27 травня 2021 переглянуто 395

Журналіст іде навпомацки, коли він не розуміє, чи бачить хтось його зусилля – Мирослава Барчук

Барчук розповіла про виклики, які стоять перед незалежними медіа та журналістами

 Фото: facebook.com/gongadzeprize

Ведуча ток-шоу «Зворотний відлік» Мирослава Барчук та засновник «Історичної Правди» Вахтанг Кіпіані обговорили виклики, що стоять перед незалежними медіа та журналістами. Їхня онлайн-розмова опублікована на сторінці Премії у фейсбуці.

Мирослава Барчук зауважила, що журналіст йде навпомацки, коли не розуміє, чи бачить хтось його зусилля. «Ти робиш хорошу роботу, а у твоїй рідній країні щонайменше не помічають цього або лають», – додає вона.

Іншим викликом Барчук вважає дезінформацію глядачів.

«Для того, щоб зрозуміти, що журналістика провалила місію, достатньо сісти в український міський автобус й поговорити з людьми про політику, вакцинацію, декомунізацію. Тоді ми почуємо голос дезінформації свідомості людей», – зазначає вона.

Барчук додає, що журналісти пробують щось змінити, але це перекривається політично-розважальним контентом, який транслюють на найбільших рейтингових загальнонаціональних каналах.

«Оці стандарти, яких ми просто залізобетонно хочемо дотримуватися й говоримо про них, вимагають складніше та делікатніше ставитися до них при балансуванні. Сьогодні під час інформаційної війни, маніпуляцій, фейків, російських кібератак, коли Кремль непомітно намагається розхитати підвали демократії, треба захищати цей механізм», – зауважує вона.

Раніше повідомлялося, що лауреаткою Премії імені Георгія Ґонґадзе стала Мирослава Барчук – журналістка та ведуча програми «Зворотний відлік» на UA: Перший.