27 жовтня 2021 переглянуто 182

Сергій Войцеховський розповів про книгу «Есенціалізм. Шлях до простоти»

Саме прагнення до успіху може викликати невдачі

 Фото:vasylyshyn.org.ua/books

Засновник Docens Сергій Войцеховський у дописі у фейсбуці поділився враженнями від книги «Есенціалізм. Шлях до простоти».

Ця книга для мене ще один приклад того, що правильна назва і візуалізація обкладинки – запорука покупки книги. Я б точно не купила цю першу, занадто складна назву, і помилився б, адже всередині глибокий, зрозумілий і простий модельний посібник, що дозволяє по-іншому подивитися на нашу життєву стратегію.

Есенціалізм – це можливість розумно інвестувати свій час та енергію у вирішальні справи для досягнення максимальної ефективності. Здається, нічого складного не буває, а ось питання, як цього досягти, – основа наших прагнень.

У книзі багато досліджень і життєвих прикладів, модель добре структурована, чого тільки вартий парадокс успіху. Саме прагнення до успіху може викликати невдачі. Власні успіхи відволікають вашу увагу від важливіших речей, які вас до них і привели. Врешті-решт існує так званий парадокс успіху, який складається з чотирьох фаз:

ФАЗА 1.- Ціль точно поставлена допомагає досягти успіху.

ФАЗА 2.- Успіх робить вас фахівцем своєї справи. Так ви отримуєте більше завдань та можливостей.

ФАЗА 3.- Чим більше завдань та можливостей потребує вашої уваги, тим більше зусиль і часу вам потрібно розподілити серед них. Ви починаєте розпилювати.

ФАЗА 4.- Ви відволікаєтесь від того, на що варто було звернути всю свою увагу. Врешті-решт, у вас більше немає чітко поставленої мети, яка вперше привела вас до успіху.

Хайлайтс:
#Навчіться розставляти акценти у своєму житті. Або хтось інший зробить це за вас. Іноді те, що ти не робиш, так само важливо, як і те, що ти робиш. Есенціаліст думає більше, щоб зробити менше.

#Ми часто думаємо про вибір як про якусь річ. Але вибір – не річ. Речами можуть бути альтернативи, а вибір це дія. Це не те, що у нас є, це те, що ми повинні зробити. Цей досвід дав мені звільняюче розуміння того, що навіть якщо ми не завжди контролюємо наявні альтернативи, ми завжди контролюємо вибір між ними

.#Навіть якщо день розписаний по хвилинах, навчитеся виділяти час для себе, і немає різниці, це будуть дві години на день, два тижні на рік або п'ять хвилин з ранку.

#Головний актив, який нам доступний – це ми самі. Якщо ми недостатньо інвестуємо в себе, тобто в наш мозок, своє тіло та свій дух, ми ставимо під загрозу інструмент, з який може принести найбільшу користь. Найпоширеніший спосіб, яким люди, особливо амбітні та успішні, наражають на небезпеку цей актив, – це недосипання.

#Якщо відповідь не безперечно позитивна, то вона негативна, – один з основних принципів есенціалізму. Коли ви оцінюєте якийсь варіант, подумайте про найважливіший критерій та оцініть його за шкалою від 0 до 100. Якщо певний варіант отримає оцінку нижче 90 – відкиньте його.

#Саме мужність – ключ до процесу відсіювання непотрібного. Без мужності послідовне прагнення до меншого лише порожні слова.

#Кордони – це джерело свободи. Якщо ми не встановимо для себе чітких кордонів, то через якийсь час їх створять для нас інші. Коли людина знає власні межі, вона може вибирати будь-які альтернативи, включені у виділену межами область.

#Замість того, щоб зосередитися на зусиллях та ресурсах, яких не вистачає, есенціаліст визначає перешкоди чи обмеження, які слід усунути.#Яке б рішення вам не довелося прийняти, просто запитайте себе: ′′ Що важливо?» Викиньте все інше.

#Три принципи справжнього лідерства:

  • Роби менше роботи, але краще.
  • Передавайте правильну інформацію правильним людям вчасно.
  • Слідкуйте за швидкістю та якістю прийняття рішень.