ВАКС розпочав розгляд справи щодо колишніх службовців «Укрзалізниці»

ВАКС розпочав розгляд справи щодо колишніх службовців «Укрзалізниці»

Колишніх службовців філії «Центр управління промисловістю» «Укрзалізниці» підозрюють у заподіянні шкоди державі у розмірі 27 млн грн

ВАКС розпочав розгляд справи щодо колишніх службовців «Укрзалізниці»
Фото: УНІАН

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) розпочав  розгляд справи стосовно колишніх службових осіб ПАТ «Укрзалізниця», які підозрюються у заподіянні шкоди державі у розмірі – 27 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) на своїй сторінці у Facebook.

«У середу, 25 вересня 2019 року, у Вищому антикорупційному суді за участі прокурорів САП  відбулось підготовче судове засідання у справі про обвинувачення колишніх виконувача обов’язків начальника та начальника одного з відділів філії «Центр управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця» у зловживаннях, які завдали майже 27 млн гривень збитків. Так, на засіданні колегія суддів ВАКС розглянула та задовольнила клопотання сторони захисту про перенесення розгляду у вказаному провадженні», – зазначється в повідомленні прес-служби.

Наступні засідання заплановані на 14:00 год 15 жовтня 2019 року та на 9:30 год 29 жовтня 2019 року.

При тому у САП додали, що «в рамках досудового розслідування встановлено, що наприкінці 2015 року виконувач обов’язків начальника філії «ЦУП», вступивши у змову з начальником шпального відділу, без проведення відповідних тендерних процедур уклав з ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» фінансово-господарські правочини в інтересах ряду приватних товариств

У подальшому на виконання цих правочинів було витрачено грошові кошти ПАТ «Укрзалізниця» у сумі 152 млн грн, з яких майже 27 млн грн безповоротно вибуло з активів ПАТ «Укрзалізниця», оскільки їх предметом була закупівля метизної продукції за цінами, які більш ніж на 30% вищі від ринкових.

Дії посадовців інкриміновані за ч. 2 ст. 364 КК України».

Раніше Mind писав, що 23 вересня САП також скерувала до ВАСК  обвинувачення щодо заволодіння 92,8 млн грн «Укрзалізниці». Упродовж 2016-2017 років службові особи Філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця», зловживаючи своїм службовим становищем, заволоділи коштами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію