mind
9 секретів продуктивності від професіоналів
9 секретів продуктивності від професіоналів
 
Матеріал у партнерстві з Lenovo в Україні

9 секретів продуктивності від професіоналів

Читати 50 книг на рік, вирішувати питання за 10 секунд, дозволяти собі лінуватися

Цей матеріал також доступний російською

У спецпроєкті з компанією Lenovo видання Mind ділиться секретами продуктивності українських топ-менеджерів із IT, PR й інших індустрій.

1. Юрій Антонюк, віцепрезидент, глава EPAM у Центральній і Східній Європі

Розпочинати ранок активно. Пробігти 10 км перед початком роботи – чудовий спосіб задати правильний тон на день. Це може бути пробіжка на свіжому повітрі або на тренажері.

Дотримуватись основних постулатів тайм-менеджменту. Я визначаю основну справу, яку маю зробити впродовж дня. Щодо більшості питань на рішення «так/ні» мені вистачає 10–15 секунд. Складні питання потрапляють до окремої теки в поштовій скриньці – їм я спеціально приділяю час, аби після детального вивчення прийняти грунтовне рішення.

Розвивати вміння відключатися від робочих завдань. Це означає мати хобі та не забувати про відпустки, особливо під час віддаленої роботи. Відпочинок від рутини в кінці дня забезпечить продуктивність на завтрашній день.

Проводите нараду, але чекаєте на терміновий лист? На ThinkBook Plus повідомлення можна переглядати на додатковому екрані, не відволікаючись від важливих справ, навіть коли ноутбук закритий.

2. Володимир Трюхан, співзасновник і СЕО Української агропромислової групи

Будувати графік, враховуючи особливості галузі. Над стратегічними рішеннями я працюю кожен день о 17–19 годині. У цей час на нашому ринку спадає бізнес активність – і можна повністю вдатися до роздумів і планування.

Бути завжди на зв'язку. Приймати рішення тут і зараз, не відкладати, не посилатися на втому чи лінь. Улюблена справа завжди драйвить.

Бути в курсі. Стежити за подіями, новинами, конкурентами, розвитком галузі.

Підтримка найновішого стандарту зв’язку Wi-Fi 6 забеспечує швидке та надійне з’єднання навіть у мережах із сотнями підключених пристроїв, таких як мережі аеропортів або конференц-залів.

3. Віталій Бульда, генеральний директор ТОВ «Роберт Бош ЛТД»

Думати про те, як досягти максимального результату, доклавши мінімум зусиль або ресурсів.

Одночасно працювати над вирішенням кількох проблем. Мозок людини здатний на більше, ніж ми вважаємо. Зміна діяльності «вмикає» так зване розсіяне мислення – мозок у фоновому режимі продовжує працювати над завданням, хоча ви цього і не помічаєте.

Відпустити завдання, якщо воно не вирішується, й повернутися до нього тоді, коли в голові визріє рішення.

Проговорювати завдання з оточуючими, які, може, і гадки не мають, про що йдеться. Саме під час розповіді і приходить просте та прозоре рішення.

Робота з декількома завданнями вимагає швидкої реакції. Увійти до системи за лічені секунди, як на смартфоні, – легко, завдяки сканеру відбитка пальця, вбудованому у кнопку живлення.

4. Олена Коронотова, співзасновниця компанії idnt

Щоранку приділяти годину-півтори стратегічним завданням (діловим та особистим), плануванню, аналізу і підведенню підсумків попереднього дня/періоду. Це дозволяє гарантовано просуватися в значущих питаннях і дає відчуття виконаної важливої справи з самого ранку.

Ставити собі правильні запитання. Якщо перед пробіжкою сформулювати питання або поставити завдання, до її завершення, як правило, знаходяться варіанти рішень. Коли їду за кермом на зустріч або прогулююся на природі, можу повернутися до цих думок. Нерідко так народжуються або ідеї рішень, або нове бачення.

Регулярно проводити аудит різних сфер життя. Сімейні стосунки, здоров'я, захоплення, розвиток (крім професійного), стосунки з друзями – цьому теж постійно потрібно приділяти час. Аналізувати стратегії та практики, задоволеність якістю цих сфер. І головне – святкувати перемоги. Адже це теж результат подолання різних обставин.

Фото: Антон Шевченко для Mind

Зловмисники не отримають доступ до корпоративних планів та особистих нотаток – Lenovo ThinkBook Plus має спеціальний модуль для шифрування даних.

5. Тарас Джамалов, генеральний директор компанії Lenovo в Україні

Раціонально розподіляти та планувати час. Я вважаю за краще рано приїжджати на роботу, як правило, ще до 8-ї, коли в офісі ще нікого немає. Цей час я приділяю вирішенню найважливіших питань – мене не відволікають, і тому можу сконцентруватися. З приходом колег на роботу починаються зустрічі, ближче до вечора я читаю пошту та планую наступний день. Я спробував різні варіанти, але подібний підхід до планування виявився найпродуктивнішим: уже понад 10 років кожен наступний період – день, тиждень, місяць, рік – я планую під кінець поточного.

Не покладатися на пам'ять. У цьому питанні я категоричний – не можна нічого «розташовувати і зберігати» у пам'яті. Для того щоб встигнути на всі зустрічі, завершити всі справи, фіксувати й планувати задачі необхідно на папері або в спеціальних програмах. Так дійсно нічого не забудеш і до того ж не витрачатимеш ресурси на запам'ятовування.

Визначити особистий KPI. Персональну ефективність я оцінюю за проєктами – від ідеї до її втілення. Ключові критерії – кількість і швидкість реалізації. Чим менше проєктів у моєму листі очікування і чим менше часу пішло на весь процес, тим вище оцінюю свою ефективність і здатність організувати роботу.

Фото: Антон Шевченко для Mind

Потрібен надійний помічник? Lenovo ThinkBook Plus пройшов численні випробування якості збірки та міцності. Навіть випадково пролита кава не знищить важливі дані, ноутбук протестований на вологостійкість1.

6. Андрій Яворський, віцепрезидент зі стратегії і технологій, GlobalLogic

Залишати день без нарад. Планую зустрічі та дзвінки на першу половину тижня, скорочуючи їх кількість до кінця. У п'ятницю можу зайнятися завданнями, які потребують значної концентрації уваги. Це дозволяє переносити зустрічі, що не вимагають термінового проведення, якщо раптом виникає форс-мажорне завдання.

Цінувати свій і чужий час. Чітко структурований лист або повідомлення в месенджері дає можливість людині обміркувати і сформулювати запит. Таким чином, я витрачаю менше часу на обговорення контексту і відповідь.

Ставити KPI щодо книг. Читання – найефективніший спосіб розвитку мислення. Моя мета – 50 книг на рік, приблизно одна на тиждень. KPI мотивує витрачати час на саморозвиток, а не на соцмережі.

Фото: Віталіна Макоревич для Mind

Здійснювати дзвінки у Skype стане ще зручніше. Ноутбук має виділені гарячі клавіші для відповіді та завершення виклику.

7. Віталій Старомінський, директор із маркетингу WOG

Не економити часу на сон та відпочинок. Організм, що добре відпочив і перезавантажився, навіть у найбільш кризові моменти працює зі стовідсотковою віддачею. Сон не менше 7–8 годин, ніяких серіалів на ніч. Протягом дня – часті перерви, не дарма в школі нас привчали до перерв кожні 40–45 хвилин.

Влаштовувати собі челендж. У роботі потрібен азарт, змагальний дух, тому необхідно регулярно влаштовувати челенджі або знаходити орієнтири, які надихатимуть на подолання заданих величин і досягнення більшого, ніж «отой» проєкт, «ота» компанія або «ота» людина.

Фото: Антон Шевченко для Mind

Витримати робочий день без підзарядки – той ще челендж для ноутбука. Але не для ThinkBook Plus. До 10 годин автономної роботи2 та зарядка до 80% усього за годину завдяки технології Rapid Charge.

8. Денис Камишев, керуючий партнер Trembita PR Agency

Рухатися. Я щодня в обід роблю півторагодинну прогулянку. Не важливо, що поруч – ліс, офісне середовіще, індустріальний квартал або міські проспекти, за вікном літо чи зима. Використовую цей час для ділових дзвінків, а іноді проводжу зустрічі в парку чи сквері.

Завжди записувати ідеї. Я завжди ходжу з блокнотом, куди відразу записую ідеї, рішення. Коли незручно писати від руки – диктую на смартфон.

Гейміфікувати. Можна придумати будь-яку логіку. Я придумав для себе систему заохочень: виконувати в день не більше 5–7 завдань, з яких 1–2 не пов'язані безпосередньо з бізнесом і професією. За підсумком дня, тижня, місяця або кварталу набираю певну кількість балів, які конвертую у «подарунки».

З’явилася цікава ідея? На додатковому E-Ink екрані можна швидко робити нотатки та креслення за допомогою стилуса. Після синхронізації з OneNote всі записи перетворюються у текст, діаграми чи ілюстрації.

9. Ярослав Яковенко, співвласник і CEO IT-компанії Webmate

Вести планувальник. Google Календар, наприклад, щоб більше встигати й захиститися від стресу. З календарем я встигаю за день утричі більше, ніж пару років тому. На нескінченні повідомлення в пошті та месенджері відповідаю лише після того, як закінчую поточне завдання й настане запланована пауза.

Ставити питання: «Навіщо я це роблю?» Раніше мене спонукало почуття страху, що я не зможу забезпечити собі та близьким гідний спосіб життя. Тепер я себе питаю, навіщо я щось роблю і що буде, якщо я чогось не зроблю. Іноді секрет надпродуктивності – концентрувати увагу виключно на важливих завданнях.

Звертатися до психолога. З ним можна обговорити будь-яке питання – зокрема, поговорити про бізнес і отримати нові думки й рішення. Ці розмови допомогли мені зрозуміти свої цілі й мотивації.

Фото: Віталіна Макоревич для Mind

Ноутбук Lenovo ThinkBook Plus*

Lenovo ThinkBook Plus створений, щоб кожен міг залишатися продуктивним протягом усього дня завдяки потужному процесору Intel® Core™ i7 10-го покоління та операційній системі Windows 10 Pro.

Завдяки сучасним технологіям зв’язку та додатковому зовнішньому екрану включитися у роботу можна у будь-яку мить. Відволіктися та перепочити повною мірою допоможе внутрішній 13-дюймовий IPS-дисплей із роздільною здатністю Full HD. Стильний дизайн, надійна конструкція й інструменти для захисту даних роблять ThinkBook Plus незамінним помічником у роботі.

Lenovo рекомендує Windows 10 Pro для бізнесу.*

*на правах реклами

1Не повторювати у реальному житті. Подібна експлуатація не є гарантією майбутнього функціонування.

2Час автономної роботи батареї може відрізнятися та залежить від багатьох чинників, включно з конфігурацією та сценаріями використання, встановленим програмним забеспеченням, зовнішніми умовами, підключенням до бездротових мереж, налаштуваннями керування живленням, яскравістю екрану тощо.

 
Матеріал у партнерстві з Lenovo в Україні
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті