10 січня 2022 переглянуто 1383

Сергій Войцеховський розповів про книгу «Бургер Кінг. Як побудувати імперію»

Burger King був заснований з однією простою ідеєю, а невелике меню стало запорукою його успіху

 Фото: bitnovosti.com

Засновник Docens Сергій Войцеховський у дописі у фейсбуці поділився враженнями від книги «Бургер Кінг. Як побудувати імперію». Burger King сьогодні – це понад 18 000 ресторанів швидкого харчування у 80 країнах світу, розвиваються переважно завдяки франчайзингу.

Ця компанія завжди викликала у мене неоднозначне ставлення. Не міг зрозуміти, в чому їх унікальна точка диференціації від головного конкурента -"Макдональдз, мабуть, це питання завжди турбувало засновника.

Макламор вважав, що успіх його підприємства – це швидкість. Burger King був заснований з однією простою ідеєю, а невелике меню стало запорукою його успіху. Якість, швидкість, простота, чистота та високий рівень обслуговування клієнтів – це ті важливі речі, які мають бути в пріоритеті.

На думку автора, слід уникати видачі франшиз інвесторам, не залученим до бізнесу та компанії. До речі, це часто стає причиною збою моделей мережевого франчайзингу.

Burger King пройшов дуже складну дорогу, компанія чотири рази змінювала власників, і періодично потрапляючи на спекулянтів, які хочуть продати його за вищою ціною.

Книга – автобіографічна, фактично розповідь від першої особи засновника бізнесу. Книгу вважаю дуже корисною для всіх, хто причетний до будівництва мережевих торгових компаній, неважливо яка спеціальність, ви знайдете багато корисних порад.

Цікаві цитати:

!Не вірте прогнозам, які обіцяють тривожні часи. Це суцільна нісенітниця. До 1960-х років ніхто не міг подумати, що ринок авіатранспорту може стати комерційним, а до 1950-х років люди не мали жодного уявлення про телебачення, мотелі та фастфуди»

«Займайтеся тільки тим, в яких ви дійсно хочете досягти успіху. Пристрасть – ваш головний козир на шляху до успіху, джерело натхнення та драйвер творчості. Без щирого бажання стати найкращим складніше ставити реалістичні цілі й постійно оновлювати свої життєві плани, відповідно до бажання реалізовувати поставлені цілі»

«Моя порада молоді, подивіться, які гроші у вас є, добре розраховуйте їх і навчіться правильно користуватися. Цей підхід використовується Burger King з 1954 року»

«Якщо ви створюєте продукт або послугу, то вам слід упакувати його унікальним способом, щоб зробити ідею доступною. Варто зосередитися на тому, як саме ви розповісте про пропозицію. Людей потрібно виштовхувати з рутини, щоб звернули увагу на пропозицію»

«Життя навчило мене, що довіра народжується з цілісності й правильних дій, винагорода за чесність і гідну поведінку. На самоті важко розібратися у своїх думках. Якщо ви збираєтеся розпочати спільний бізнес, то варто повністю довіряти своєму партнеру»

«Відкриття одного Burger King за іншим, ми сподівалися, що все покращиться, але це не так. Ситуація ставала гіршою з кожним днем, а перспективи ставали більш туманними. Ми спробували все, у відчайдушній спробі зрозуміти, де ми помилилися. Очевидно, що з самою бізнес-моделлю щось було не так, а обладнання швидкої приготування викликало все більше проблем»

«Часи та ринки змінюються. Якщо бізнес хоче йти в ногу з часом, він також повинен постійно змінюватися. Ви завжди повинні бути на перевірці та пристосовуватися до вимог споживачів, інакше втратите бізнес та страждатимете від приниження. Це постійний виклик»

«На початку 60-х років ми змогли стати ключовим гравцем у перспективній галузі ресторанного франчайзингу в той час, і це дало нам добре посилення в розвитку. Ми досягли репутації однієї з найкращих та найдинамічніших франчайзингових організацій країни»

«Важливо розуміти, що будь-які великі рішення в бізнесі приймаються виходячи з інформації та обставин, відомих на той час»

«Я тоді отримав важливий урок корпоративного світу: не варто виносити власні пропозиції безпосередньо на Раду директорів, це те, що робить менеджмент, це їх прерогатива і відповідальність. Якщо ви зустрічаєтеся зі стилем лідерства, який не погоджується з вашим, критично важливо нагадати собі, що це вміння адаптуватися»

«Коли я почав відновлюватися після того, як покинув Burger King і будував своє нове життя, я зрозумів, чому так багато людей, які будували кар'єру в бізнесі, часто помирають протягом декількох років після виходу Більшість просто не може впоратися з радикальними змінами у своєму повсякденному житті, коли закінчується професійна кар'єра, вони просто не знають, що робити»

«Якою б потужною не була компанія, було б величезною помилкою вважати, що вона може пережити наслідки недолугого керівництва та некомпетентного прийняття рішень, які суперечать потребам та вподобанням клієнтів. Дуже мало лідерів знають, як справді слухати»


«На початку 1970-х років компанія вже досягла рівня, який вимагав більш професійного та кваліфікованого стилю управління, ніж те, що я міг би забезпечити. В таких ситуаціях настає момент, коли ресурс підприємця, який заснував компанію, вичерпується. А головне – помічати, коли цей момент настане»