • Зустріч до дня Соборності, 21 січня (з Андрієм Зелінським)
  • Низка різноманітних події до  300-річчя  Григорія Сковороди
  • Alumni-мандрівка Полтавщиною (спільний проєкт з kmbs)
  • Упорядкування та видання лекцій Володимира Моренця (спільний проєкт з kmbs)

Ресурси проєкту: сайт, telegram-канал, офіційна fb-сторінкаinstagram, youtube-канал.