mind
Три факти про криптовалюту, які доведуть, що вона ближче, ніж вам здавалося
Три факти про криптовалюту, які доведуть, що вона ближче, ніж вам здавалося
 
Матеріал у партнерстві з BitsWallet

Три факти про криптовалюту, які доведуть, що вона ближче, ніж вам здавалося

Як гроші у вигляді цифрового коду стають частиною нашої реальності

Этот материал также доступен на русском языке

Україна посідає перше місце у світі за відсотком населення, яке має криптовалюту – вона є у 12,7% (5,6 млн) українців. А за оцінками Мінцифри щоденний обіг криптовалюти у нашій країні становить 1 млрд грн. Оцінивши масштаби ринку цифрових валют, New York Times назвав Україну потенційною криптостолицею світу.

Ухвалений 8 вересня 2021 року закон, який легалізує ринок криптовалют в Україні, підтвердив той факт, що гроші у вигляді цифрового коду стали невіддільною частиною нашої реальності. Тепер будь-який мешканець України може відкрити рахунок у банку для операцій із цифровою валютою, а купити її стане значно простіше – криптовалютні біржі можуть працювати офіційно.

Сьогодні мільйони людей у всьому світі купують каву та квитки у кіно, розплачуючись криптовалютою. Адже вона була створена, насамперед, як альтернатива фіатним (звичайним) грошам, засіб платежу, який не піддається інфляції, блокуванню, великим комісіям та нестабільності банківської системи, оскільки від неї криптовалюта не залежить. Зараз ця альтернатива повільно, але впевнено займає своє місце на ринку – і про це свідчать три факти.

Три факти про криптовалюту, які доведуть, що вона ближче, ніж вам здавалося
Фото: pixabay.com

Факт 1. Криптовалюту приймають у магазинах

Ще 15 років тому оплата кредитною карткою викликала стрес у касирів та настороженість у її користувачів. Щось схоже ми спостерігаємо сьогодні при спробах розрахуватися криптовалютою. Але процес запущений і з кожним роком у світі активно зростає кількість компаній, які готові продавати товар за віртуальні гроші. Серед них всесвітньо відомі гіганти PayPal, KFC, Starbucks, Shopify, Microsoft та інші.

У 2015 році програміст Фелікс Вайс провів експеримент – відвідав 27 країн світу, розплачуючись у процесі подорожі лише біткойнами. Цей «криптопромотур» змусив чимало компаній звернути увагу на нову валюту. Після цього багато готелів, ресторанів, сервісів бронювання та авіаперевізників стали приймати криптовалюту. Особливо їхня кількість зросла в останні роки. На тлі кризи, пов'язаної з пандемією, компанії туристичної сфери готові освоювати нові технології, аби клієнту було зручно платити. Тому особливо активно переваги нефіатних грошей використовують у туристичній сфері – по-перше, цю валюту не потрібно конвертувати, втрачаючи при цьому на комісії, а по-друге, для користувача відкриваються сотні тисяч торгових майданчиків, де приймають віртуальні монети.

Такі гігантські тревел-сервіси як BitcoinTravel, TravelbyBit, Destinia та інші дозволяють купувати авіаквитки та бронювати житло за допомогою біткоїну та інших криптовалют у сотнях тисяч готелів та авіакомпаній в усьому світі.

Три факти про криптовалюту, які доведуть, що вона ближче, ніж вам здавалося

Серед компаній в Україні, які готові приймати у покупця віртуальні гроші, – готелі, ресторани, магазини та хостингові компанії. Насамперед – у Києві. Перевірити, які заклади приймають криптовалюту, можна, наприклад, на міжнародних сайтах usebitcoins.info або coinmap.org.

Зазвичай ці компанії надають можливість здійснити онлайн-оплату в криптовалюті як альтернативу оплаті звичайною банківською карткою. Процес розрахунку на місці не складний: касир уточнює у покупця, якою саме криптовалютою він готовий розрахуватися, формує рахунок із QR-кодом, після чого клієнт за допомогою телефону сканує код і оплачує рахунок зі свого криптогаманця. Сума, зазначена у рахунку, буде автоматично перерахована за курсом криптовалюти. Як правило, після прийому від клієнта оплати криптовалюту виставляють для обміну на одному з електронних майданчиків та зараховують на свій рахунок уже у гривні.

Факт 2. Криптовалюту може придбати хто завгодно

А звідки криптовалюта береться у криптогаманці? Найчастіше українці купують її на біржах Binance (найбільша біржа світу) або Kuna (перша українська криптобіржа). Процес реєстрації дуже простий і подібний до реєстрації на звичайному сайті. Тут представлені тисячі видів криптовалют, починаючи від найпопулярніших і найдорожчих – Bitcoin (BTC, курс – $56 тис) та Ethereum (ETC, курс – $4 тис), закінчуючи валютами, вартість яких менша за один цент. Причому купувати цілу монету не обов'язково, можна купити її частину, витративши лише декілька гривень.

Існує також безліч сервісів, які пропонують купити та продати цифрові монети в мобільних додатках, на P2p платформах, а також у спеціалізованих обмінниках. З кожним роком кількість подібних сервісів зростає, а їхня доступність і простота у використанні поступово перетворює криптовалюту на звичний платіжний засіб.

Три факти про криптовалюту, які доведуть, що вона ближче, ніж вам здавалося
Фото: пресслужба біткоїн-агенції KUNA

Зростання популярності нової валюти призвело до того, що тепер купити цифрові гроші можна навіть через криптобанкомати, які схожі на звичні нам банківські. У 2021 році кількість встановлених криптовалютних банкоматів у світі збільшилася на понад 70%. Наразі нові ATM встановлюються зі швидкістю понад 52 одиниці на добу. Основна їхня частина – у США. Наприклад, нещодавно американська ритейл мережа Walmart встановила у своїх магазинах 200 терміналів і планує збільшити їхню кількість до 8000. В Україні таких банкоматів поки що близько 20 – у Києві та великих містах, але їхня кількість невпинно зростає.

Зберігають придбані цифрові гроші у криптогаманцях. І тут ринок пропонує різноманітні варіанти: онлайн гаманці, апаратні, паперові тощо. Найнадійніший спосіб – купити віртуальний сейф на одному з найвідоміших торгових майданчиків. Фактично, криптогаманець – це програма, тому встановити її можна на комп'ютер або телефон, щоб будь-якої миті мати доступ до своїх грошей і за бажання розрахуватися ними при покупці товару.

Факт 3. Криптовалютою легко розплачуватися

Процес оплати криповалютою донедавна мав лише один недолік – тривалість операції. Іноді цей процес займав більше години, і це, звісно, відлякувало багатьох користувачів.

Але у вересні 2021 року – саме після ухвалення закону про легалізацію – на ринку України почав працювати сервіс BitsWallet, який за підтримки фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions дає можливість значно спростити та прискорити процес розрахунку криптовалютою у торгових точках. За допомогою BitsWallet користувач прив'язує банківську картку до свого криптогаманця і при покупці товару розраховується цифровими грошима так само просто, як традиційними, в тому числі використовуючи звичні сервіси GooglePay та ApplePay.

Сервіс дозволяє безпечно купувати та продавати сотні видів криптовалют, обмінювати, переказувати, оплачувати товари та знімати гроші у банкоматах.

Щоб почати користуватися сервісом, потрібно перейти за посиланням https://bitswallet.com, пройти реєстрацію, прив'язати до криптобалансу картку NEOBANK – і можна користуватися.

Три факти про криптовалюту, які доведуть, що вона ближче, ніж вам здавалося
Фото: pixabay.com

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
 
Матеріал у партнерстві з BitsWallet
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло