«Укрзалізниця» торік отримала рекордну за 25 років кількість вагонів

«Укрзалізниця» торік отримала рекордну за 25 років кількість вагонів

Компанія купила і виробила на власних потужностях 3350 вагонів у 2018 році

«Укрзалізниця» торік отримала рекордну за 25 років кількість вагонів
Фото: УНІАН

АТ «Укрзалізниця» поповнила у 2018 році свій парк новими вантажними вагонами у кількості 3351 штук. Це найістотніше збільшення парку за останні 25 років, пише ЦТС із посиланням на дані компанії. Із загального складу оновленого парку 3318 – піввагони, ще 33 – фітингові платформи.

«Таке значне поповнення парку вантажних вагонів в останній раз було в 1992–1993 роках. Компанія взяла курс на масштабне оновлення і модернізацію, збільшення капітальних вкладень і демонструє вагомі результати таких підходів», – заявив на засіданні Кабінету міністрів глава компанії Євген Кравцов.

Однак цей показник виявився меншим від запланованого. На початку минулого року УЗ мала намір до кінця 2018-го виробити 3600 вантажних вагонів.

Минулий рік у цілому став вдалим для українських вагонобудівників. Наприклад, на 83% за рік зріс випуск вантажних вагонів у Крюківського вагонобудівного заводу (до 3686 одиниць); також хороші результати продемонстрував завод «Карпати» – 1000 вагонів за рік.

Експерти вважають, що УЗ необхідно нарощувати темпи оновлення свого вагонного та локомотивного парку. Зокрема, на думку консультанта «ЦТС-Консалтинг» Павла Руденка, питання забезпечення вантажовідправників вагонами все ще залишається відкритим.

Раніше Mind писав, що «Укрзалізниця» планує закупити 46 пасажирських вагонів у 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті