7 січня 2022 переглянуто 1405

Сергій Войцеховський розповів про книгу «Емоційний інтелект»

Емоційний інтелект означає здатність створювати мотивацію для досягнення конкретної мети

 Фото: pixabay.com

Засновник Docens Сергій Войцеховський у дописі у фейсбуці поділивсявраженнями від книги «Емоційний інтелект». Коли я вчився у школі, тема дослідження рівня IQ була дуже популярною. Ми, діти проходили тестування, визначали у кого який рівень IQ, відповідно приймали чи ні в комп'ютерно-математичному ліцеї. Про EQ чи емоційний інтелект тоді ніхто і слова не говорив, а ось і дарма.

Емоційний інтелект означає здатність створювати мотивацію для досягнення конкретної мети й наполегливо прагнути до неї, попри тимчасові невдачі. Це здатність утримуватися від хвилинних задоволень і контролювати свій настрій, не дозволяючи негативним думкам над продуктивністю. Це вміння співпереживати іншим і сподіватися.

У книзі Гладуелла «Геній та Аутсайдери» автор на прикладі тесту за 60 секунд. де людині треба придумати якомога більше способів використання цегли, дозволяє можливість «відчути» EQ і пояснює, чому це так важливо для успіху в дорослому житті.

Люди з розвиненим емоційним інтелектом та середнім IQ, як правило, більш успішні в бізнесі та особистому житті, ніж навпаки.

Цікаві цитати:
«У критичних ситуаціях почуття переважають розум. Емоції беруть верх над міркуванням, попри етичні норми, соціальні обмеження та несказані правила. Тим часом за останні 10 тисяч років біологічні механізми, які знаходяться в ядрі емоційної сфери, трохи змінилися»
«Основа нашого емоційного життя – запах. Первинні сенсорні центри утворилися з ділянок мозку, які відповідають за сприйняття запахів»

«Заведено виділяти п'ять основних компонентів емоційного інтелекту: розуміння власних емоцій; вміння брати відповідальність за них; вміння самомотивувати; вміння рахувати емоції інших людей; підтримка відносин з оточенням»

«Розлад емоційної сфери має сильний вплив на процес думки. Впавши в такий стан, люди не можуть адекватно сприймати інформацію і правильно її переробляти. Чим більше людина схильна хвилюватися, тим гірше йде процес отримання знань»

«Надія допомагає легше і швидше боротися з депресією. Люди, які живуть з цією емоцією, рідше тривожні, вони не втрачають присутності духу в часи складних життєвих випробувань, те саме стосується оптимізму та віри в краще»

«Емпатія – найвищий прояв емоційного інтелекту. Емпатія базується на самоаналізі особистості. Чим більш свідомо ми підходимо до власних почуттів, тим легше нам рахувати емоції інших»

«Негативні емоції надзвичайно шкідливі для організму. Для людей, які постійно перебувають у стресі, переживають тривалі періоди смутку та песимізму, невблаганної напруги або нескінченної ворожнечі, що відрізняються безжальним цинізмом або підозрою, як виявилося, ризик отримати вдвічі будь-яку хворобу включно астма, артрит, головні болі та хвороби серця.

«Схильність до смутку або оптимізму, сором'язливості або впевненості в собі проявляється в перший рік життя дитини. Цей факт підтверджується не тільки спостереженнями психологів, а й даними генетичних досліджень»